Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Két pici gyerekkel külföldre...

Két pici gyerekkel külföldre költözni?

Figyelt kérdés

Ezen gondolkodom egyre inkább, hogy mennyire "van értelme" két pici gyerekkel néhány évre külföldre költözni. Itthon hiába van jó munkahelyünk a remek háttér miatt sohasem fogunk egyről a kettőre jutni. (Rettentően el vagyunk adósodva, köszönhetően az egyik oldali kedves szülőknek, albérletben élünk...)

Azt hiszem végleg nem tudnék máshol letelepedni, de valamit jó lenne lépni, mert ahogy most állnak a dolgok idehaza, elég reménytelennek látom a helyzetet.

Ráadásul a párommal sem értünk egyet minden apró részletben. A gyerekek miatt is kicsit tanácstalan vagyok, másfél év van köztük, még baba mindkettő, nem igazán tudom nekik mi lenne a jobb a fejlődésük szempontjából.

(Szeretnék néhány "okos" választ megelőzni, amikor a piciket vállaltuk, egészen más volt a helyzet, a családon belül legfőképp, útközben zuhant a nyakunkba az alig pár millió adósság, meg közben ugye kis hazánkban is történnek a jobbnál jobb dolgok.)

Kíváncsi volnék véleményekre, tapasztalatokra, előre is köszönöm.


2011. okt. 4. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
A párod mit mond a külföldre? És hogy lenne ez? itthon kerestek munkát és a fixbe mentek ki, vagy fogjátok a cuccokat és az ismeretlenbe felhajtjátok a munkákat?
2011. okt. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én addig mennék ki, míg a gyerekek nem kerülnek be oviba-iskolába, hogy ne kelljen otthagyniuk a már megszokott baráti körüket.
2011. okt. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:

Ezek tényleg lényeges részletek, de kimaradtak

Párommal annyi a nehézség, hogy egyrészt szívesebben maradna itthon, de azt ő is látja, hogy ez kb. a nyomorhoz meg az éhezéshez vezet. Illetve egyszer már volt rossz tapasztalata a munkaközvetítőkkel, pedig személyes régi ismerőse intézkedett, csak amikor mehettek volna, "elfelejtett" szólni neki az illető...

Itthonról intéznénk el mindent egyébként, vagy legalább az egyikünknek munkát meg lakhelyet, teljesen bizonytalanra két bébivel azért nem mernék nekivágni.

2011. okt. 4. 09:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt tudom,hogy pici gyerekkel,főleg kettővel külföldön sokkal nehezebb mint otthon.

Kezdve azzal,hogy akárhová mentek kint is albérletben fogtok élni.Mivel család vagytok tuti nem fogtok 4-en egy kis szobában nyomorogni,így csakis egy kisebb lakás jöhet szóba.Viszont a lakásbérlése elég körülményes,és elég drága.Egy fizetésből képtelenség kijönni.Bölcsi ha van is piszok drága,az Óvoda is másképp működik mint otthon.PL: Angliában nincs teljes 8 órás óvoda.Max 4 óra ingyenes(hivatalosan csak kettő,a másik 2 órát az önkormányzat adja,ha rászorul valaki) Ha nincs aki vigyázzon a kicsikre akkor az anyuka nem tud dolgozni menni.Ha csak 1 ember keres,akkor nem lesz elég a pénz.

Én is gyerekkel jöttem ki Angliába,de az én fiam már iskolás volt.Így valamivel könnyebb,és anyagilag is olcsóbb,mert 18 éves korig ingyenes az iskola.De utána fizetni kell ha tanul..

Én a helyetekben boldogulnék otthon,vagy megvárnám míg a gyerekek iskolásak lesznek.Ha ki akartok jönni családostul akkor nem árt ha előtte legalább fél évvel a férjed kijön dolgozni..Mert ha már ennyi ideje kint van,és van munkahelye,leinformálható szállása(neki elég egy szoba is addig) utána sokkal könnyebben tudtok lakást bérelni.

2011. okt. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"tthon hiába van jó munkahelyünk a remek háttér miatt sohasem fogunk egyről a kettőre jutni." Szerinted mi fog változni a remek háttéren, ha külföldre menekülsz?


Annyi, hogy a párod utalással szórja el a pénzeteket és nem kp ban adja oda....Beszélj a pároddal először, hogy mi lenne a megoldás. Mert nem albérletben akarod leélni az életed ezért, meg azért....

2011. okt. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"ugye kis hazánkban is történnek a jobbnál jobb dolgok." Külföldön nem történtek hasonló dolgok. Ott vidámság van és Happy End.


A jelenlegi problémákat itthon orvosoljátok és utána menjetek,ha itt már letisztáztátok a dolgokat. Azért kíváncsi lennék a problémára a párod szemszögéből is. (Hogy mi okozta az eladósodást)

2011. okt. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennék, méghozzá minél hamarabb, a gyerekek minél kisebbek, annál könnyebben alkalmazkodnak az új környezethez, az új nyelvet is anyanyelvszinten lesznek képesek elsajátítani. Az én anyukám Németországban dolgozik, és mindig meséli, hogy egyre több munkatársa megy ki a családjával, kicsi gyerekekkel, vagy pont úgy időzítve a szülést, hogy a baba már kint jöjjön világra. Persze nem segélyért mennek ki ezek a családok, hanem dolgozni, de az sem elhanyagolható, hogy milyen mértékű támogatást kapnak az államtól, pl. családi pótlék (lehet kint nem ezen a néven fut). Ennél jobb lehetőséget nem tudnál biztosítani a gyerekeknek sem, bár az biztos, ha nekem sikerülne, nem jönnék haza, pedig szeretem a hazámat, de kint biztosabb jövőm lenne nekem és a gyerkőcöknek is.
2011. okt. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

09:38...

A menekülés és a megoldás keresése nem ugyanaz mifelénk :).

Az én cégemből kiindulva pedig, aki adott ország elszámolása szerint kap fizetést, (tehát nem hagyják az itthoni bérelszámolásban, csak a munkavégzés helyét megváltoztatva) annak bizony sokkal jobban megéri! Amúgy meg semmi másra nem hajtok, csak sikerüljön a banknak visszafizetni mindent, utána lexarom hogy mennyit rabolnak még el a pénzünkből ilyen-olyan adók címén. Ha ez nem volna, nyugodtan ülnék itthon hátradőlve, hidd el.

Remélem a moderátorok sem törlik a kérdést "csevegés" miatt, most egy darabig nem kommentelek azt hiszem. :)

2011. okt. 4. 09:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen ugyanebben a helyzetben vagyunk.
2011. nov. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!