Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néha olyan mintha fogyatékos...

Néha olyan mintha fogyatékos volna a családom. Mit csináljak velük?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, itthon élek. Akármit elmondok, egyik fülükön be, másikon ki.... Példa: ha hétvége van, szeretek úgy felkelni, hogy nincs gallyra téve az egész napom, mert ha rosszul ébredek az egész napom borzalmas lesz. Ehhez képest ha fel akarnak ébreszteni mindig olyan állat módján csinálják hogy berontanak és vagy be nem áll a szájuk vagy kiabálnak vagy nem is tudom. Kedvesen megkérem őket, hogy menjenek ki, mindjárt megyek és nem...

Anyámnak pl 10ezerszer is elmondhatok valamit magammal kapcsolatban, mintha a falnak beszélnék. Bármire megkérhetem soha nem úgy fogja csinálni, juszt úgy hogy nekem tuti szar legyen. Mintha elmegyógyintézetbe volnék....

Nem! Nem ez életem legnagyobb problémája de megint szar kedvem van emiatt és borzalmasan tudom őket ilyenkor utálni.


2011. aug. 19. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnos valamiért nem tisztelnek téged, mint embert.

Valamiféle személyiségi önfejlesztést kellene alkalmaznod, hogy olyan attitűddel bírj, ami kiváltja a tiszteletet.

Sajnos családban még ez sem garancia semmire.

2011. aug. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Ha megkérnek valamire csnáld épp az ellenkezőjét ha ez nem válik be ma korán feküdj le és reggel 6kor ronts be hozzájuk ordibálva hogy eltűnt pl. a szempillaspirálod vagy ilyesmi.

És ha leordítják a fejed mond nekik: Ugy milyen sz@r??

Ha ez sem válik be akkor csináld azt,hogy amikor berontanak csinálj úgy mintha aludnál és nemérdekel,előbb vagy utóbb megunják.

Amúgy sajnállak :S:S::S

2011. aug. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amíg otthon laktam apám engem is az őrületbe kergetett, majdnem minden nap veszekedtünk, kb. ugyan ez volt mint nálatok: Ha neki kellett valami, és én nem ugrottam azonnal, akkor egy szemét lusta állat voltam, ha nekem kellett valami, és ő nem csinálta meg, akkor azért mert nincs ideje, vagy nem fontos, vagy csak mert "nem".


18 évesen elköltöztem otthonról, azóta boldog ember vagyok és apukámmal is megjavult a kapcsolatom, most már nem szekál, csak örül ha otthon vagyok és láthat. Neked is ezt javaslom, ha van rá lehetőséged költözz el, vagy tölts el egy évet valahol külföldön, utána hidd el értékelni fogják a jelenlétedet otthon, és nem fognak olyan sokat b@szogatni se.

2011. aug. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha otthon vagy mindig ez lesz, nekem is csak a 120 km távolság segít...
2011. aug. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nálam a van,h nekem minden kérését kell teljesítenem anyámnál,de ez fordítva nem müködik, hiába igérget..Nekem kell pattogni ode-oda,mert ő fáradt, stb stb...alig tehetem ki itthonról a lábam, éskb 4kor itthon kellmár legyek, és itt is őrültek háza van.

18éves koromt váro,h elköltözhessek,teis tedd ezt,próbálj elköltözni, vagy tényleg teis b*aszogasd őket,majd rájönnek,vagy ha nem,akkor tényleg próbálj otthonról elmenni

2011. aug. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szegénykém. Mekkora gondok. 20 éves vagy. Ha nem tetszik az otthoni légkőr akkor szedd a cókmókodat és lépj. Már felnőtt ember vagy.
2011. aug. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Felnőttél. Költözz el!
2011. aug. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ezeken a dolgokon kívül minden ok

szeretek itthon élni

és velük sincs különösebb probléma mindössze ez :S

anyát nem akarom visszaszívatni mert mégis csak többet dolgozik, nem lenne szivem felkelteni

de azt hiszem bele kéne törődnöm, hogy nem fog változni a helyzet :(

2011. aug. 19. 11:27
 9/10 anonim válasza:

Hasonló itt is...

Csak azt tudod, hogy elkezdel pénzt keresni és amint tudsz lelépsz albérletbe, kollégiumba vagy ha jól megy egy saját lakásba.

2011. aug. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Evele123 válasza:
Nálunk otthon ugyanez volt a helyzet, vagy nagyban hasonló. Ezek után költöztem el először fél évre húsz kilométer távolságra, ahol egyedül laktam egy albérletben, utána - megtalálva a páromat - 100 kilométer távolságra. Ha felnőtt az ember, ki kell repülni a családi fészekből, szüleink védő szárnyai alól, hogy a saját lábunkra állva bizonyíthassuk be, hogy életképesek vagyunk. Nem tudom, hogy hogyan tervezed az életed további részét, mikortól akarsz dolgozni, de nem árt, ha van saját fizetésed és a pároddal össze tudsz költözni. (F)
2011. szept. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!