Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetetlen helyzetbe kerültem,...

Lehetetlen helyzetbe kerültem, nem tudom mi lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

Már tettem fel hasonló kérdést, de még mindig aktuális a téma, ha valakinek van energiája vele foglalkozni, megköszönöm.

Fél éve megismertem a barátomat, aztán ő külföldre költözött és ott kezdte el a tanulmányait én meg itthon maradtam. Megbeszéltük h ez nem állhat közénk, mert szeretjük egymást és tényleg nagyon azt érezzük, h összepasszolunk. Ő egyben az egyik legjobb barátom is, nagyon jókat tudunk beszélgetni. Csakhogy nehéz, mert másik országban van és két havonta tudunk csak találkozni. 20 évesek vagyunk, fél éve együtt. Megbeszéltük, h jövőre ahogy lehet közelebb költözünk egymáshoz, és mivel őt a sulija odaköti és egyéb okok miatt sem jönne most haza, én mennék ki.

Úgy érzem, h nagyon rossz helyzetbe kerültem, mert két lehetőség közül választhatok:

1, itthon maradok és valószínűleg elvesztem őt, mert én is tapasztalom, h nehéz a távkapcsolat és akármeddig nem fogjuk tudni csinálni. Sokkal könnyebb elbeszélni egymás mellett, sokkal több a konfliktus abból, h ő leginkább a való életben tudja kifejezni a szeretetét, én pedig frusztrált vagyok, mert nem oszthatok meg vele sok mindent rögtön, mert van h nem tudunk napokig rendesen beszélni.

2, Kimegyek hozzá, de akkor én itt feladtam mindent, itt hagyom a családomat, az edzéseimet, a diákmunkámat, mindent amit kiépítettem, és még mindig benne van a pakliban h mégsem jön össze nekünk. Túl nagy áldozat talán valakiért, akivel ilyen rövid ideje vagyunk együtt


Én nagyon szeretem őt, és szeretném jobban megismerni nem csak számítógépen keresztül, és azt gondolom h ez úgy lehetséges h ha legalábbis egy országban tartózkodunk is tudunk találkozgatni.Nem felelőtlen ez így? Ti mit tennétek a helyemben? Szétválaszthat minket a távolság? Vagy vágjak bele?

Köszönöm


2011. okt. 16. 12:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%
Legrosszabb esetben is nyelvtudást, külföldi tapasztalatot nyersz vele, szerintem egyértelműen menni kell. Kapcsolat itthon is beborulhat és külföldön is.
2011. okt. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
és mit csinálnál a sulival? Első éves egyetemista vagyok még csak és szeretnék diplomát szerezni
2011. okt. 16. 12:20
 3/25 anonim ***** válasza:
18%
Én kimennék a helyedben. Kockázat mindig van, de akkor is "borulhat" úgymond az életed, ha itthon maradsz. Egyértelműen mennék, nem kérdés, mondjuk én alapból dobbantani akarok ebből a nihilből.
2011. okt. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
67%

Beadnám a halasztást és egy év alatt úgyis látható, hogy merre tart a kapcsolat, megéri-e folytatni, esetleg külföldön elkezdeni/folytatni.


Mi a férjemmel megyünk külföldre, ő is beadta a halasztást, mert nem tudjuk meddig maradunk kint. Lehet csak egy évet, lehet örökre ott maradunk.

2011. okt. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
67%
Illetve levelező, egy ismerősöm így oldotta meg. Összehaverkodott pár emberrel, megkapja neten a jegyzeteket, a vizsgákat pedig összepakolja két hétre, hazajön, leteszi őket, aztán vissza külföldre. Nem a legkönnyebb út, de járható, két éve megy neki.
2011. okt. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
51%

Én a helyedben belevágnék.Fogd fel úgy ,hogy ez egy kaland!

Jó buli lesz!De ha mégis úgy döntesz hogy itt maradsz akkor később meg fogod bánni,hidd el nekem.Külföldön sokkal többre viheted az életben.

Sok sikert kívánok

37/F

2011. okt. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
53%
Hát én maradnék. Fél év baromi kevés idő, ahhoz hogy mindent feladj érte.
2011. okt. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

"Ha azon töprengsz, hogy egy kapcsolatot válassz, vagy a karriered és az álmaid,

tudnod kell, hogy a karriered soha nem ébreszt fel és mondja azt, hogy már nem szeret téged."


Viszont sokkal több szép emléked lehet egy kapcsolattal még ha vége is lesz, mint a karriereddel. Az sem utolsó szempont, hogy a családodra mindig számíthatsz, míg a barátodra nem feltétlen.

Ha szereted, és tapasztalatot is szeretnél szerezni akkor vágj bele! Viszont ha egyszer szakítanátok lehet úgy gondolnád, hogy elvesztegettél x időt.

2011. okt. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
57%
Én szerintem itt maradnék, minimum, míg befejezem az egyetemet. Írtad is, hogy rengeteg más dolog köt ide: a családod, barátok, egyetem, munka... Külföldön se lenne jobb: a barátod egyetemre jár, sokat kellene tanulnia, te meg egyedül lennél ott, barátok és minden nélkül. Szerintem nem éri meg egy fél éves kapcsolat miatt mindent feladni, és lehet, hogy kimennél, aztán szakítana veled. Ne haragudj, de én ostobaságnak tartom itt hagyni ezt az egészet. Lehet lepontozni, de így van.
2011. okt. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Én mennék a helyedben.. Gondolom a családod mindig szeretettel várna itthon, tehát veszíteni valód szerintem egyáltalán nincsen. Kint is van munkalehetőség, halasztani is tudsz, és jobban megtanulod a nyelvet!
2011. okt. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!