Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarok hálapénzt adni a...

Nem akarok hálapénzt adni a szülésznek, érhet megkülönböztetés?

Figyelt kérdés
A párommal 4 hónap múlva megszületik az első közös babánk. És a problémám az, hogy egyáltalán nem akarok pénzt adni a szülésznek, inkább a gyerekemre költeném. nem vagyunk szegények, de gazdagok sem..engem az elvi része bosszant. Elég sokat dolgoztam azért, hogy "ingyen" is ugyanolyan ellátást kapjak...
2011. szept. 7. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos ha nincs fogadott orvosod lesz. Nekem volt, és ég és föld volt a különbség. Mesélhetnék, csak nem lenne elég az oldal.Nem tudom hol szülsz, bár a van Pesten kórház, ahol viszont pozitívan nyilatkoztak. Nálunk, akinek nem volt orvosa, arra csak akkor néztek, ha probléma volt, amúgy csak szülésznő volt ott.
2011. szept. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Három gyereket szültem, egyiknél sem volt fogadott orvosom. Engem is az elv volt, ami megakadályozott a fogadásban. Semmilyen megkülönböztetés nem ért.
2011. szept. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Édesanyámék sosem adtak pénzt az orvosnak, anyám 3 gyereket szült, nem érte megkülönböztetés. Persze nyilván nem volt kinyalva a feneke, mint a lefizetősöknek, de ő arra úgysem vágyott. :)

Tetszik az elved, bár mindenki úgy gondolkodna, mint te, akkor megszűnne ez a hálapénz-dolog. De hajlamosak mások úgy gondolkodni, majd az életükbe vagy az egészségükbe kerül, ha nem fizetnek, de ez baromság...

Mamám sokat betegeskedett, találkozott nem egy olyan mamival, aki tömte a doki zsebét, annak ellenére ugyanannyit foglalkoztak vele, mint mamámmal, aki soha senkinek nem adott. Ő is úgy gondolta, hogy ezért nem jár plusz, ő fizet tb-t, azzal fizet az ellátásért. És itt a pont.

2011. szept. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Enis igy gondolkoztam, es nem fizettem. Megkulonboztetest azert nem ereztem, mert tudtam azt, hogy Akikhez tobbszor erkezik orvos, azert teszi, mert megfizettek erte!
2011. szept. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több olyan ismerősöm van akinek volt fogadott orvosa, és nem ért rá bejönni amikor hívták, a helyettes orvos meg műtött, az ügyeletes meg nem foglalkozott vele, mert van fogadott orvosa.


Nem fogadnék orvost, jó az aki ott van ügyeletes gondolom ért a munkájához, vagy rosszul gonolom. Az ügyeletes dr-nak adnék pénzt, hiszen dolgozott érte, talán éjszaka is.

2011. szept. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az ..ott rá, akinek volt fogadott orvosa.

Egyrészt ugyanúgy le..ta, mert attól nem lesz se jobb ember, se jobb szakorvos, ha több pénzt kap.

Másrészt volt, akinek kétszer indították meg a teljesen komplikáció mentes terhességét, mert ment a dokija nyaralni. Lett is belőle gond...


A másik szobatársam mindenáron rá akarta beszélni a császárra, mivel az ötvenezerrel többe került nála. Túl nagy a baba, vékony az anyuka, nem tudja majd megszülni, stb. Aztán kiderült, hogy minden rendben ment, szerencsére a kismama nem hagyta magát rábeszélni.


Az már "természetes", hogy a fogadott orvos igyekszik az ügyeleti idejére "elintézni" a szülés indulását. Ami azért szerencsésebb, mint amikor 48 órás ügyelet után a kapuból fordul vissza, mert vajúdni kezd a betege, és nem áll a lábán.


Nem akartam én se adni, de annyira emberséges, normális, ügyes kezű dokit fogtam ki, aki akkor is beszélt velem, mikor egy fillért nem látott, hogy azért a végén csak "összekapartunk egy keveset", és több kismamának is ajánlottam.


Dokija válogatja.

Aki tetőtől talpig EMBER, annál nem fogsz hátrányt szenvedni.

Aki meg csak egy pénzéhes szakbarbár, annak adhatsz bármennyit.


Legjobb esetben minden megy magától, a maga természetes útján, és az ég világon senkire se lesz szükséged. :)

2011. szept. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%
Le leszek pontozva, de én ragaszkodtam ahhoz az orvoshoz, akinél vizsgálatok alatt jártam. Nem várhattam el ingyen tőle, hogy szabadidejében berohanjon hozzám. Nagyon rendes volt, mondta, hogy Balcsira megy, de ha akkor jönne a pici, feljön.Császáros voltam, mert terhességi cukrom volt, de vajúdás közben, míg nem jött a dokim, végig kötekedtek velem, hogy nem fontos a császár. Örülök, hogy volt orvosom.
2011. szept. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán kinek kell a szülészeten/ nőgyógyászaton pénzt adni? Én ebben még tapasztalat nélküli vagyok. :)

Ha oda jutok, én se fogok hálapénzt adni. Nincs annyi pénz, és a babám jobban megérdemli. :)

2011. szept. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 ava87 ***** válasza:
100%

Én senkinek nem adtam pénzt, amikor szültem. Nem volt fogadott dokim, és utólag sem adtam hálapénzt senkinek. Totál kedves volt mindenki (pedig nem vagyok protekciós, senki ismerősöm nem dolgozott akkor az egészségügyben, vagy kimondottan abban a kórházban sem). Az orvos nagyon hozzáértő, nagyon lelkes volt, szinte az első perctől végig bent volt a szülőszobán.

Különben nálam is részben elvi kérdés volt a dolog. Egyrészt nem volt fogadott orvosom, mert egyikről sem tudom, hogy milyen, terhesgondozásra sem magánhoz jártam, szóval így is úgy is egy idegen ember lett volna az illető. Másrészt hálapénzt senkinek nem adnék soha, hiszen miért kapjon valaki kétszer fizetést ugyan azért a munkáért?

2011. szept. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Megkülönböztetés nem lesz, de plusz se lesz.
2011. szept. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!