Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet boldog egy kapcsolat/ház...

Lehet boldog egy kapcsolat/házasság, ha valamelyik fél sokkal előnytelenebbül néz ki?

Figyelt kérdés
Pl. a nő nagyon szép, csinos, a férfi meg kb. az átlag alját üti meg. Van az ilyen kapcsolatnak jövője, vagy a csúnyábbik félnek állandó önértékelési zavarai lennének a párja mellett, esetleg mások is megszólnák őket?
2011. szept. 6. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Ha mindkét fél reálisan látja magát és bízik a párjában, akkor semmi probléma nem lesz.


A csúnyábbik félnek akkor lesznek önértékelési zavarai, ha nincs tisztában önmagával. Nem véletlen mondják, hogy a sikeres párkapcsokat kulcsa is: ismerd meg önmagad.

2011. szept. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Általában igen, de csak akkor ha ez a csúnyább felet zavarja. Veszélyesebb a csúnya nő-jóképű férfi változat a véleményem szerint.
2011. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk a párom volt mások szerint "csúnyácska" én meg (ismét mások szerint) a jó nő.

A féltékenység állandó probléma volt... Amíg nem szakítottunk. Próbálta elhitetni velem, hogy senki másnak nem kellenék, csak neki.

2011. szept. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

*A féltékenység állandó probléma volt... Amíg nem szakítottunk. Próbálta elhitetni velem, hogy senki másnak nem kellenék, csak neki.


Akkor miért volt féltékeny, ha úgyse kellenél másnak? :)

Persze a féltékenység már önmagában az önbizalomhiányból ered.


Kérdező: a szépség relatív, és ha szeretsz valakit, az mindig megszépül. Hogy mások mit mondanak, az meg az ő bajuk. De az nagyon fontos szerintem, hogy az "előnytelen külső" nem azonos az igénytelennel. Arról senki nem tehet, hogy nem szép. De sokat lehet javítani vagy rontani a megjelenésen azzal, hogy valaki igényes vagy igénytelen.

2011. szept. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Igaza van elöttem szolónak.


Nekem a férjem egyáltalán nem jóképü, söt a nök sem ugrálnak utánna. Rengeteg nöi barátja van mert természete nagyon jó. èn meg nagyon szép vagyok, és csinos, az akinek nem volt gondja fiuzással sohasem, mondjuk úgy hogy még most is egy gyerek után körbe zsonganak a kollégák.


Nekem a férjembe sokminden jött össze és egy válás után voltam mikor megimsertem. Habár éppen egy nagyon jóképü pasival kezdtem össze melegedni, de a férjemmel elsö látásra szerelem volt. Bejött az irodába az új fönököm lett, mindenki már az elsö napon csak pozitívan beszélt róla. (pedig ilyenkor elég negatív dolgok szoktak elö jönni) aztán pár hét alatt már nem bírtunk egymás nélkül meglenni. Mikor még mutattuk ki hogy együtt vagyunk sokszor mondták a kolléganök hogy az álom pasi lenne nekik ha jobban nézne ki...


Szóval én a mai napig 5 év után is szerelmes vagyok belé. Ö pedig minden nap almondja milyen szép vagyok. Még terhesen is képes volt csak szépnek látni.

2011. szept. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szép ember nagyon vonzódik a csúnyához, szerelmes belé (= nem is látja csúnyának), és nem kéne neki más akkor se, ha lenne lehetősége szépek közül válogatni (!), és nem csak "rendes nő/férfi, próbáljuk meg"-alapon jött vele össze, akkor igen.
2011. szept. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tàrs a pàr nem érezteti, hogy õ elõnyösebb külsõvel rendelkezik, akkor nincs semmi gond.
2011. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%

Mindenkinek igaza van,aki eddig írt. Viszont egy nagyon hosszú kapcsolatnál,már úgymond egymáshoz idomulnak külsőre is a párok.Elkezdenek egymáshoz hasonlítani!

Ebből következik az, hogy vagy a szebbik adja kissé lejebb a stílusát a másikhoz mérten,vagy a másik lesz túl igényes a párjához hasonlóan.Van ilyen is!


Véleményem szerint tényleg az a rosszabb,ha a férfi túljóképű és a nő mellette csupán átlagos,netán szürke-egér típus :/ Egy férfi csak 1 fokkal legyen szebb az ördögnél,hisz a nőnek kell szépnek lennie!

2011. szept. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet, legalább is akkor ha nekik a külsőségek nem lényegesek, na meg nem mások véleménye alapján élnek.
2011. szept. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy a szépség rettentő szubjektív dolog.


Pl. én kisebbséghez tartozhatok, mert kifejezetten az alacsony pasikat kedvelem - mivel én se nőttem nagyra és zavaró számomra, ha 20-30 cm különbség van.

A férjem is alulról nézi a 170-et (még így is több, mint 10 cm difi van köztünk), az ismerőseim eleinte ugrattak, hogy milyen alacsony. Viszont nekem meg pont ez tetszik. A barátnőimnek meg többnyire a magasak. Tehát tényleg szubjektív.


Másik, számomra nagyon tanulságos eset: van egy magas, szőke barátnőm, akivel nagyon más típust képviselünk. Amikor együtt mentünk valahová, egyre inkább azt vettem észre, hogy kettőnket soha nem néznek meg, mindig csak egyikünket. Annyira különböző típusok voltunk, hogy valószínűleg akinek én tetszettem, annak ő nem, illetve fordítva.

2011. szept. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!