Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy párkapcsolat, ám különböző...

Egy párkapcsolat, ám különböző elképzelések a jövőről. Hosszú távon működhet ez?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, és jövőre végzem el az egyetemet. Rögtön suli után szeretnék is munkába állni (remélem sikerül), de nem mindenképp a szülőhelyemen, a saját régiómban, hanem akár külföldön is.

A barátommal több mint egy éve vagyunk együtt, ő 25 éves, már dolgozik és nagyon jó munkahelye van, és a jövőjét itthon képzeli el, külföld nála szóba sem jöhet. Azt mondja, mindene itt van: barátok, munkahely...

Abszolút komolyan gondoljuk a dolgot, a jövőnket, csak zavar hogy más az elképzelésünk. Az is megeshet, hogy nem fogok tudni dolgozni sehol sel, itt leszek a nyakán. Vagy az hogy el kell költöznöm a munkahely érdekében.

Szerintetek?


2011. aug. 30. 13:34
 1/8 anonim ***** válasza:
hát igen, sajnos neked kell eldöntened, hogy a vágyaid, álmaid a fontosabbak, vagy ő...
2011. aug. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is pont ugyanebben a helyzetben vagyok,csak mi fiatalabbak vagyunk,mint ti. De nekem is nagy vágyam külföld,ő viszont foggal-körömmel ragaszkodik Magyarországhoz. Nem tudom mi lesz velünk így.

21/N

2011. aug. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerelemből nem lehet megélni,nekem párom van külföldön,támogattam,mert értünk teszi.
2011. aug. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Írásodból azt vettem ki, hogy neked azért mégse minden vágyad külföld, egyszerűen nem zárod ki a lehetőséget, hogy költözz, ha úgy alakul.

Szerintem törekedj arra, hogy ne alakuljon úgy. Ha csak a jobb anyagiak miatt mennél, szerintem az feláldozható egy jól működő, akár életre szóló kapcsolatért.

(Persze az más, hogyha nem találsz egyáltalán munkát, de szerintem ez elhatározás, módszer, és idő kérdése. És persze elsőre nem kell túl magas fizetésről álmodni, még diplomásként sem)


Ha viszont olyan vagy mint, akinek forr a vére, és minden álma bejárni a világot, és inkább egy éven át spórolsz amin lehet, hogy cserébe eljuss egy egzotikus helyre, akkor nem érdemes ezekről az álmokról lemondani.

2011. aug. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Valakinek márpedig kompromisszumot kell kötni, különben egyikőtökben örökre tüske marad a dolog és soha nem lesz teljes az öröm. Amúgy én is külföldre húznék inkább a helyedben. Sose volt szimpatikus az a kissé gyepes hozzáállás, amit a párod mutat, főleg fiatal korban.


25 N

2011. aug. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egy ideig egyikünk sem akart menni. 2-3 hónapja, mondogatja a párom, hogy elmenne innen. Én meg ragaszkodnék a szokásaimhoz, hagyományokhoz, barátokhoz, családhoz, hegyeimhez...

Nélkülem azt mondta nem megy el. de ha kell választani én bármit itt hagyok miatta...remélem nem kerül sor erre:)


Neked kell döntened, majd akkor, ha komoly a dolog...

2011. aug. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, valahogy én is azt érzem, hogy még nincs itt az ideje a döntésnek. Külföld nem tény, csak oda is szívesen mennék, ha itthon nincs lehetőségem. Nem vágyakozok a horribilis magasságú fizetésekre, inkább legyen egy biztosabb lábakon álló állásom, alacsonyabb fizuval:)

azt hiszem még nem kell bepánikolnom:) Köszi nektek:)

2011. aug. 30. 14:21
 8/8 anonim ***** válasza:

Majd ha aktuális lesz a téma,akkor foglalkozz ezzel a kérdéssel.Addig pedig döntsd el mennyit ér ez a párkapcsolat.Sok víz lefolyik még a Dunán 1év alatt :-)

Akkor fog csak kiderülni mi mennyit ér. A másik pedig, hogy a külföldi munkához nem úgy kell hozzá állni,hogy életetek végéig odaköltöztök.Elég pár hónap is egy kis pénzgyűjtésre,világot látni és együtt élni a pároddal egy idegen környezetben.Utána vissza lehet jönni és lehet elkölteni,befektetni a pénzt, és új munkalehetőség után menni.

2011. aug. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!