Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldi férfi? Belevágnátok...

Külföldi férfi? Belevágnátok egy olyan kapcsolatba, ahol a másik fél nem magyar?

Figyelt kérdés
Vélemények? Tapasztalatok? Minden érdekel,ami ezzel kapcsolatos. Nagyon megköszönném,ha megosztanátok velem a tapasztalataitokat. Kicsit félek,hogy mi lehet egy ilyen kapcsolat jövője. Mik az előnyök és hátrányok? Nektek milyen származású a párotok? Bocsánat a sok kérdésért,csak szeretnék tisztán látni. KÖSZÖNÖM szépen a válaszokat előre is! 24/N
2011. aug. 18. 12:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
én is pont ezen dilemmázom, az én jelöltem indiai, nem tudom mitévő legyek
2011. aug. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
47%

"Lehet, hogy kicsit merész kijelentés volt tőlem, és inkább úgy fogalmaznék, hogy az általam elvárt kultúrához nagyon hasonlít. Megvannak a hagyományos nemi szerepek, de nem esnek olyan szélsőségekbe, mint mondjuk a közel-keleten, az ünnepeik, családmodelljük, nyelvük hasonló (természetesen nem az írásukra gondolok, de kiejtésre/nyelvtanra is az), és nem utolsó sorban nagyon szeretik a magyarokat. Az egyetemen, ahova járok, több japán is van, és mindig nagyon megtalálom velük a közös hangot, sok kérdésben egyezik a véleményünk"


Hát így már megint más, hogy a te elvárásaidhoz hasonlóak. Én amúgy a nemek közti egyenlőséget is megkérdőjelezem náluk... Tény, hogy azért nem kutyának van tekintve a nő, mint az araboknál, de azért a nő alsóbbrendűnek van tekintve a férfinál, legalábbis az átlag európai felfogáshoz képest.

2011. aug. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Én nem azt vettem észre náluk, hogy alsóbbrendűek lennének a nők, inkább máshogy tisztelik őket. Többre becsülik, ha egy nő tisztességesen ellátja a háztartást, mintha nagy karriert futna be, vagy a szüzeket a sok kapcsolatot folytatott lányoknál, ami egy átlag európainak (főleg tőlünk nyugatabbra) lenézésnek tűnik, de nekem nem. Valószínűleg azért, mert én is hasonlóan gondolkozom, hogy bár orvosnak tanulok, ami egy karrier orientált szakma általában, mégis elsősorban anya szeretnék lenni, és inkább leszek gyermekháziorvos, ami nem a legmegbecsültebb ág, de cserébe tudok a családomra koncentrálni.
2011. aug. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

én is pont ezen dilemmázom, az én jelöltem indiai, nem tudom mitévő legyen


Több ismerősöm, köztük 3 barátnőm szenvedését asszisztáltam végig az elmúlt években a hindu pasijaik miatt. 5 esetről tudok, ebből 1 végződött házassággal, de olyan áron, hogy a fiú soha többet nem mehetett haza, mert kitiltotta az egész család feleségestül, azóta úgy tekintenek rá, hogy a fiuk halott. A többi esetben ezt nem vállalta a pasi. Az ő kultúrköreikben ez így megy, nyugati lánnyal egyszerűen nem köthetik össze az életüket. ha nem hiszed, nézz utána... van még egy eset, ők még együtt vannak (kb. 5 éve) de a csajról még csak nem is tudnak a srác szülei, nemhogy be lett volna mutatva ez idő alatt. Nem is lesz soha.

2011. aug. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
88%

hát ha nem tud magyarul akkor tuti nem

egyrészt németes vagyok,ezért ha angolul vagy vmilyen más nyelven beszélne,nem érteném

viszont ha németül beszélne,akkor sem mert bár kemény tanulással erős 4-es vagyok németből,mégse értem meg ha egy született német ember beszél :D

annyira gyorsan hadarnak hogy nem birom felfogni mit mondanak xD

2011. aug. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
15:44 Hát a suliban nem lehet olyan jól megtanulni németül kommunikálni, de ha elbeszélgetnél egy német anyanyelvűvel nagyon vágnád..:))
2011. aug. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Az én párom nem magyar, meg nem is tud magyarúl, meg én sem tudtam az ő nyelvén, csak néhány mondatot mikor egymásba szerettünk, de fél év együttélés alatt totál megtanúltam az ő nyelvét, és nagyon jól kijövünk, már babát is várunk.

Sok szerencsét neked is!

2011. aug. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 kriszti78dk válasza:
7 éve van egy algériai párom.Nem egy erkölcscsősz mint a legtöbb arab.Imádom!
2011. aug. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
51%
Hat... nekem minden almom egy roman pasi. Romaniai vagyok, szoval ez nekem nem kulfoldi, de mivel mas lenne az anyanelvunk, kulturank, gondoltam, valaszolok. Nem tudom igazabol, miert vonzanak a roman anyanyelvuek, talan azert, mert kiskoromban az apam mindig arra intett engem is es a tesoimat is, hogy akit valasztunk, magyar legyen... ez meg nekem ellenszenves felfogasnak tunt mar akkor. Tobb part is ismerek, akik mas- mas anyanyelvuek, na es? Nem az anyanyelv teszi az embert...
2011. aug. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

19:35 hát nem is tudom :D

németen van hogy párbeszédeket hallgatunk és olyankor vagy 5 percig filózok hogy mit mondott az első mondatban :'D

2011. aug. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!