Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyim azt akarja, hogy ne...

A nagyim azt akarja, hogy ne menjek dolgozni mert ő fél itthon egyedül. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Nemrég végeztem a suliban és munkát keresek. 2 napja betörtek a szomszédba és pár házzal odébb tőlünk. Kettesben lakunk a mamámmal, így ha dolgozni mennék akkor ő egyedül lenne itthon. Most kitalálta, hogy ha elmegyek dolgozni akkor mi lesz vele...Értem én, hogy fél(ne) egyedül főleg télen mikor hamar sötétedik, de azért dolgozni is kell menni. Mit csináljak szerintetek?
2011. aug. 18. 22:28
 1/9 A kérdező kommentje:

Nincs a városban senki rokon aki addig itt lenne vele.


Amúgy van riasztónk csak ő fél bekapcsolni mert mi van ha megszólal (be lehet állítani hogy csak ajtónyitásra szólaljon meg de akkor sem akarja használni) van kutyánk de ő egy spániel nagyságú és nem házőrzőnek való, mindenkivel bratyizik mert rendszeresen etetik a szomszédok kiskora óta....

2011. aug. 18. 22:29
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
és akkor miből éltek ha nem enged dolgozni?
2011. aug. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Menj dolgozni.

A Nagyit meg lásd el mobiltelefonnal. Léteznek extra egyszerű nagygombos fajták programozd be neki gyorshívóra a rendőrséget, és tanítsd meg, hogy kell használni.

2011. aug. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

vagy vegyél egy pár harci kutyát max 2-őt.:))

szerintem ez megnyugtatná

2011. aug. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A telefon jó ötlet.

Szerintem is menj el dolgozni.

2011. aug. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy miből élünk...Gondolom az ő nyugdíjából vagy nem tudom.

Anno mikor gimis voltam akkor azért nem mehettem bulizni a barátnőkkel, mert "Mi lesz velem addig amíg nem leszel itthon, legkésőbb 8-9re gyere haza". Na persze 8-9kor még el sem mentünk volna, nem hogy hazajöjjek. Így nem mentem...Egyetlen egyszer már tényleg úgy volt hogy menni fogok, erre azt mondta hogy majd kiül az ablakhoz és majd ott fog várni éjjel, hogy mikor jövök haza + bevesz pár nyugtatót hogy ne aggódjon miattam, vagy majd kisétál elém a buszhoz. (Persze majd 80 évesen elsétáljon elém éjszaka a buszhoz)

Szeretem őt nagyon, de olyan dolgokat tud mondani, hogy a hajam égnek áll néha.

2011. aug. 18. 22:45
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
És hogy érzed, ezeket őszintén mondja, vagy érzelmileg zsarol? Hisz tudja, hogy ha ezt mondja, nem fogsz menni.
2011. aug. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs könnyű dolgod. Ilyen idős korban már egy kis érelmeszesedés okozhat fura megnyilvánulásokat. Végül is, ha ülve akar megvárni, tegye. Aludni ráér később is.Ez ne tartson vissza.

Ha van szociális gondozó nálatok, talán igényelni lehetne, hogy egyszer egy nap nézzen rá, amíg Te dolgozol.Nyugdíjas klub nincs nálatok?

2011. aug. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De aranyos mamád van! Nagyon szerethet, ha így aggódik.

Nem tudom, hány éves lehetsz, de dolgozni azért el kell menni. Ezt mondd meg a mamádnak is! Tényleg vegyél neki olyan mobilt, amik nagy gombosak, és tök egyszerűek. (egyszer láttam, direkt időseknek tervezték). Nincs a közelben egy szomszéd vagy ismerős, aki nyugdíjas, ráér, néha átugrani hozzá? Azért a munkát ne hagyd, hiszen nem mindegy, mennyiből éltek! Ebből ne engedj!

2011. aug. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!