Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Nektek melyik a...

Szülők! Nektek melyik a fontosabb? (lent)

Figyelt kérdés

Az,hogy a gyereketek boldog legyen,(párkapcsolat)vagy inkább az,hogy ki mit gondol választottjáról,ill.kettejük kapcsolatáról.

Remélem érthetően írtam.

Nem csak szülők véleményére vagyok kiváncsi :)


2011. okt. 14. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen az első, de a szülő nem tud reálisan gondolkodni gyermekét illetően. Magyarul: elfogult. Többnyire nagyobb tapasztalattal rendelkezik, mint a fiatalok, sok apróságból, sok mindenre következtetni tud. Ehhez jön még az, ami hasonló a féltékenységhez, majd majdnem az, nehéz elfogadni, hogy a gyerek, akit szült, felnevelt, egyszercsak máshoz kezd tartozni. Pedig ez az élet rendje.

A megoldást abban látom, hogy a szerzett gyerek, vagyis a gyerek párja olyan tisztelettel viszonyuljon társa szüleihez, mint a sajátjaihoz. Ha lehet.

2011. okt. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Szerintem a boldogság sokkal fontosabb!
2011. okt. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A szülőknek nagyobb a tapasztalata,emberismerete,mint egy szerelmesnek. Természetesen azt akarja,hogy boldog legyen a gyereke. De ha a párja ellen komoly kifogása van,akkor kötelessége ezt elmondni a gyerekének.
2011. okt. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért számítana nekem szülőként az, hogy mások mit szólnak a fiam vagy a lányom választottjához? Kicsodák a mások? Ítészek, bírák, megmondóemberek? És hol van a fiam vagy a lányom (nem beszélve a sajátomról) szabad akarata? Kit érdekel, hogy mások mit mondanak? Hibát találni mindig mindenkiben lehet. Ha folyton azt lesném, hogy mit szól a falu, elmenne mellettem az egész Élet. Szerinted, megéri?


Természetesen nekem az volna a legfontosabb, hogy ő maga boldog, egészséges és önálló felnőtt emberré legyen. Mások pedig talán törődjenek a saját életükkel.

2011. okt. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fél év után mutattam be a szüleimnek a Páromat, persze előtte is hallottak róla. Teljesen annak a párján voltak, hogy az a lényeg, hogy én jól érezzem magam. Néhány hét után, amikor már jól megismerték, hozzám vágták, hogy mi nem tetszik nekik a Páromban. 16 éves voltam. Rájuk hagytam mindent, eszembe sem jutott a szakítás. Azóta már boldog házasok vagyunk, és a szüleim kénytelenek elfogadni a vejüket. Most már nem szólnak semmi olyanért, ha valami nem tetszik nekik.
2011. okt. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Örülök,hogy így látjátok.

Sajnos az én szüleim nem így látták.

2011. okt. 14. 18:57
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem látunk tisztán a Te személyes történetedben. Így megfogalmazva a kérdést, természetesen a boldogság, de ha a választott egy többszörösen elítélt bűnöző, vagy egy semmirekellő, aki otthon vakarja, míg a gyermekem megdolgozik a jólétükért, vagy...sorolhatnám, akkor nem érdekel, hogy a gyerekem (MÉG) boldog(NAK HISZI) magát mellette, szót emelnék. Ezért vagyok a szülő és nem haver. Gondolom, a "mások mit szólnak" részt azért írtad, mert megbántottak azzal, hogy a választottad ilyen-ilyen-ilyen és ilyen, és mit szólnak hozzá majd mások, ha ezt megtudják. A kérdés az, hogy tényleg "mások" véleménye érdekelte őket, vagy arra akartak rávilágítani, hogy társadalmilag esélytelen a fickó. L27
2011. okt. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A fickóval nem is volt baj,egy ideig.A párom elvált,de ezt szinte csak a szülők tudták.Ezt megbeszéltük,elmondták a véleményüket.De anyum elmondta keresztanyámnak,aki mindennek lehordott és addig beszélt anyáméknak,míg teljesen elfajultak a dolgok.Minden voltam...és csalódtam bennük,hogy így viselkedtek.Azt hittem minden jó,közbe meg semmi se volt jó.
2011. okt. 14. 19:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha csak az a baj, hogy elvált, akkor nem annyira elfogadható az álláspontjuk. De, ha pl. nem törődik a gyerekével, vagy a válás botrányos volt, amiben neki is szerepe volt, akkor már érthető az óvatosság.
2011. okt. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem volt botrány,nagyon rendes egy férfi,szuleimnek is rengeteget segített,ezért nem értettem a hirtelen változást.Most ott tartunk,hogy nem beszélunk,multkor találkoztam anyummal,nem is koszont.Nem tetszett neki,hogy a sógornommel voltam.
2011. okt. 15. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!