Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy 5 hónapos kislányom,...

Van egy 5 hónapos kislányom, az apa terhesen elhagyott, bármikor akarja mindig jöhet a kislányhoz, peddig még egy fillért sem fizetett. Tegnap azt kérdezte mikor viheti el egyedül a babát?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem,hogy ekkora babát ugye nem vihet még el?Azóta lett ilyen hülye mióta összejött egy csajjal,szerintem az beszéli rá,hogy velem ne találkozzon.A kislány mindenkinél sír,csak velem van el,nem akarnám kiadni a kezemből.Mit csináljak?Hogyan rendezzem vele a dolgokat,az a csaj tisztára meghülyitette,én hiába mondom neki,hogy mi vagyunk a családja,mintha a falnak beszélnék.A babát meg nem akarom neki odaadni.
2009. ápr. 29. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A láthatasi jog nem jelenti azt hogy köteles vagy a gyereket oda adni. Köteles vagy biztosítani a láthatást, de te is jelen lehetsz.

Ha nem volt gyermekelhelyezési per akkor indíts, mert ha elvinné és nem hozza vissza akkor törvényileg senkié sem a gyermek.

2009. ápr. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

szia!


Igaza van az előttem szólónak , sőt anyai szempontból nézve; hogy gondolja, hogy egy 5 hónapos kislányt egyedül hogy majd odaadsz neki???! :) Vagy ő jöjjön babázni egyedül, vagy a barátnőjével;(Inkább egyedül....) vagy Te vidd el hozzá, és együtt legyetek. Ez nem lehet vita tárgya. Te vagy az anya, Te neveled. Még akkor se lenne joga "elvinni", ha fizetne. A kettőnek semmi köze egymáshoz.A gyerek nem áru! :)

2009. ápr. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
A gyerek három éves koráig nem viheti el engedélyed nélkül.És jelen lehetsz a láthatásnál.
2009. ápr. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem, a mi ismerősünk még az öt-tíz éves kislánnyal is ment Bécsbe, az apuhoz, s velük maradt pár napig. A leány csak 14 évesen volt hajlandó egyedül elmaradni az apjával, mivel sosem éltek együtt.

Három éves korig senki nem gondolja, hogy egyedül oda kéne adnod, mész vele esetleg.

Egyéves korig pedig nálad megnézi és kész. Mondd meg neki, ez így lesz, erre számítson.

Épeszű ember így is képzeli. Más dolog, ha kényszerből rá kell hagynod valakire. Jöhetnek együtt, hogy a csaj is megnézhesse a barátja gyerekét. Biztos büszkélkedni akar vele. Ezt le kell nyelned!

Kíváncsi vagyok, így mikor megy el vele a gyerek? Más az, amikor már úgy válnak el, hogy az neki apuci, nem csak egy bácsi aki néha jön.

2009. ápr. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Én voltam családvédelmi központba,nem ez véget ha nem más,de ez a lényege:3 éves koráig nem vagy köteles odaadni se az apjának,se a rokonoknak,se a nagyinak se senkinek!

Ha esetleg elakarná vinni a babát apja rendőröket kell hívni,és ők intézkednek.Nálunk is ez volt,és azt mondták ha bármilyen van,nem vagyok köteles kiadni a gyerekem,és ha vinni akarják rendőrt hívjak"nálunk a nagymama a gond"

Én bármikor kész vagyok ezt meg tenni!A gyerekért mindent!3 éves kór után engedéllyel elviheti de csak 1 órára 1 héten,és ha nem hozza vissza időben meg vonják a látogatást is tőle.Szóval Te parancsolsz 99%-ig!Ha nem vagy biztos dolgodba iránya családvédelmi központ!A gyerekedről van szó!Egy édesanya

2009. ápr. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%
Véletlenül se add oda ilyen kicsinek,arról nem is beszélve,hogy milyen jogon akarja elvinni,ha semmivel nem járul hozzá a neveléséhez,igenis kérj tőlle pénzt,mert annak a picinek sokmindenre szüksége van. Az rendes tőlled,hogy így is hagyod,hogy lássa,de ha már ilyen engedékeny vagy,akkor neki semmi joga nincs semmit kérni. Gondolj arra is,hogy minnél nagyobb a pici annál többmindenre van szüksége,és egy igazi apa hozzájárul a gyereke neveléséhez.
2009. ápr. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

Szia! Egyáltalán nem vagy köteles neki odaadni a babádat, de én azt sem engedném, hogy bármikor jöjjön ha kedve tartja.

mert ezzel téged és a babát is megzavarja. Beszélj meg vele egy olyan időpontot, amikor neked jó, és akkor a te jelenlétedben láthatja a kislányt. A csajt hagyja otthon nyugodtan, őrá nektek semmi szükségetek nincs. A másik fontos dolog a gyerektartás, mi az hogy nem fizet? Ha nem akar Neked pénzt adni, ami szemét dolog, hiszen egy baba rengetegbe kerül, írjál neki össze egy listát, amire a babának szüksége van: pelenka, popsitörlő, krém, tejpép, gyümölcslé, ruha..játék, és vegye meg. Ne legyél szívbajos, intézd a gyerektartást, a láthatást. Hiszen mindenhol neked adnak igazat, szükségetek van a pénzre és a nyugalomra is.

Sok kitartást, és jó babázást!

2009. ápr. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
25%
Bocs, de nem tudom honnan vettétek ezt a butaságot a 3 éves korról! Indíts azonnal egy gyermekelhelyezési pert a területileg illetékes bíróságon vagy ha normális a viszonyotok és lehet vele beszélni,akkor a területileg illetéles Gyámügyön Mediálást kell kezdeményezned.Oda bementek és szépen leírjátok, hogy hogyan képzelitek el a láthatást.Ha perre mentek akkor BIZTOS,hogy megítélik az apának a két hetente komplett hétvégi láthatást(amennyiben nem szopik a kicsi) Ajánlom keress rá a családjogi törvényre,amiben le van írva,hogy mi a MINIMUM amit KÖTELES vagy az apa részére biztosítani.Arra,hogy csak a te lakásodon a te jelenlétedben itéljék meg a láthatást, csak akkor kerül sor, ha az apa a te vagy a gyermek ellen erőszakos cselekményt követett el és ezt bizonyítani is tudod.Szóval olvass utána és aztán egyezkedj.
2009. máj. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!