Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mással is megtörtént és ha...

Mással is megtörtént és ha igen, hogy átvészelhető?

Figyelt kérdés

A férjem szülei lemondtak a kisbabánkról, nem kívánnak vele foglalkozni és a kapcsolatot is megszakítottuk teljes mértékben, ám a férjem volt feleségéhez járnak és annak a gyereknek teljes nagyszülei. Sajnálatos módon ezáltal a férjem egész családja elhatárolódott a mi kisbabánktól. Rettentő érzékeny típus vagyok és úgy érzem, belehalok ebbe a fájdalomba. Mit tegyek, hogy a kisbabánk ne érezze ezt és én, hogyan tegyem túl magam rajta?

Bunkók, kíméljenek!!!


2011. okt. 4. 13:32
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Annyival még kiegészíteném, hogy nem miattam váltak el, én a válás után két évvel érkeztem a férjem életébe és a nő csalta meg többször is!
2011. okt. 4. 13:34
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Fogadd el! Én is szinte nagyszülők nélkül nőttem fel, mert akik voltak is, csak mutogatóban láttam őket, de komolyabb jó élményt nem szereztem velük. Túlélhető.
2011. okt. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
70%
A nagyszülők hiánya nem gáz a kisbabának, ha viszont Te ezen görcsölsz, szorongsz és bőgsz, az igen. Légy szíves, állj szépen a lábadra és fogd fel, hogy van saját életed, ami független az anyósodéktól.
2011. okt. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

Magukról állítanak ki bizonyítványt!!!!!!!

Ráadásul nem is egy "mezei virágszál" vagy, akibe csak belebotlott a párod és gyerek lett belőle. Bocs a durva hasonlatért, csak érzékeltettem. NE foglalkozz velük, csak a babáddal és a pároddal!

Különben is, az anyósok rettenetesek tudnak lenni, osztogatják a tanácsaikat kéretlenül is. Legalább ezt megúszod! :)

2011. okt. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%

Mivel ők akarták így, ne törődj velük!

Viszont! Sokat járjanak - amennyiben módotokban áll - a te szüleidhez, hogy érezze, vannak nagyszülei és fontosak a családi, rokoni kapcsolatok! Illetve eszembe jutott még egy megoldás: újságokban, interneten szoktak idősebb, nagymamakorú hölgyek "pótunokát" keresni, vagy épp szülők pótnagyit-pótpapit keresni a gyereknek. Érdemes volna esetleg utánanézni (Nők Lapjában pl. tuti megbízhatóak).

2011. okt. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%
Én nagymamaként nem tudok ilyet elképzelni... Nem tudja mitől fosztja meg a gyereket és magát is a nagyszülő (???).
2011. okt. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

A gyerek is jobban jár, ha nem kerül kapcsolatba velük.

Mi van a te szüleiddel?

...

Másik kérdés: gondolom, hogy nem a gyerekkel ellenségesek csak, hanem téged sem akarnak látni. Gondolom, a fájdalmadnak inkább ez az oka, hogy TÉGED semmibe vesznek, mert a kisbabának nem hiányoznak, az biztos. (Talán ha egy nagyszülője sincs, 6-7 évesen megkérdezi, miért nincs nagypapája, mint másoknak, de addig biztos nem.)

Kiáll-e melletted a férjed? Megmondta-e a szüleinek, hogy hozzá tartozol, és vagy együtt fogadnak el, vagy sehogy? Vagy továbbra is jár hozzájuk, mintha a világon sem lennél? A szülei milyen viszonyban vannak a férjeddel? Őt is elítélik a válás miatt, vagy ő anyuci pici fia?

Miért ellenzik a kapcsolatotokat? Csak az első feleség miatt, vagy egyéb okból, pl. nem tetszik nekik az életkorod, a foglalkozásod, a származásod, a stílusod, a hajszíned vagy bármi más?

Ellenezték-e az esküvőt? Ha igen, miért, ha nem, akkor azóta mi változott?

Szerintem inkább itt kellene elkezdeni kapirgálni, és lehet, hogy akkor megoldódik a probléma.

2011. okt. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%
Fogadd el. 1 éves volt a kislányom szeptemberben. Anyósom születése óta 3x látta, idén 1x sem. Telefonon sem érdeklődik, születésnapján sem köszöntötte fel. A férjem testévének 2 gyermeke van, oda jár rendszeresen. Mára azt gondolom, ne is jöjjön. Így nő fel a kislányom, megszokja, ez lesz Neki természetes. (a szomszéd nénit-bácsit "kezelük" mama-papaként, imádják, szeretik mint a saját unokájukat, szerencsénkre) Jobb, mintha most egy időre feltűnne a "színen", aztán eltűnne, és az 5 évesnek magyarázhatnám, hogy eddig jött a nagyi, most pedig miért nem... Sajnos az Én szüleimnek nem adatott meg hogy nagyszülők legyenek...:(
2011. okt. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nagyon szomorú.


Fiam szeptember 23-án töltötte az 1 évet.Saját anyám nem kíváncsi rá,szerintem max 3x látta.Szülinapján fel sem köszöntötte.Anyósom se vmi aktív,ő se látta sűrűbben,de azért őt meghívtuk a szülinapi vacsorára.Amit 15 perccel a kezdés előtt lemondott.Igaz másnap bejött,de még csak bocsánatot sem kért,egyáltalán nem bánta.Persze ő sem köszöntötte fel.2 tesóm közül az egyik sms-ben felköszöntötte.Apukám és felesége köszöntötték fel,de a vacsira ők sem jöttek el.

2011. okt. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég kegyetlen!:(

Elhiszem, hogy nagyon rosszul esik, de próbálj túllépni ezen, hiszen a kicsi megérzi, ha valami nem ok. Az ő értékét nem az határozza meg, hogy hányan hajlandóak szeretni őt! Ti szeressétek a férjeddel nagyon és hidd el, ha tőletek ezt megkapja, akkor olyan emberke válik belőle, akiről anyósosdék azt fogják gondolni, hogy bárcsak máshogy döntöttek volna. Ha meg mégse, akkor is csak ők jártak így :)

2011. okt. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!