Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai világban miért nehéz...

A mai világban miért nehéz igaz barátokat találni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Nem nehez. Nekem legalabbis viszonylag konnyen ment, igaz, csupan egy ilyenem van :)
2011. szept. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Nem nehéz, nagyon sok jó ember él, csak nyitottnak kell lenni.

Sokan belebújnak az internetbe, de nekem internetről is lett nagyon nagyon jó barátom.

2011. szept. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Valakinek nehéz, valakinek nem, ez egyéntől függ...ez így nem igaz hogy a mai világban nehéz.
2011. szept. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

szerintem a kérdező úgy érti hogy nem barátkozni nehéz hanem megtalálni egy olyan embert aki tényleg normális

mert most annyi ilyen kis tinip.csa van hogy 12-13 évesen már szexről beszélnek meg sminkelik magukat mint egy sarki ....

és alig vannak már normális emberek

nekem is vagy 4-5 barátnőm van összvissz

másokkal is viszonylag jóba vagyok de ők már csak olyan beszélgetős haverok ...

de kérdező szerintem járj el otthonról valahová ... pl sportolni,vagy valami ilyen szakkör félére ...

ott is ismerkedhetsz emberkékkel

vagy a sulidból ha vannak olyanok akik szimpik,jófejnek tűnnek,velük is próbálhatsz haverkodni :))

13l

2011. szept. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Mert egy jó barátságot ápolni kell: időt szánni a másikra, meghallgatni, segíteni, ha kéri, és nem csak kérni, elfogadni.Ma önzők vagyunk, rohanunk,nem tudunk elcsendesedni.
2011. szept. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem azért, mert a világ kezd elkorcsosulni, főleg a mai tinédzser réteg körében. Nekem is csak egy igaz barátom van, ő is netes. Élőben egy ember sincs a közelemben, akire rámondanám, hogy a barátom és megbízható. Sajnos, ilyen világot élünk.
2011. szept. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Sajnos a világ már rég elkezdett korcsosodni.Én 40-es nő vagyok,de nincs és nem is volt soha igaz barátnőm.Mind irigy,féltékeny volt.A legutóbbi barátkozásomra majdnem ráment a házasságom.A kis cafkának kellett volna a férjem,mert van ház,kocsi stb,és próbálta kihasználni,hogy 10-zel fiatalabb volt nálam,de időben észre vettem és jól elküldtem melegebbre.De a tinik is csak kihasználják egymást,nincs segítség ha szűkség lenne rá,elárulják egymást stb.Az én véleményem nincs igaz barát.
2011. szept. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 yuda ***** válasza:
84%

Abban látom a problémát, hogy mivel a barátság alapja a hűség, ez viszont azt jelenti kitartani a másik mellett jóban rosszban. Hasonlít egy párkapcsolathoz ebben a viszonylatban.

Itt van tehát a nagy gond, mert az emberek többsége -így alakult a világ -egyre inkább magába gubózik, elég neki a saját baja, csak magával törődik...stb-és nem érdekli, vagy ideje sincs másikkal foglalkozni.


Ne tévesszük össze a barátságot a haversággal- ami egy érdek mentén van és csak addig tart a felszínes kapcsolat, amíg az az érdek fenn áll. Ilyen pl. csak iskolai "barátság". Sehol máshol nem találkoznak, nem áldoznak a másikra a szabadidejükből- ezt nem hívnám azért még barátságnak. Vagy ilyen lehet a főnök kedvére tenni, vagy ha van pénze barátja is van...sorolhatnám(amig a pénze tart :D ) -inkább a pénze barátja, mint az övé :D

2011. szept. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát van igaz barát csak nehéz megtalálni,de én úgy gondolom aki erős lelkileg és kiegyensúlyozott annak nincs szüksége random barátokra akik cserben hagynak.

Plussz ha valakinek van egy társa,aki egyben a szeretője,barátja,lelki társa akkor semmi szükség ócska felszínes kapcsolatokra...én így gondolom!Egyébként biztos lehet találni de szerintem nem olyan egyszerű mint 20 évvel ezelőtt,mindenki a maga boldogulásával van elfoglalva....nincs is idő ilyenekre a legtöbb embernek hogy egyáltalán ismerkedjen.

2011. szept. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!