Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Jogom" van tudni, hogy hová...

"Jogom" van tudni, hogy hová viszi a gyereket?

Figyelt kérdés

Férjem elköltözött kicsivel több mint egy hónapja. Két kisgyerekem van. A nagyobbikat el szokta vinni (alig 3 éves múlt) ide oda. 2x előfordult hogy elvitte magához, ez nem lenne baj csak nem mondja meg hol lakik. Kérdeztem tőle, nem mondta meg. Multkor itt volt apjával, nem akartam előtte megkérdezni, de ma szeretném ha visszahozza ...

Ugye jogom van ahhoz hogy tudjam ha magához viszi akkor az hol van? Vagy nem?

Eszembe se jutna odamenni, egyszerűen ha történik vele valami akkor hol keressem a gyereket?


Azt sem tudom, hogy kivel hol van most már több mint egy hónapja...


2011. okt. 19. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
szerintem igen, jogod van hozzá
2011. okt. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

A férjednek joga van oda vinni a gyerekét, ahová akarja, nem köteles neked erröl beszámolni.

Ha netán úgy érzed, hogy rossz helyre viszi, akkor a gyámhatóságnál jelenetheted, NEKIK köteles megmondani (ök viszont nem kell, hogy elmondják neked). De ha jól értem, jelenleg is házastársak vagytok - igy az apának ugyanynni joga van a gyerek(ek)hez, mint neked, bármikor bejelentés nélkül elviheti öket bárhová (az országon belül), ahol nem veszélyezteti öket.

Ha elinditasz válópert, akkor kérhetsz ideiglenes gyerekelhelyezést, illetve ideiglenes láthatási szabályzást, amig a biróság dönt a gyerekek sorsáról.

2011. okt. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem a házasság tényétől függ, hanem a közös felügyelettől.

Ugyanannyi joga van az apának, mint az anyának.

Ettől függetlenül a másiknak is persze mindig joga van tudni, hogy mi van a gyerekkel.

2011. okt. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

A férjednek joga van oda vinni a gyerekét, ahová akarja


Ez szerintem igaz, de az anyának (is) joga van tudni, hova.

2011. okt. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!