Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minek van egyáltalán házassági...

Minek van egyáltalán házassági szerződés?

Figyelt kérdés
Ha a házasság előtt szerezett vagyon úgyis magánvagyon, ami utána szereznek közös háztartásban az közös?
2011. okt. 16. 16:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem, épp az, hogy a gazdagabb beletesz mindent a házasságba, majd a másik szépen lelép a felével.
2011. okt. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Jogi szempontból én sem teljesen értem. Erkölcsileg semmi bajom vele, de a hatályos törvények ismeretében nem találom azt a lyukat, amit a szerződés befoltoz.


Pl öröklésnél hiába a férjemnek járna halálom esetén a vagyonom, jogilag a szüleim megtámadhatnák ezt, mondván a lakásom pl tőlük származik, ezért ági vagyonnak minősül. Ezt a bíróság is elfogadná. (Nincs ilyen szándék, csak példaként mondtam.)


Jogi szempontból érdekelne - valaki elmondaná példával, hogy milyen esetben van értelme, amire nem terjed ki a törvény hatálya?

2011. okt. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

16:41-es: "Házasságban x év után minden közös! "


EZ definitiv nem igaz, a házasság elött szerzett különvagyon meg amit örököl valamelyik, az SOHA nem lesz közös.

2011. okt. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ilyenkor inkább a házasság felesleges. Gondold el: két ember összeházasodik és közben mindenféle szerződést írogatnak, hogy minden úgy legyen, mintha nem házasodtak volna össze. Ennyit a logikáról. :D
2011. okt. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet. Ha házasodunk, egy család leszünk, közösen gyűjtünk a közös célokra. Összedobjuk, amink van, és vállalunk gyerekeket, építjük a jövőjüket, a sajátunkat, félreteszünk, hogy majd legyen miből tanulni, lakást venni a gyerekeinknek, normálisan ez a célunk. Szeretem a társam, mindent megadnék neki, örülök, ha sokat keresek, jobban él ő is, a gyerkek is. Ezzel szemben mit jelent, ha valakinek a pénz nem erre kell, hanem magának?! Ilyenkor nem kell házasság, főleg nem család, éljenek együtt, amíg jól esik külön kasszán, a többi hercehurca felesleges.
2011. okt. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A házassági szerzöeshez sokszor azért ragaszkodik a vagyonosabb fél, mert tart attól, hogy a másik esetleg csak a pénzre hajt és pár év után a válaskor megpróbálja kizsigerelni. Ha a másiknak nincs ilyen szándéka, akkor beleegyeezik.

Mellékesen amig együtt vannak, addig úgyis léynegtelen, ha meg válásra kerül a sor, akkor jogos, hogy ne kelljen erön felül fizetnie annak, akinek lényegesen több a vagyona.

2011. okt. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

ma 12:49


Pont erről beszéltem! Ez a jó példa arra, mikor teljesen felesleges összeházasodni. Miért? Csak hogy legyen széééép esküvő, meg csicsás ruha, vagy azért, hogy "-né" legyen valaki? Vagy mutogathassam a jegygyűrűmet, meg egy darab fecnit, hogy végre valaki elvett?

Ez marhaság, már bocs. :D

Én biztos nem mentem volna bele egy házassági szerződésbe ilyen hülyeségek miatt, még ha én lettem volna a gazdagabb, akkor sem. Ha be akarom biztosítani a vagyonomat, nem csinálok felesleges felhajtást az esküvővel, nagyon jó az élettársi kapcsolat is.


A házasság szerződéssel olyan, mintha adnánk a sz...rnak egy pofont és még pénzbe is kerül. :)

2011. okt. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

15-ös: ELVILEG igazad van. De gyakorlatilag sajnos mást mutat az élet, és nem a ritka kivételt. Bármelyik fél menet közben meghülyülhet, 3 gyerekes apuka is leléphet egy huszonéves csitrivel pácba hagyva a családot. De fordítva is hallottam, egy - korábban teljesen normálisnak ismert - anyuka hülyült meg, lelépett a szeretőjéhez a két gyerekkel, holott előtte teljesen más volt az értékrendje. Még azt a gyerektartást is letagadta utólag, amit az apa a kezébe adott, de ő bízott benne, hogy nem kell róla papír.


Persze szép dolog a bizalom, de az élet néha furcsa dolgokat produkál. Amúgy nemcsak a szegényeket semmizik ki, mert ha apuka sokat keres és az a heppje, hogy neki otthonra kell asszony, aki nem dolgozik csak a gyerekeket neveli, akkor váláskor az anyuka ott maradhat a nagy semmivel. Közben ha dolgozott volna, akkor lenne karrierje vagy legalább biztos pénzügyi alapja.


Egy ügyvéd a házassági szerződés mellett érvelve egy olyan - valós - példát hozott, hogy egy fiatalember szülei güriztek, hogy a gyereküknek lakást vegyenek. A fiú megházasodott, de az esküvő után közvetlenül halálos baleset érte, melyben a feleség is megsérült, majd meghalt. Amiért a fiú szülei megdolgoztak, azt a fiuk halála miatt örökölte a feleség (csak egy hetet élt még a kórházban), utána pedig a feleség szülei.

2012. febr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!