Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig marad meg a gyűlölet?...

Meddig marad meg a gyűlölet? Ebben a szituációban?

Figyelt kérdés

Röviden és tömören arról lenne szót, hogy elvakított a szerelem. Szakítottunk a barátommal, de én vissza akartam őt szerezni. A megalázodságtól a szexig mindent hagytam. Hagytam, hogy barátnőből szerető legyek.


A lényeg, hogy ez majdnem 3 hónapja ment és a hetekben kezdett felnyílni a szemem. A sok ígéret amiből nem teljesült semmi és stb...

Örülök, hogy végre látok, DE nem tudom, hogy meddig fog ez a gyűlölet iránta tartani


Szerintetek mit csináljak, hogy ne feledkezzek meg "erről"?


22 éves vagyok és az első szerelem volt.


2011. okt. 5. 15:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szepes Mária óta tudjuk, hogy "a gyűlölet megromlott szeretet". A te eseted is ezt bizonyítja. Az ellenséget pedig csak a megbocsátással lehet legyőzni. Tapasztalat. Ha sikerül megbocsátanod, de őszintén, tovább nem fáj.
2011. okt. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 bánomisén ***** válasza:
82%

És miért gyűlölöd? Csak élt a felkínált lehetőséggel. Minden pasi ilyen (jó, nem mindegyik, de a többség).

Nem mondom, hogy jól tette, mert nem, de be nem csapott, ha jól értelmezem a szavaidat. A te döntésed volt, hogy belementél egy megalázó helyzeetbe. Tanulj belőle és legközelebb másképp csináld.

2011. okt. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ez a kapcsolat akkor lett volna igazságos, ha amit ígér betartja. pl: "Vissza hívlak 5 perc múlva". 2napig nem hallottam róla semmit. "Írok neked valami szépet" Nem hogy írni nem írt, de fel sem hívott"...stb


Nem azért gyűlölöm, mert bele mentem ebbe az egészbe, hanem azért, mert amit megígért azt sem tarotta be. Nem ezt az embert ismertem meg 1 évvel ezelőtt.

2011. okt. 5. 15:56
 4/20 A kérdező kommentje:
Ha ezeket a hibákat nem követi el, talán még most is sírnék érte. Nem értem, neki az volt a célja, hogy én még szeressem, ha ő nem is.
2011. okt. 5. 15:59
 5/20 anonim ***** válasza:

Én is ugyan ebben a helyzetben vagyok.Az én "barátom"is ezt csinálta.Két hete nem hallottam felőle semmit,múlthétvégén egész végig együtt voltunk,szeretgetés,stb,azóta felém se sz.arik.Bezzeg facebookon ráér beszélgetni másokkal,(persze ha rólam van szó,akkor tanulni kell,mert jön a vizsga,meg ez meg az).Én is próbáltam visszaszerezni,de jónagy h.ülye vagyok.Persze higy él a lehetőséggel,mert mért ne,addig is van ki szét tegye a lábát,de más nem,hazúdni meg nagyon jól tud.Szerintem ő már nem szeret engem.Talált mást.


Nem hibáztatom érte,csak annyi,hogy nem volt képes a szemembe mondani egyszersem hogy ő már nem szeret.Ha ezt megmondta volna,akkor nem próbálkozok kijavítani azt mi nem ment.Ráadásul csak az volt a baja hogy kerestem,mikor ő "nem ért rá".Valahogy úgy érzem hogy sosem szeretett,talán az elején kedvelt meg valami fellángolás féle,de semmi több.Ezereszer jobb csajok futkoznak az utcán mint én,stb.Nekem persze nagyon hiányzik és nagyon szeretem,és el sem tudom mondani mennyire bánt engem hogy csak úgy faképnél hagyott..............

2011. okt. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Mit tehetnél?

Írj egy listát magadnak minden szemétségéről és tedd olyan helyre, ahol újra és újra könnyen el tudod olvasni (persze más ne lássa).

Gondold át, mitől szoktál újra elgyengülni, mit tesz olyankor? Ha újra az "édesgetéssel" próbálkozik, ismerd fel, hogy megint éppen manipulál!


De szerintem azzal tennél magadnak a legjobbat, ha eldöntenéd: vele vagy nélküle! (Lehet, hogy én néztem el, de nem tudom eldönteni, most együtt vagytok -e.)


Ha különváltatok, kerüld a társaságát, és akkor esélye sem lesz újra megbántani.

2011. okt. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A saját hibáid miatt ne őt utáld. Senki nem kényszerített hogy vele legyél ha nem tartja be amit ígér, és arra sem hogy szerető legyen belőled.
2011. okt. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Az első hazugságért rá haragudj, a többiért magadra.
2011. okt. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Természetesen nélküle. Magamra haragszom, hogy naiv és vak voltam. Azért is haragszom magamra, mert nem léptem tovább. Megbántam a könnyeimet, megbántam, hogy szenvedtem érte.


Remélem megmarad ez az érzés.

A papíros megoldás nagyon tetszik, ki fogom próbálni.

2011. okt. 5. 19:09
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg a papíros megoldás és a gyűlölet életben tartása nem túl egészséges dolog. Ezeknek a csalódásuknak az a szerepük, hogy tanulj belőlük, de csak a tanulság maradjon meg, gyorsan lezárni és elraktározni őket, hogy a következő kapcsolatba már a terhek cipelése nélkül, szabad lélekkel menj bele. hogy ne vetítsd ki a következőkre az elmúlt pasik árnyékait, mert az szükségszerűen még több csalódással jár majd.
2011. okt. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!