Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindig a szülő és csakis a...

Mindig a szülő és csakis a szülő a hibás?

Figyelt kérdés
Adott egy 22 fős, most másodikos általános iskolai osztályközösség, ahol a tanítónő szerint "rengeteg a neveletlen" gyerek. A neveletlenség hangos, néha hevesebb játékot jelent, tavaly néhány, idén gyakori órai rendzavarással -beszélgetés, felállás, nem odafigyelés, stb. A tanítók és a szülők szerint -nyilván a jó gyerekek szüleit kell ezalatt érteni- az egész csak és kizárólag a szülő hibája, mert nem neveli a gyereket, nem érteti meg vele, hogy az iskola nem játszótér, a tanárt tisztelni kell. Az átlag szülő szerintem nem pedagógus, a sajátján kívül nem nevel gyereket, nincs gyermekpszichológusi diplomája, nem is tanult ilyesmit, csak ösztönből és "józan paraszti ésszel" neveli a gyerekét. Mert neveli, naponta látom, hallom, ahogy a "rossz, neveletlen" gyerek anyja/apja újra és újra elmondja mit hogy kell és hogyan nem szabad. Akinek áldott jó gyereket adott a sors, az valóban azt hiszi, hogy a rossz gyerek szülei nem törődnek a gyerekükkel? Miért nem lehet azt elfogadni -ha már megérteni nem sikerül- hogy a gyerek az nem egy bábúként jön a világra, hanem van egy egyénisége, amit ugyan jó esetben lehet kicsit formálni, de teljesen átalakítani nem lehet?
2011. okt. 18. 22:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Nem elég az,ha a szülő csak elmondja,hogy mit nem szabad. Következetesen meg kell követelni,hogy ne tegye azt,amit nem szabad. Ma a legtöbben valóban nem nevelik meg a gyerekeiket.
2011. okt. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Következetes, elmondja százszor, tiltja amit kell, engedi amit lehet, jutalmaz ha megérdemli, büntet, ha azt kell. Mindent megtesz, ami tőle telik, sőt, hozzáértő szakértők segítségét is igénybeveszi.
2011. okt. 18. 22:16
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Ha a gyerek rossz, az szerintem sem véletlenül van. Ez nem "mázli" kérdése, hogy valaki áldott jó gyereket kap, valaki meg nem. Persze lehet utána kéne olvasni...szerintem nem elég józan paraszti ésszel nevelni egy gyereket...de szegény gyerek mindent okkal tesz.

Nevelés+környezet, én ezt tanultam annak idején.

2011. okt. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%
A megfelelő viselkedés nem személyiség kérdése, hanem egy ugyanolyan elsajátítható képesség, mint a nyelvtudás. Személyiség kérdése pl, hogy a gyerek rosszindulatú, kedves, zárkózott, játékos, állatszerető, stb. Egyébként szerintem a személyiség olyan, mint a gyorsan keményedő gyurma. Van alapból is egy alakja, és csak egyre nagyobb behatásokkal lehet rajta változtatni.
2011. okt. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
A gyerek nevelése nem az iskolába indulással kezdődik. Szocializálni kell szerintem, vagy "vadember" marad. Vendégség, más gyerekek társasága stb. Ilyenkor a gyerek megtanulja az alapvető viselkedési normákat és azt, hogy milyen környezetben hogyan kell, illik viselkedni. Itt jön képbe a másik felnőttel való viselkedés is. A szomszédnak szépen köszönünk, megköszönjük ha ad valamit és így tovább. Az iskolában a szomszédot a tanár helyettesíti.
2011. okt. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

A gyerek z otthoni minta alapján tanul pl: Te hiába mondod hogy Pistike nem illik és nem szabad csúnyán beszélni, ha neked minden második szavad az hogy b..meg és hasonlók.

És szerintem ez a tanárnő hibája is

"neveletlenség hangos, néha hevesebb játékot jelent, tavaly néhány, idén gyakori órai rendzavarással -beszélgetés, felállás, nem odafigyelés, stb"


a gyerekeket neki kell kordában tartani az óra alatt...

2011. okt. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Tehát a környezet is hatással van a gyerekre, nem csak a szülő. Egy átlag gyerek a legkevesebb időt a szüleivel tölti, hiszen óvodában/iskolában van szinte egész nap, jó esetben a hétvége egyedül az, ahol a szülővel több időt tölthet, tehát leginkább a környezet formálja. Hiszen az iskolában is azt várja el, amit otthon megkap, a figyelmet. Ha pozitív módon nem sikerül neki -mert a jó magaviselet nem érdemel piros pontot, elvégre az a normális- akkor negatív módon csikarja ki: rosszalkodik, mert akkor legalább figyelnek rá. Nem?
2011. okt. 18. 22:24
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
Nem, nem igaz hogy leginkább a környezet formálja. Az is. De nem leginkább az.
2011. okt. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Vegyük akkor az én gyerekemet. Sosem volt egy egyszerű eset, szeret a középpontban lenni, de nem mondanám, hogy kifejezetten rossz gyerek -és nem az elfogultság beszél belőlem. Járt bölcsödébe, óvodába, apróbb "kilengésektől" eltekintve problémamentes volt. Nyilván volt hogy összekapott valamelyik gyerekkel akármi miatt, vagy épp nem azonnal tett meg valamit, amit kértek tőle, hanem kis késéssel, de alapvetően nem volt vele gond. Az a fajta gyerek, aki pátyolgatja a kisebbet, inkább nem eszi meg a csokiját, ha látja, hogy a társa vágyakozva nézi, hanem odaadja, bújós, ölelgetős. Tudja az alapvető illemszabályokat, okos, értelmes. Az iskolát nagyon várta, örömmel ment. Már az első nap után azzal fogadott a tanítónéni, hogy a gyerek agresszív, verekszik, nem fogad szót. 2 hét iskola után a gyermekvédelmi felelőshöz hívatott, mert a gyerek "kezelhetetlen". Saját elhatározásból elvittem a gyereket gyermekpszichiáterhez és gyermekpszichológushoz is. Mindkét szakember véleménye az volt, hogy a pedagógus a hibás, ő az, akinek kezelnie és megoldania kell a helyzetet. A kezelés és megoldás a gyerek kiközösítése lett: az osztályban a padsoroktól távol, majdnem a terem végén egy külön padban ül, a felmerülő konfliktusokban mindig ő a hibás -akkor is, ha tanúk bizonyítják, hogy köze nem volt a dologhoz-, barátai nincsenek.
2011. okt. 18. 22:34
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Valami oka van, hogy a gyerek így reagált az iskolára, hogy állítólag agresszív, üt, ver stb.

Én a helyedbe másik közösségbe vinném, még olyan kicsike, ez nagyon rossz lehet neki.

Vidd el másik suliba.

Nem mesélte el milyen volt az első napja a suliba? Vagy, hogy tetszett neki? Abból lehetne következtetni.


Bár nekem nincs gyerekem meg fiatal vagyok, de én sulit váltanék vele, hogy tiszta lappal indulhasson.


22/l

2011. okt. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!