Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan nőnek/nőttek fel azok,...

Hogyan nőnek/nőttek fel azok, akiknek értelmileg fogyatékos testvérük van? Milyen / milyen volt a gyermekkoruk?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 17:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
A barátomnak értelmileg fogyatékos testvérei vannak az, hogy ők fogyatékosak nem befolyásolta az ő gyerekkorát. Sokat tudott velük játszani, mert ugye amikor ő 3éves volt kb. a tesói 10-en pár évesen ugyanezen a szinten voltak. Ez késöbb jelenthet gondot. Mikor a szülők már nem lesznek, az értelmes testvérnek illene magához venni és foglalkozni velük.
2011. szept. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Elég szomorú az egészséges testvér nyakába varrni a betegeket. Nem az ő gyerekei.
2011. szept. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Ismerősnél 2 helyen is van ilyen. Nincs semmi gond, az egészséges gyerekek szeretik a testvéreiket, de attól még ők ugyan olyanok mint bárki más,nincs különbség
2011. szept. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Normális családban ez nem gond. Schubert Éva színésznőnknek Down-kóros öccse volt. Ő csak olyan férfival kezdett, aki elfogadta ezt a tényt (mivel ővele élt). Lehet példát venni róla. [link]
2011. szept. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
31%

17:47, nem varrásról van szó. Erre senki sem köteles, csak jóérzésből, testvéri szeretetből.... Ami látom hiányzik belőled.

Szerencsére nem vagyok a testvéred......

2011. szept. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%

Szomszéd családban volt egy idősebb gyerek, ő elmenekült otthonról, mert nem bírta tovább. A szülőkön is látszik már, hogy belefásultak, sokszor visszaesik a beteg gyerek, hiába sikerül megtanulnia új dolgokat.


Lehet szívtelen vagyok, de aki tudja, az adja intézetbe, ahol szakértők figyelnek rájuk, egy egész családot tönkre tehetnek sajnos a beteg gyerekek, nem direkt teszik, de mellettük nem egyszerű az élet, láttam a szomszédaimon is.

2011. szept. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
Értelmes embereknél ez nem probléma. Megtanulják hogy kezeljék, hogy fejlesszék.
2011. szept. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%
nem értem miért vagyok embertelen.Miért kell lepontozgatni?Nekem a férjemnek van egy beteg bátyja,ott lakik a szüleivel még,már teljesen belefáradtak nagyon öregek a korukhoz képest,férjemnek sem volt a szíve csücske az otthon élés..meg tudom érteni.És nekem spec nem hiányzik az,hogy mikor meghalnak a szülei 3 gyerekünk mellé őt is befogadjuk.Hála a jó égnek férjemnek sem ez a terve.Az ő testvére is állandóan visszaeső.
2011. szept. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%

A bátyám értelmi fogyatékos. Nagyon jólelkű,kedves, dolgos, sose bántana senkit (mint sok egészséges). Mindig is nagyon szerettem. Gyerekként sokszor egy kalap alá vontak vele, de nem zavart. Ettől még lediplomáztam néhányszor.:)A szüleim életét is megváltoztatta. Az emberek egy része nagyon negatív a fogyatékosokkal. Apu szégyellte is azt hiszem.

Nekem természetes, hogy én gondoskodom majd róla, ha a szüleink már nem élnek. De megértem azt is, ha valakinek nagyon súlyosan fogyatékos a testvére, és ezt tehernek érzi. Bár azt gondolom, akkor is mindent megtennék, hogy szép élete legyen, és emberhez méltóan gondoskodjanak róla pl. egy szakellátó helyen.

2011. szept. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Azért pontoztak le, mert aki sosem élt ilyen helyzetben, az el sem tudja képzelni, hogy milyen. Nem minden értelmi fogyatékos egyforma. Előttem kommentelőnek szerencséje van.

Az én bátyám sokszor agresszív, és közepesen értelmi fogyatékos. Emellett nagyon komoly epilepsziás. A rohamai kigyerekként halálosan félelmetesek volta, ma sem bírom őket jobban. A sokszor követelőző, agresszív stílusa általában kiborít. Mivel egy 5-6 éves gyerek szintjén van a legtöbb esetben, ezért (mint minden ilyen kisgyereknek) nehéz elmagyarázni, hogy mit miért nem lehet. A testi ereje pedig egy 34 éves férfié, ezért igen érdekes, mikor dühös vagy hőzöng... megnézném azokat a kommentelőket, hogy miként éreznék magukat, akik szerint minden esetben a családban a helye a beteg embernek, és angyali kapcsolatban kell vele lenni. ÉN szeretem a bátyámat, de halálosan felháborít, amikor olyan kommentelnek ilyenről, akiknek nincs saját kézből tapasztalatuk.

A szüleim teljesen belefáradtak a gondozásába, idegileg kikészíti őket, amikor agresszívabban lép fel, vagy épp rosszul van. A második otthonunk a kórház... gondolom az itt kommentelők szívesen rohangálnak minden évben pár hónapon át nap mint nap kórházba... nem arról van szó, megteszi az ember, de had ne kelljen már élvezni.


Ha nekem beteg gyerekem lesz (súlyos értelmi fogyatékos), én intézetbe adom. Lehet szívtelennek nevezni, de nekem tönkretette a gyerekkoromat a testvérem, nincs jogom egy egészséges gyereket ennek kitenni. Az más kérdés, hogyha előszörre csúszik be a beteg gyerek, akkor lehet nem szülnék többet... de akkor is az intézet mellett döntenék.

Undorítónak és álságosnak tartom, hogy az orvostudomány megment olyan komoly beteg újszülötteket, akik utána egész életükben súlyos! nyomorrékként, súlyos! értelmi fogyatékosként vegetálnak. Persze utána a szülőknek már nem segítenek, ápolja ő, essen ki a munkából ő egy életre, dolgozza fel egyedül a szülő... az intézetek nyomorúságosak, megalázóan bánnak ott velük. MOndjuk a legtöbb ottani embert hasonlóan megaláznám, aztán kirúgnám. Ma az intézetek vannak azért, hogy ők munkát kaphassanak, és nem ők vannak azért, hogy betegeket ápoljanak. De sajnos még így is ez a legracionálisabb megoldás.

És mielőtt bárki nekem támad az intézet miatt: a napi 24 órás ápolást igénylő időseket is ápoló intézetekbe, idősek otthonába adják az emberek... ugyanaz a kettő.

2011. szept. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!