Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk? Édesanyám megvált...

Mit tegyünk? Édesanyám megváltozott.

Figyelt kérdés

Édesanyám 47 éves, és az utóbbi időben gyakran ésszerűtlen dolgokat tesz, mintha szembe szélben vitorlázna. Én 17 éves vagyok (hamarosan 18), és sűrűn érzem, hogy dönteni kell helyette.

Például ha elmegy bevásárolni, akkor felesleges dolgokat vesz meg. Ezen már sikerült javítani, mert mielőtt elmenne, mindig megvesszük, ami kell.

Gyakran kezd olyan hisztiket, amiket a kb. 10-13 évesek szoktak. (Legutóbbi, hogy a két étkészlet közül miért nem a másikat vettem meg. A sztori röviden: az eljegyzésemet hamarosan tartjuk, és mivel nem volt olyan étkészletünk, amiben meglenne az összes tányér, akartam egy újat venni. Megkérdeztem édesanyámat, hogy szerinte hol érdemes venni olyat, ami szép, de nem túl drága. El is jött velem a boltba, de ott az eladók előtt vitázni kezdett, hogy miért nem azt veszem meg (a saját pénzemből), ami neki tetszik. Utána egy napig nem szólt hozzám.) Ha valami nem az ő elgondolása szerint történik, akkor utána már semmilyen kompromisszum nem jó.

Mindig jár templomba, de közben letagad dolgokat és eltorzítja a valóságot úgy, hogy ő jöjjön ki belőle jól. Én nem hiszem, hogy ezt tanítják neki...

Szerintetek van valami megoldás? Vagy beköszöntött a második gyermekkora, ami ellen nincs mit tenni?

Bátyámnak is feltűnt ez a változás, és már kezdünk néha kiborulni tőle.


2011. szept. 24. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyuci valószínűleg kezd klímaxolni, tombolnak benne a hormonok, attól ilyen lüke. 1-2 év alatt helyreáll benne a világ, és minden a régi lesz. Addig pedig kitartás!
2011. szept. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Valószínűleg klimaxol. Hidd el, neki sem egyszerű!

Mit szól az eljegyzésedhez? Örül neki?

2011. szept. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
17 évesen még gyerek vagy, miért jegyeztetted el magad?:(
2011. szept. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem biztos,hogy egyszerű klímax.

Lehet depresszió,vagy más jellegű ,de idegi dolog.

Nem ártana egy kivizsgálás.

2011. szept. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, örül az eljegyzésnek, szereti a leendő vejét!

Az offra, 19:27-es válaszolónak: mivel nem ismersz, légyszíves ne ítélkezz felettem. Lehet, hogy születési dátum szerint még gyerek vagyok, de hidd el, nem a mai fiatal lányok életét élem, nekem és a bátyámnak is a korai felnövés jutott...

2011. szept. 25. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!