Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most miért versenyre megy "ez...

Most miért versenyre megy "ez is"? Unalmas már. Mit tennél? El vagyok keseredve, alapból nagy az önbizalomhiányom.

Figyelt kérdés

18éves lány vagyok, van 1 2idősebb unokabátyám.

elkezdtem a jogsit nyár elején sajna már 2x megbuktam, pedig tanultam sokat, mindig be stresszelek és 1-2ponttaé maradok el:S elég rossz érzés.

Unokabátyám is elkezdte... és hallgathattam flegmán anyámtól hogy "Bezzeg ő egyből átment 72ponttal, hát igen neki elsőre megy minden, okos"

Jó... most meg benyögi szintén flegmán hogy "Jaj olyan okos meg jó ez a fiú, mostmeg egyből átment rutinon is."

Meg mikor kiderült hogy megbuktam unokatesóm felvágoskodott hogy "Jaj meséltem már hogy megyek vezetni holnap? hát igen..."


Nem gondoltam ezt a saját anyámtól hogy lenéz ezek miatt...és azt sem tudtam hogy ez versenyre megy, h kinek lesz előbb jogsija.


Az elején még akartam is de mostmár nem érdekel...a bukások és a sok cikizés miatt meguntam.... letettem róla... alapból kevés az önbizalmam de így...nem érzem úgy h igen menne...


Régen mindig azt hallgattam hogy bezzeg az unokatesóm jobban tanul, a szakközepet egy pesti suliba kezdtem megbuktam matekból félévkor... nagyon nem ment, na akkoris volt szájúzás. Sulit váltottam, elegem lett a sok hasonlitgatásból hogy "Ő bezzeg jobb mint te..."

És az érettséginél beleadtam mindent, és bár nem versenyre ment de sokkal jobb érettségit tettem mint az unokabátyám:) Ma már tagadják hogy régen cikiztek és lenéztek a tanulásom miatt... büszke voltam az érettségimre, bár dicséretet nem kaptam, fele akkorát sem mint anno az uncsitesóka.


Most mikor anyám mesélte h átment a srác rutinból mondtam h nagyon jó...de már unalmas...

és ilyetszol "akkoris megcsinálod a kreszt mert aztmondtad és dugulj el"

Mindezt a 30éves bátyám előtt aki szakadt a röhögéstől h béna vagyok meg nyominak hivott...


Unalmas már ez...most oké jó a jogsi de ugyse kapok kocsit, 2évem van h befejezzem még a jogsit addig van a fizetési határidő...most miért fontos...már nemis akarom a sok kudarc miatt ráuntam erre. Rossz érzés...


Meg valamit kérdez nagyanyám érdekes pont azt hogy "na hogyment a kreszvizsga? megvan már? " mondom "nincs mostanában a sulival foglalkozom" erre ő "bezzeg az unokabátyád nagyon ügye,s meg őis késön ér haza az iskolából"



MOST MIRE JÓ EZ??? HM?


2011. szept. 16. 17:24
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

mindenki rajtam röhög hogy buta vagyok meg hülye...és még erre sem vagyok jó, meg h biztos baj van az agyammal és az érettségivel ne felvágóskodjak, mert az nem ér semmit... mert arra fele ennyit se kellet tanulni, meg szerencsém volt. Hát igenis megdolgoztam érte!


Unalmas már ez... anyámat is ugy megráznám... mindenki hülyének néz...és nem gondoltam hogy a felnőtt embereknek a jogsiszerzés egy versenynek számít... engem nem izgat kinek lesz hamarabb...de ugy látom mást igen.


Mondom muternak NORMÁLISAN H "Jó fontos, de miért sürgős hirtelen? Régen azt mondtad majd befejezem, 1x csak menni fog... ugysem kapok autót nem is kéne..."

erre ő "Most fogod befejezni, mert ha megint megbuksz megpofozlak, persze autót azt, máris repülőt, hülye. A lényeg, h több okmányod legyen"

Bátyám meg csak röhögött, erre benyögi nekem "Hülye vagy, jeget kaparni kell, te gyökér nem?...Istenem"

2011. szept. 16. 17:29
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Arra, hogy bántsanak. :S
2011. szept. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Csináld meg a jogsit, ne add fel! A többire nincs ötletem.
2011. szept. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
Nekik ez nem olyan nagy cucc, jó poénnak gondolják, hogy röhögnek rajtad. Oda se neki! Kérd meg bátyád, ha már olyan okos, hogy adjon leckéket vezetésből. Gyakoroljon veled. Más családban ezt így szokták csinálni. Máskor, ha belevágsz valamibe, ne mondd el nekik. Nem érdemlik meg. Nem érted izgulnak, hanem ellened.
2011. szept. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Hungy ***** válasza:
78%

30 évesen röhögni azon, hogy valaki megbukott kreszből? Hát, nem tudom, milyen családban élsz, már meg ne haragudj. Sajnállak.


Én annak idején, amikor tanultam vezetni, az első gyakorlati óra után azt mondtam, hogy EZT LEHETETLEN MEGTANULNI! :-) Képtelennek éreztem magam rá, 100 %-ig biztos voltam benne, hogy nem vagyok képes a lábaimat és a kezeimet szinkronban mozgatni, meg még az utat és a forgalmat is figyelni mellette. Végül sok huza-vona után azért tettem le a jogsit, mert láttam, hogy nálam mennyivel hülyébb embereknek is van jogsijuk, nehogy már pont nekem ne sikerüljön. :) Állj hozzá Te is így. Az, hogy mit mondanak azok az emberek, akik nem előre mozdítanak, hanem hátra, teljesen mindegy. Figyelmen kívül lehet hagyni. Csak azokra hallgass, akik segíteni akarnak, és előre viszik a dolgokat. Csak így tudsz Te magad is előre haladni. A többiek meg tapicskoljanak nyugodtan a híg f.sban, ha az nekik jól esik, de Te haladj, és érd el, amit akarsz.

2011. szept. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

köszi nektek.

Hát tudod utolsó a kocsi vezető felöli ülésébe sem engednek! Mondván hogy amig nem találkozk oktatóval ne üljek be, de még csak bese inditsam.


Multkor ráadtam a gyujtást a kocsira h tudjak rádiót hallgatni erre anyám "a slusszkulcshoz ne nyulj, nem jétlk még beinditod a kocsit és bajt csinálsz..."

2011. szept. 16. 17:42
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
Igazából velem rosszabbul jártak volna a szüleim, ha így viselkednek velem, én pl. ha faterom így viselkedik velem már valószínűleg bemostam volna neki, azért mondjuk nem hiszem, de tudtam volna olyat mondani neki, ami fájna.... Mindig arra gondolok, ha ilyesmit hallok, hogy én sose tennék ilyet a gyerekemmel, nem bántanám, nem aláznám meg, és az a kérdés fogalmazódik meg bennem, hogy minek csinálnak gyereket az ilyenek? Igazából nem akarok tanácsokat adni nem is tudok, de nyilván az nem téged minősít, ha az anyád meg a bátyád olyanok amilyenek.
2011. szept. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
utolsó igen a hülye bátyám nagyzol, mert ő bezzeg 1xsem bukott meg kreszből anno, ő volt az etalon
2011. szept. 16. 17:43
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

Van egy olyan érzésem, hogy te nem is vagy olyan buta, mint amilyennek hisznek, csak a stressz miatt nem tudsz jobban teljesíteni, ráadásul ahelyett, hogy megkönnyítenék a dolgodat, még pluszban beléd is táplálják. Az önbizalomhiány miatt pedig te magad sem hiszed el, hogy mennyi mindenre lennél képes. Pedig...

Alapból buta ember nincs, csak olyan, akivel nem a megfelelő módon foglalkoznak. A tanulási nehézségekkel kűzdő gyerekek sem buták, csak több figyelmet, speciális tanrendet, oktatásmódot igényelnek. Felnőtt korban viszont már nehéz "korrigálni". Te viszont még nem késtél le semmiről.

Neked mivel nem segítenek, magadnak kell rájönnöd, hogyan tudod jól rögzíteni a tananyagot. Bizonyítani meg ne másoknak akarj, hanem magadnak. Először kisebb célokat tűzz ki magad elé, ha azokat sikerrel leküzdötted, talán már te is elhiszed, hogy attól többre is képes vagy.

A jogsit meg pihentesd, amit kényszerből csinál az ember sose lesz jó. Majd ha újra lesz kedved hozzá, akkor kezd el megint, mert ha most megint nekifutsz, megint meg fogsz bukni, hiába tudod az anyagot.

Kitartást.

2011. szept. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
56%

Nem irigyellek, hallod. Elég tapló egy családod van. A bátyád kb. tizenévesként viselkedik. Én csak néhány évvel vagyok idősebb a 18 éves tesómnál, de eszembe nem jutna, hogy kiröhögjem ilyesmi miatt, az összehasonlítgatást se hagyom. :S

Hogy "több okmányod legyen", az rossz érv, de tényleg érdemes lenne még addig végigcsinálni az összes vizsgát, amíg benne vagy a gyakorlatban. 2 év múlva lehet, hogy nem lesz erőd újból nekikezdeni, pláne kudarcok után. Az eddigi órák és vizsgák meg mégiscsak sokba kerültek.

Ne foglalkozz azzal, hogy mit mondanak, csak csináld meg, magad miatt. Ésszerűen gondolkodj, és ne azért hagyd abba a jogsit, mert ők az ellenkezőjét akarják. Ha megvan, az neked is jó.

2011. szept. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!