Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lépjek túl azon a...

Hogyan lépjek túl azon a dolgon, hogy "örök másodiknak" érzem magam? Ti mit tettetek?

Figyelt kérdés

Már nem vagyok tini, huszonéves lány vagyok...mindig másodiknak éreztem magam édesanyám szemében. Hiába voltam én is legalább olyan ügyes, mint a nővérem, hiába én segítettem neki mindig a konyhában, ház körül, takarításban, mindig a nővérem volt a büszkesége. Egy hónapja a nővérem kiköltözött külföldre, azóta még inkább szentesítik, a világ is megszűnik ha fent van a netten és lehet vele beszélni. Ma beszéltek már olyan jó 2 órát, amikor közbeszóltam (egy elég fontos dolog miatt, de addig apum beszélt vele) engem pedig legorombított anyukám...annyira rosszul esett, hogy majd elbőgtem magam...ismét eszembe jutottak a régi dolgok. Tudom, most már "felnőttként" túl kéne jutnom ezeken a dolgokon, megemésszem, elfogadjam...de rám tör néha. Nem tudom elmondani azt a fájdalmat, vagy inkább keserűséget amit érzek...

A mai este után megkérdezte mi bajom, nyugisan rávágtam, hogy semmi, amire elkezdett velem ordibálni, hogy mondjam el mi bajom...Mondtam, hogy úgysem tudnánk megbeszélni (sosem lehetett semmit) úgyhogy hanyagoljuk a témát. Erre elkezdett sírni, látványosan, hogy apu is lássa...amikor ennek vége lett, mintha mi sem történt volna elment aludni...

Nem mondom, hogy nem szeretem, hisz az anyám...mindent megtett amit tudott, amit lehetett, de ez mindig beárnyékolta a dolgokat.

Ha elköltözöm végleg (mert év közben egyébként nem lakom itthon) lehet hogy megváltozik a dolog???


2011. szept. 21. 21:31
 1/7 anonim válasza:
100%
Nézd, szerintem ez az érzés valahol mindig ott fog motoszkálni benned, idővel talán enyhülni fog. Ezt csak onnan gondolom, hogy nálam is így van, az évek múlásával is megmaradnak a gyermekkori sérelmek, a különbség tételt nem egyszerű feldolgozni... De a megoldás mindenképpen az lenne, hogy őszintén megpróbálni beszélni anyukáddal ezekről a dolgokról. Rávilágítani a hibákra, amiket elkövetett és elfogadni azokat a hibákat, amiket esetleg te követtél el vele szemben. Mindig bele kell gondolni, ki hol ronthatta el, de a múlton változtatni már nem lehet, maximum jobbá tenni a holnapot. Hátha nem is érzi vagy nem gondolja, hogy ez neked probléma, hiszen nem mindenki olyan érzékeny lelkű, hogy észre vegye szavak nélkül hogy a másikat megbántotta. Sok nő csak ránéz a másikra és érzi, látja a rezdülésein, ő mit gondolhat. De nem mindenki ilyen, ezt is el kell tudni fogadni. Azon kell most dolgozni, hogy jobb legyen a kapcsolatotok! Érdemes lenne megpróbálni, hiszen az édesanyád és biztosan szeret téged. Próbáld végig gondolni a szép emlékeket, a sok jó dolgot, amit adott nektek. De persze ehhez mindketten kellettek. Remélem minden helyre jön, sok sikert és türelmet kívánok hozzá! :)
2011. szept. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igazából "minden a helyén van " akarom mondani sosem volt könnyebb, szebb vagy jobb a kapcsolatunk. Azok az igazi nagy beszélgetések mindig kimaradtak, ma már nem lehet ezt elkezdeni. Minden ilyen beszélgetéskor felviszi a hangját és az "övé az utolsó szó"...

Nem akarok már semmit, többet, másabbat csak, hogy ne érezzem örökösen ezt:-S

2011. szept. 21. 22:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szomorúan olvasom a történetedet, én el nem tudnám képzelni magamat így, nekem nagyon fontos a család és nagy mázlim van hogy szó szerint bármit meg lehet velük beszélni.

Jól emlékszem hogy te már egyszer írtál egy hasonló kérdést?

Sajnos ez már úgy néz ki hogy nem lesz jobb, ha elköltözöl talán nyugisabban fogsz élni de akkor is hiányozni fognak a beszéletések. Majd ha lesz saját családod akkor velük már tudni fogod hogy nem szabad elrontani a dolgokat.

2011. szept. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy az első gyerekkel szoktad kivételezni, mint nálunk.

Az szerintem megoldás, ha elköltözöl. Mert, ha találkoztok is akkor is csak annyira, hogy ne álljatok neki veszekedni.

2011. szept. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyszer talán írtam már ki hasonló kérdést...

Van párom szerencsére akivel mindent megtudok beszélni. Ő lesz majd a családom (és ugye majd a gyerekeink). Tudom mit nem kell elrontani, ha egyebet nem, ezt megtanultam...

Ezt nem csak én látom így, a párom ugyanezt mondja, pedig eleinte nem panaszkodtam neki, nehogy megutálja a családomat. Magától vette észre...


Tudom, hogy ez nem olyan "égbekiáltó" nagy dolog, de számomra fontosak lettek volna ezek a beszélgetések és soha nem voltak sehol. (Talán éppen ezért beszélünk át mindig mindent a párommal. Számomra az egyik legfontosabb dolog a kommunikáció, anélkül nem megy semmi...)


Köszönöm a válaszokat!

2011. szept. 22. 09:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves sorstars. Nalunk ugyanez a helyzet csak nalunk az ocsem a favorit, anyam igazi fius anyuka. Egyet megtanultam h SOSEM fogok kulkonbseget tenni a gyermekeim kozott. Igaz meg csak egy van. nem is akartamkis korkulonbseggel szulni es addig nem avgtunk bele a kisteso projectba mig en nem ereztem ugy h kislanyom tud nelkulozni engem h en a masodikra koncentraljak. Masik nagyon nagy lenyeges pont h elfogadom a szemleyiseget a kislanyomnak amilyen. neha nehez vele mert makacs, de emiatt nem fogom kevesbe szeretni. Ha elfogadjuk amsikat az ami, es szeretjuk azert aki, akkor szerintem nem lesz kulonbsegtetel. az akkor van ha van egy idealis kep a szulok elott h mit szeretnenek a gyerekbol es az egyik jobban beleillika kepbe mint a masik.


sajnos mi egyet tudunk tenni Maskepp nevelni a gyerekeinket. Tudod nekem is sokszor hianyzik h megosszam a banatom es oromom, de sajnos anyu erre alkalmatlan, igy sokszor magamba folytom vagy ferjemnek mondom el, vagy a legjobb baratnomnek.

2011. szept. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

ismerős érzés...

az a lényeg, hogy szeret és kész :)

2011. szept. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!