Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom elhagyni a...

Hogyan tudom elhagyni a páromat? Halálosan boldogtalan vagyok mellette! Félek hogy rámegyek, tönkre vannak az idegeim. Nem akarom hogy a gyerek szenvedjen, vagy lelki beteg legyen! Ez neki sem jó.

Figyelt kérdés

Nem vagyunk házasok,de 8éve együtt élünk,2,5éves a kisfiúnk. Az utóbbi pár évben nagyon bunkó,és nagyképű lett a párom. Főleg azóta hogy saját lakásunk lett,3éve.

Úgy beszél velem mintha nem is ember lennék! Nem akarom részletezni,de a legtrágárabb szavakra kell gondolni. Mindenkinek azt adja be hogy ő általa van a lakás,és ő mennyi mindent elért. Holott úgy kaptunk hitelt,hogy az én szüleim házán jelzáloghitel van,és az ő családja egy fillért nem adott! Munkát is én szereztem neki. Ha a szüleim nem egyeznek bele még mindig albérletben lakunk. Én hülye meg belementem hogy a kettőnk nevén legyen a lakás. Most nem tudom mit tegyek,mert félek ha elhagyom nem lesz fizetve a hitel,és a szüleim háza odalesz! De már nem bírom,egyszerűen undorodom tőle,nem is szeretkezem vele,az sem érdekel ha megcsal! El akarok menni de nem tudom hogyan?!

Anyuék nem tudják mennyire boldogtalan vagyok,nem akarom hogy miattam aggódjanak,meg amúgy sem tudnának nagyon mit tenni. Őket sem veti fel a pénz.

Mielőtt valaki megszólna hogy minek szültem neki,5év után jött a baba,és egyáltalán nem ilyennek ismertem meg! Az utóbbi pár évben lett ilyen! Nagy csalódás!


2011. aug. 28. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Tulajdonképpen mi a kérdés? A lakást el kell adni, aztán mindenki megy, ahova akar. Persze a gyerek miatt lehetnek problémák. Nem tudom, az élettársi kapcsolatoknál ez hogyan működik.
2011. aug. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Ilyen esetben tényleg hagyd el. Ügyvédet kérdezz meg, mit lehet tenni. Talán át kéne vállalni a részét, vagy neki a tiédet, és arra a házra rakni a jelzálog jogot.
2011. aug. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

A párod most jött rá, hogy mindent megkap, amit akar, de nem kell tennie semmit érte. Elvégre nem házasodtatok össze, nem vállalt fel téged,de mégis van gyereke, háza, tisztában van vele, hogy te úgyse hagyod el és nagyon kényelmes ez így neki, mert ugye te mindezekért soha nem szóltál egy rossz szót sem, sőt gondolom mosol, főzöl rá.

Hagyd el minél előbb, mert csak rosszabb lesz, mondhatnám, hogy üljetek le és beszéljétek meg mert a kommunikáció milyen fontos, de ha az utóbbi pár ÉVben lett ilyen, hidd el nem fog megváltozni.

2011. aug. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha így maradtok akkor fog a gyerek szenvedni. Nagyon sokan azzal védekeznek, hogy azért nem válnak el, hogy a gyereknek "jó" legyen. Annó saját szüleim is. Elvált szülőknek is lehetnek boldog gyerekei. Sőt!!!!!!!!!!!!
2011. aug. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mielött bárkivel is beszélnél,hallgass meg egy JÓ ügyvédet, csak az tud biztosat mondani.Aztán pedig beszélj a szüleiddel.A jó megoldáshoz idö, türelem kell.
2011. aug. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Abba biztos hogy nem fog belemenni hogy a lakást eladjuk. Ügyvédre nincs pénzem. Verem a fejem a falba,hogy mekkora egy idióta vagyok!!! Annyira szépen indult ez a kapcsolat...álmomban nem gondoltam volna hogy ez lesz!!!

Nagyon félek,nem akarom hogy anyámék utcára kerüljenek,ráadásul testvéreim is vannak.

2011. aug. 28. 22:17
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a gyereknek is rossz. Ezért is akarok elmenni, Nem akarom hogy egy idegbeteg anyja legyen,és azt halj hogy állandóan veszekszünk.
2011. aug. 28. 22:20
 8/11 harleynagyi ***** válasza:

A Ptk. szerint az élettársaknak az együttélésük alatti közös gazdálkodása eredményeképpen megszerzett ingóságok és ingatlanok közös tulajdonnak minősülnek, amelyből az élettársak tulajdoni hányada a szerzésben való közreműködésükkel arányosan alakul. Ha a közreműködés aránya nem állapítható meg, azt azonos mértékűnek kell tekinteni. A háztartásban végzett munka a szerzésben való közreműködésnek számít.


A házastársakhoz hasonlóan az élettársak különvagyonába tartozik ugyanakkor az a vagyontárgy, amely már megvolt, amikor létrejött az élettársi viszony, a viszony létrejötte után az élettárs birtokába ajándékként vagy öröklés útján került vagyontárgy, illetve azok a vagyontárgyak, amelyeket a különvagyon értékén szereztek.


Az élettárs nem tartozik a törvényes örökösök közé, így végrendelet hiányában az élettárs nem örököl az elhunyt után. A közös tulajdonból a fentiek alapján részesül az élettárs.


2010. január 1-jétől az élettársak kérhetik a közjegyzőknél nyilvántartásba vételüket. A nyilvántartásba vétellel plusz jogok vagy kötelezettségek nem illetik meg az élettársakat, a nyilvántartás csak a kapcsolat bizonyítását könnyíti meg.


szoval ott tudod hagyni nem akarja eladni a hazat akor ki kell hogy fizesse neked a reszedet

2011. aug. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az ember akkor mutatja meg az igazi arcát, amikor otthon van. Sajnos a párod addig álarcot húzott, míg nem a sajátban laktatok, játszott egy szerepet.
2011. aug. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen sajnos a párom nagyon jó színész,vagy én vagyok nagyon naiv idióta. Olyan is volt/van hogy a fejemhez vágta hogy ő fizeti a hitelt,ő tart el. Holott a gyerekkel voltam itthon,és gyedet kaptam. Nem kell mondanom mennyire rosszul esett!

Nem érdekel a lakás,semmi,csak az érdekel hogy a szüleim háza megmaradjon,és végre megszabaduljak tőle!

2011. aug. 29. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!