Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondhatott ilyet? Csak a...

Hogy mondhatott ilyet? Csak a második lehetek az életében?

Figyelt kérdés

Párommal 1,5 éve vagyunk együtt. Én nagyon szeretem, de nála azt éreztem, hogy egyszer szeret, mindennél jobban aztán mintha megijedne a saját érzéseitől és befékez, akkor nem érzem, hogy fontos lennék azt érzem, ha vagyok jó ha nem vagyok akkor is jó. És ezek az állapotok váltakoztak a kapcsolatunk folyamán. Elérkeztem arra a pontra, hogy ez nekem kevés, nem erre vágyom és választás elé állítottam.

Hosszasan elbeszélgettünk és elmondta, hogy én csak a második lehetek az életében, mert ő önimádó. Még senkinek nem sikerült az első helyet megszereznie az életében és senkinek nem is fog soha. Saját maga mindennél fontosabb lesz számára és tudja, hogy ugyis elfogom hagyni mert szerinte sokkal jobbat érdemlek és erre majd én is ráfogok jönni, ő pedig nem akarja összetőretni a szívét mert ugyis tudja mi lesz a vége.

Még mindig nem fogom fel, hogy ezeket mondta egy közel 30 éves férfi! Hogy gondolkozhat így? Hogy jelentheti ki, hogy önimádó? Ezek szerint eddig csak szórakozott velem?

Mit tennétek a helyemben? Én tényleg szeretem, de ezek után nem tudom lenne-e értelme vele maradnom!


2011. aug. 27. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én nem vesztegetnék rá már sok időt!
2011. aug. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Gratulálok. Jó firma a csávó!
2011. aug. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy bolond lukból bolond szél fú. Kicsit legyél tartózkodó, kelljen utánad tepernie. Ez nem azt jelenti, hogy tedd féltékennyé!

Inkább valami olyasmit, azt lássa, hogy önálló személyiség vagy, más (dolog!!!) is érdekel.

Izzadjon egy keveset!

2011. aug. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mit tennék?3 dolgot:elfogadnám,és nem csinálnék belőle ügyet(ha tényleg így gondolnám),VAGY lazítanék a kapcsolaton,lássam mi történik,VAGY lelépnék.Hogy gondolkozhat így?!Hát ÍGY!Ő ilyen,és ilyen is marad,ne álltasd magad!Más meg iszik,vagy cigizik stb.Egy a lényeg:el tudod ezt fogadni,vagy NEM?Ha nem,akkor bármennnyire szereted is,el kell hagynod,mert soha nem leszel mellette boldog(mivel Te többet vársz Tőle,mint amit nyújtani tud).Biztos talál majd egy hozzá hasonló felfogású társat,akivel jól kijön majd.
2011. aug. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Vannak emberek, akinek mindig saját maguk lesz az első az életükben. És ugyan én nem ilyen vagyok, de megértem... jó, az, hogy önimádó, az nem normális, az tuti. Főleg nem egy 30éves pasas... de hogy vki mindig magát tegye első helyre, azt úgy-ahogy megértem (végül is, saját maga a biztos pont az ember életében, akire mindig számíthat)... de az, hogy ezt nem tisztázta le a kapcsolat elején, az bunkóság... és a helyedben tényleg keresnék vki jobbat (aki legalább az elején őszinte mondjuk...).
2011. aug. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok önimádó, legalábbis nem gondolom így, de akkor is mindig ÉN leszek a legfontosabb magamnak. Természetesen hajlandó vagyok áldozatot hozni a páromért, vagy bárkiért akit szeretek, akár a saját káromra is, de józan ésszel gondolkodom és nem lépek át egy bizonyos határt. Nem vagyok én szent, hogy mindenki más előrevalóbb legyen nálam, és ha te ezt elvárod a párodtól, akkor te is elég önző vagy.

A mi kapcsolatunk ugyanígy alakul, néha elvagyok egyedül, néha nem tudnék a párom nélkül élni, csak ő szerintem ezt nem veszi észre, vagy ha mégis, akkor elfogadja, mert ő is hasonló természetű.

Kétlem hogy másfél évig csak szórakozott volna veled, ez hülyeség, és időpazarlás lenne. Szeret téged, csak tudja, hogy bármikor elhagyna, ha a józanész azt diktálná (megcsalnád, drogfüggő, alkoholista lennél stb, nálam ezek azok az esetek, mikor nem maradnék a barátommal). 17L

2011. aug. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez egy finom célzás arra, hogy szakíts vele, mert ő nem mer/tud. Így nem ő lesz a szemét szakító, hanem te. Sajnos elég gyakori játszma stílus ez.
2011. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nos, ő azon gerinctelen férfiak egyike, aki így akar rávezetni, hogy szakíts vele, hogy neki ne kelljen veled. nem igaz, hogy ennyire naiv vagy, hogy nem reagálod le?
2011. aug. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem akar szakítani és nem vagyok naív. Csak épp őt nem értem! Már egyszer szakítottam vele, megőrült nélkülem. Azt mondja tudja hogy szeret és neki nem kell más csak ő ilyen, próbált válozni miattam de nem ment. Fogadjam el, mert nem tud változni! A kérdés csak az hogy el tudom-e fogadni!
2011. aug. 27. 17:04
 10/12 A kérdező kommentje:
Egyébként, ha szakítani akarna szemrebbenés nélkül a szemembe mondaná. Nem foglalkozna az érzéseimmel.
2011. aug. 27. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!