Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted kik a rosszul...

Szerinted kik a rosszul nevelt gyerekek?

Figyelt kérdés

Rögtön azzal kezdeném,hogy semelyikünk nem tökéletes ,de még is szerinted ki az akit rosszabbul neveltek?


Apukám nővére vagyis anyukámnak a sógornője állandóan azzal piszkálta/piszkálja anyukámat,hogy mi (a testvéreim és én) rosszul vagyunk nevelve.


Nekik 2 gyerekük van már mind a ketten felnőttek és családjuk van, az idősebbik gyerekük dolgozik, jól keres, tényleg jól nevelték.A másik gyereküknek is van egy gyereke ,de nem igazán foglakozik vele, mindig csak buliba jár, már 30 éves és minden rosszra kapható,bármiben benne van ami rossz.Erre azt mondta apukám nővére,hogy őt a férje nevelte rosszul nem pedig ő...

Na de itt igazából nem is róluk akarok írni hanem a két gyerekük gyerekiről akik most 9,8 és 6 évesek.( a "jól nevelt" gyereküknek van 2 gyereke, a 8 és a 6 éves és a "rosszul nevelt gyereküknek" pedig egy, a 9 éves gyereke van.)


Na és most megint az van,hogy én és a testvéreim vagyunk a rosszul neveltek, nem pedig az ő unokái.


Kezdem magunkkal ,hogy miért vagyunk rosszul neveltek: Kis koromban nagyon visszahúzódó voltam, 14 éves koromig, soha nem mondtam,hogy köszönöm, boltba belépve se köszöntem, a mit illik és mit nem dolgokról semmit sem tudtam, és a testvéreim is ugyan így.

Most éppen az a bajuk,hogy anyukám kiszolgál minket , pl. ha kérek egy szendvicset megcsinálja, de egyébként én is megtudnám, csak azt nem szeretem annyira, de a lényeg,hogy ha nincs ott anyukám megtudom csinálni és a tesóim is, nem kell attól félni,hogy nem önállósodunk.....


Az unokatestvéreim pedig jól neveltek, ők köszönnek, és minden de! mikor idejönnek hozánk, a kerti tavukba beledobájlák a köveket beszórják a vízbe az összes haleledlt, ha a mi csaldunkból szól rá valaki kineveti, a falról leszedik a képeket, törnek zúznak, itt egyszerűen úgy viselkednek mint a vadállatok.Kitépik a számítógép kábeleit a a falból meg a gépből, ebből a szüleik semmit sem látnak, de szerintük ez nem igaz....mert ők jól nevelt gyerekek.


Szerinted?


2011. aug. 12. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ez egy érdekes szöveg volt mert túl sokat nem értettem belőle.Mindkét szülő rosszúl neveli a gyerekét.Az egyik mert 30évesen meggondolta magát hogy ő buliba jár és nem gyereket nevel,akkor mért nem szült később?A te édesanyád meg még arra sem tudott megtanítani amik alap dolgok,mint pl a köszönés.Te meg megcsináltatod vele amit te is megtudnál mert lusta vagy,hát remélem te nem leszel ilyen,ha mégis akkor az szomorú.Szóval egyik szülőnek sincs oka megszólni a másikat....
2011. aug. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tegyünk igazságot?


Még ha "jól" is neveled a gyereked, a kimentel sajnos mindig lutri.

2011. aug. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azok akik 22 évesen se tudnak egyedül felszállni eg buszra,vagy elkésziteni egy alap ételt,azok akiknek 18 évesen is a szülő késziti a kaját,dönt helyette.Azok akik tuskók és nem tudnak köszönni,disztingválni,mert otthon se láttak példát maguk előtt.
2011. aug. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
De maúgy attól hogy a szülő néha bulizik még lehet jól nevelt gyereke,uncsitesóm harmincegy jár bulizni néha ,de az ötéves lánya értelmesebb,mint a sok 14 15 éves.
2011. aug. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
például az olyan kisfiú, akit az ovodai farsangra az apukája pedomacinak öltöztet be, bizony.
2011. aug. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hogy valaki gyerekként milyen, hanem, hogy milyen felnőtt lesz belőle, képes lesz-e tanulni a saját hibáiból, és képes lesz-e később önállósodni - ami nem azon múlik, tudsz-e csinálni magadnak egy szendvicset :) Hanem azon, képes lesz-e alkalmazkodni más emberekhez, akikkel együtt kel majd laknia, akár teljesen vadidegenekhez, és el tudja-e látni magát.

A gyerekek rosszalkodnak, próbálgatják a határaikat, ami teljesen természetes. Tény, hogy csapatban sokszor egy csapat miniatűr ördögfiókára emlékeztetnek, de ez csak a csordaszellem miatt van, ami szintén ebben a korban alakul ki. Ha viszont egyesével mennének hozzátok, szinte biztos, hogy jobban moderálnák magukat.

2011. aug. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

14 éves koromig volt ez,hogy nem tudtam köszönni!!!!!!!!!!!!Szerintem ha sok miden nem is érthető az írásomban ez pont érthető..........

Mindegy, egyébként nem a gyerekek szülei szólják meg anyukámat hanem a szüleik anyja aki apukám nővére, vagyis a kisgyerekek nagyanyja.

Anyukám soha nem szólja meg őket,hogy mit művelnek itt a gyerekek, soha nem szólt bele abba,hogy ők hogy nevelik a gyerekeiket.Ez csak az ő szokásuk.

ÉS ilyen vissza húzódó voltam, tudtam volna köszönni,de hülyén éreztem volna magam, ilyen voltam.Nem tudok mit csinálni, rendszeresen jártam nevelési tanácsadóba is,hogy kiderítsék miért vagyok ilyen.Ma már megváltoztam.

2011. aug. 12. 20:33
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként siettem,kiírjam még egyszer a kérdést érthetően?
2011. aug. 12. 20:38
 9/10 A kérdező kommentje:
Mindegy kiírom még egyszer mert a fele nem érhető és most van idm rendesen megfogalmazni.
2011. aug. 12. 21:03
 10/10 anonim válasza:

Nevelés, nevelés? És mitől is rossz, vagy jó? Hát, azt még senki sem tudta leírni, csak van egy csomó könyv, meg elmélet, aztán a gyakorlat tuti más.

A gyerek elsősorban és lényegében a fogékony szakaszában jobbára a szülőt követi (nagyjából az ötéves korig tart, csak a bigott és ortodox pszichológia képzeli azt, hogy majd az iskola megneveli). Ha a szülő átlagosan jó, akkor a gyereke is, és majdnem teljesen mindegy, hogy most akkor köszön-e a gyerek vagy nem, mert ez harmadlagos probléma. (Ne felejtsük el, hogy a legtöb pszichopata alapvetően udvarias, megnyerő modorú, és csak aztán jön a feketeleves, csak akkor már késő.)

Konzekvencia és egységesség. Abban semmi értelmes nincs, ha egyik esetben szigorú (és jobbára értelmetlen) büntetést generál ugyanaz, amikor máskor széles vigyort. Ha egy gyerek azt észleli, hogy kijátszhatja egymás ellen a szülőket, vagy a nagyszülőket, akkor meg is fogja tenni, ezért nem árt egy egységes nézőpont. Amúgy is sokszor azt képzelik a szülők, hogy a nagyszülők csak kényeztetnek és nem nevelnek, holott akkortájt még nem ilyenek voltak. Talán akkor nem kellene állandóan hosszú éveken át kizárólag rájuk bízni a gyereket, mivel amúgy sem bíznak bennük (persze azért jó a nagyi a háznál, mert addig is a szülő elvan, mint a befőtt, és végre nem zavarja a gyereke).

A szülő alapvetően és egyetemlegesen felel a gyerekéért, akkor pedig ne zárja már ki a társadalomból azzal, hogy olyanokat mond, hogy a tartalmasan együtt töltött időszak. Mert ez a divat, a szülő lepasszolja a gyereket bárhová, amikor bevásárol, takarít, háztartást vezet, miegymás. És csodálkozik, ha a gyereke még húsz év múlva is ott tart, hogy őt ki kell szolgálni. Amelyik gyerek csak egyetlen egyszer is ilyet mond, hogy "minek az ilyennek gyerek", meg azért van, hogy "őt kiszolgálja", na az rosszul nevelt, és ott egységesen és kizárólagosan a szülő a felelős, akárkire is akarja kenni. (Szigorúbb államban szerintem nyuigodtan visszakövetelhető lenne az összes támogatás, mert a társadalomra ártalmas, antiszociális, tipikusan primitív és csekély értékkel bíró egyént hoztak létre.)

Persze megérthető lehetne az a szülő, aki elhiszi, hogy a hároméves korban a gyereket két-három órával kell hamarabb költeni, hogy jól kidekorálja (kisminkelje), hogy óvodába mehessen, mert csak a királynők érvényesülnek a világban. Ezek a mérgező szülők, alkalmatlanok, nemcsak elvenni kellene a gyereket tőle, de még büntetni is. Az ilyenek már emberi életre is alkalmatlanok, nemhogy szülőknek, mert aztán még megpróbálnak korrigálni vagy harminc évvel később, amikor rájönnek, hogy egy anyukán élősködő, semmire sem való, dolgozni sem akaró, csak körömkifestő (fiúban hajvasaló, mert most az a trendi) túlkoros gyereke marad, aki leválni sem képes, nemhogy élni.

Nos, hosszú voltam, de azt hiszem, kimondottan utálok az anyaszauruszokkal találkozni bárhol, melyet egyesek anyatigrisnek neveznek, pedig a tigris egy értelmes állat, hozzájuk képest, a szauruszoknak meg el kellene foglalniuk magukat a történelemben (kihalni).

2011. aug. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!