Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha felnőtt gyerekként otthon...

Ha felnőtt gyerekként otthon laksz, és már van saját fizetésed, hozzájárulsz a családi kasszához? Ha igen mennyivel? Ha nem, miért? Hogyan osszátok be a fizut, elköltitek, vagy raktok félre?

Figyelt kérdés
Szülők válaszát is várom,hogy náluk hogy működik ez a dolog?
2009. ápr. 15. 11:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%

Igen! 110000-et keresek abból 60 000-et adok haza.

A többi hát az meg sajna elmegy minden hónapban :O(

Spórolás az nuku :O(

2009. ápr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%

Én az első fizetésemet megtartottam, utána a felét hazaadtam. (Az más kérdés, hogy a szüleim betetették velem a bankba és amikor elköltöztem, akkor odaadták egyben az egészet. Lassan az egyetem mellett dolgozni fog a legnagyobbikom, azt hiszem ugyanígy fogom vele csinálni.

Egyébként igen, rakunk félre, van egy számla amire a páro és én is átutalunk valamennyi pénzt, és abból fizetjük a rezsit, a bevásárlásokat, a gyerekeket. Ami a mi számlánkon marad az le lesz kötve. Ha valami nagyobbat kell venni, akkor azt valamelyikünk veszi. Nyaralást felváltva fizetjük. Egyik évben én "hívom meg a párom nyaralni és én döntöm el, hogy havá megyünk, a következő évben ő.

2009. ápr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
98%
Én amikor otthon laktam akkor mindent haza adtam,de azért mert nálunk tartozás volt.
2009. ápr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%
Én szülőként válaszolok neked.Nálunk a lányom rendelkezett saját fizetéssel és nekem havi 20000ft-ot adott a rezsibe és a kajába a többi az övé volt.Anyosoméknál még otthon lakik az egyik fia ő az egészet hazaadja és ha neki kell valamire akkor kér belőle.
2009. ápr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
98%
Nekünk meg közös a bankszámlánk. Így olcsóbb.:) Ha kell valamire, veszek ki belőle és kész. Év közben nem szoktam nagy dolgokat venni, pár ruhát, könyvet ja és a fogorvost se felejtsem ki (mondjuk az elég drága), nyáron meg csak nyaralásra kell, de az egy év alatt bőven összegyűlik.
2009. ápr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
98%

Anyukámmal és nagymamámmal élek. Anyukám rokkantnyugdíjas, nagymamám nyugdíjas.

A rezsi egy részét én fizetem (telefonok, kábeltv). Minimum egy nagybevásárlást én fizetek (20-25ezer), viszek kisebb dolgokat ha kell, és azt nem kérem el tőlük. Plusz kocsi nekem van, ha valahová mennének, természetesen azért semm kérek semmit (plusz azt is én tartom fenn). Reggelimet intézem a helyi kisboltban, ha valami extra vacsira vágyok azt szintén én veszem meg. Ami megmarad, azt félreteszem, néha sikerül is.

2009. ápr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nekem mindenkié hasznos volt!
2009. ápr. 15. 11:58
 8/23 anonim ***** válasza:
92%
65.000 a nettóm, én ezt lakásra teszem félre, inkább segítek házimunkával meg olyannal, amihez értek, de a szüleim kevésbé. Nekem anyagilag nem segítenek, apám öcsémet pénzeli (szóval tudnának engem is segíteni az önálló lábra állásban, de mégse), tehát ha én ebből a kicsiből még adok, sose lesz saját otthonom.
2009. ápr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
98%
szüleimmel élek, és havi 15 ezret adok le.. többet nem fogadnak el.
2009. ápr. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk az első pillanattól fizetni kellett a szülőknek. Úgy havi 20e Ft-ot + néha elfelejtenek befizetni egy-két több tízezres számlát, és akkor megint fizethetek, ha azt akarom, hogy legyen áram... :p
2009. ápr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!