Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyik rokonom depressziós/depr...

Egyik rokonom depressziós/depressziót mutatva akarja magára vonni a figyelmet?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni, hogy melyik eset áll most fönn, de nem is ez a lényeg. Hogy tudnék segíteni, hogy ez ne így legyen?


Lehet, hogy mániás depressziós, mert: amikor valami nem ok., akkor testi tüneteket is produkál, több betegsége van egyszerre. aztán hirtelen elmúlik, minden rendben, akkor meg úgy pörög, hogy már az is fura. amikor nincs rendben, akkor "mindenki ellene van" és ezt az ember fejéhez is vágja.


Tudom, kevés konkrétum, de voltatok hasonló helyzetben?


2011. aug. 22. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichiáter tud segíteni.
2011. aug. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
szerintem senki sem olyan "elvetemült", hogy így akarja magára vonni a figyelmet, vagy ha igen, akkor az is egy betegség. ez alapján, amit írtál, lehet bipoláris.
2011. aug. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre jutottam, hogy mindenképp valami nincs rendben. Csak amikor az emberen csattan ez, akkor az első reakció az, hogy kiakadsz rajta. A 2. meg az, hogy végiggondolod és rájössz, hogy ez már nem csak annyi, hogy valaki "nehéz természetű"
2011. aug. 22. 10:15
 4/5 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk az a cél, hogy ezzel felfigyeljünk rá, sajnáljuk és ezt meg is tesszük, mondjuk: gyakrabban látogatjuk (amire hozzáteszem: egyébként se panaszkodhatna), hívjuk telefonon, akkor nem lesz az az eredmény, hogy a "kezedet nyújtod és a karod akarja"? azt hiszem ezzel csak elodáznánk a probléma megoldását, mert neki magában kéne helyrerakni a dolgait. Amiben persze nagyon szívesen segítek, de nem úgy, hogy hagyom rám akaszkodni.
2011. aug. 22. 10:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha már depressziót mutatva akarja magára vonni a figyelmet akkor az már beteg,csak orvos segíthet.Te csak a tüneteket enyhítheted,de amint látja h. hanyagolva van újra depis lesz
2011. aug. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!