Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Az öcsém nagyon...

Mit tehetnék? Az öcsém nagyon agresszív! (hosszú, de súlyos)

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, a szüleim elváltak, én és a 17 és éves öcsém édesanyámmal élünk egy száz négyzetméteres kertes családi házban, az emeleten. Alattunk anyu nővére és a lánya, mellettük pedig anyuék szülei. A ház jó állapotban van, szép előkert, terasz, minden egyéb. Hátul a kertben nagyszülők tevékenykednek, zöldséges, gyümölcsös és egypár csirke is van, de be vannak zárva, nem rohangásznak.


Ezek normális körülmények szerintem(és a legtöbb normális ember szerint), de az öcsémet három éve elkezdte zavarni minden az életünkkel kapcsolatban.


13-14 évesen visszahúzódó gyerek volt, ilyen kis "nyomi", nem mert senkihez szólni, apám stílusa szerint öltözött, fogszabályzós lett, és kijöttek a pattanásai, serdült.


Gondoltam mivel rendes gyerek, kikupálom hogy férfiasabb legyen, több legyen az önbizalma. Elvittem fodrászhoz, választottam neki rendes ruhákat, amit a korosztályában nem néznek ki, mutattam neki egypár zenét, ilyenek. Aztán elkezdte élvezni a helyzetet, mert ezek sokat dobnak és a korosztálybeli lányoknál bejönnek ezek a dolgok. DE átesett a ló túlsó oldalára! MINDENBŐL a legjobb kell neki! Elkezdte nézegetni magát a tükörben alsógatyában, egyfolytában mutogatja magát anyám meg előttem, elégedetten nézi a testét(sovány, egy kis izommal), minden mondatához valami öndicsőítő megjegyzést tesz. Már a nagyon márkás ruhák kellenek neki, ami alatta van, nem méltó hozzá, többtízezer forintos lézeres arckezelésekre járt, a pattanások miatt, míg nem kiderült, hogy ételallergiája van, szinte mindenre. Ezért anyámat hibáztatja, szó szerint mondta neki, hogy miatta lett ilyen ezért próbálja neki megadni a legjobbat viszonzásként, ha már elcseszte. Anyám minden szart megengedett neki(lányos ház vagyunk, megbecsülik az egyszem fiút-.-) havonta jár fodrászhoz, három télikabátja van, meg több ruhája mint nekem, pedig lány vagyok, és még többet akar. Ezek szerinte csak normális igények, miért nem kaphatja meg őket.. Már több ízben kiakadt, hogy szar házban élünk, a csirkék miatt, a bútorok miatt nem mer idehívni senkit, erről anyám tehet, mert így nincsenek barátai. MINDENKIT lecsicskáz, mert többször bukott, most 18 júniusban lesz és kilencedikes. Egyfolytában nyavajog, hogy nem engedhet magának meg mindent, mert anyám keveset keres(200valamennyit, plussz a gyerektartás apámtól kettőnkre 100) Húszezer forintos zsebpénzt kap, a legnagyobb szoba az övé a házban, nemrég vett nagyondrága bútorokkal, újtvvel, újgéppel, franciaággyal, minden szarral. Meggyőződése, hogy több pénzt tudna keresni, mint az anyám, mindenféle tervvel előáll, amire pénzt kunyerál anyámtól, kezdve a pénzbedobós kv automatáknál, egészen a netes roulettejátékig. Anyám szerencsére tartotta magát, és csak roulettre adott pénzt, 10 ezret, amiből az öcsém 30at csinált, de aztán eljátszotta mind, szerencsére erről lemondott. Anyámat érzelmileg zsarolja, hogy a fiáért mindent megkéne tennie, meg hoyg nem tud ilyen putriban élni, ilyen szar körülmények között. (nagyon rendes lakásunk van) Anyámnak már az elején mondtam, hoyg nem normális h átköltözik a legkisebb szobába, az öcsém kedvéért, de az elejénmindent engedett neki. Már ott tartunk, hogy reggelente a bojlernyi melegvizet is kifürdi, mert normális ha az ember melegvízben akar fürdeni(nekünk ritkán jut). Nincsenek barátai, cszik, ezért magántanuló lett egy évre tavaly, mert nem lehetett bekényszeríteni az iskolába, ahova nem szívesen járt, mert nem votlak barátai, mindenki utálta, "az összes kis csicska volt" Anyám ezért is magát okolta, hogy hoygan kéne barátokat szerezni a 16 éves fiacskájának, amit öcsém zsarolt rajta, hogy anyám miatt nincsenek barátai, mert ha több leckéjét megírta volna(öcsém egy rohadt könyvet nem olvasott el soha, anyám írta a dolgozatokat, mert "mindenkinek az anyja írja") akkor nem itt tartana. Többször kiakadt, mikor ki akart erőszakolni valamit, hogy meg akar halni, szar az élete, mittudomén..anyám megsajnálja, mert a fia..

Szóval öcsém előállt az ötlettel, hogy járjon küzdősportos tanfolyamokra, ott lesznek barátai, anyám belement. Barátok nem lettek, de az agresszió nőtt, eddig csak csapkodott ajtót, falat ilyesmit, de már minden veszekedésnél, ha hallom, hogy abbamarad, az annak a jele, hogy az öcsém az anyámat fenyegeti, vagy a nyakát fogja, hogy hallgasson, ilyenkor átmegyek, kituszkolom az öcsémet, aki visszamegy a szobájába. Anyám nagyon hisztis, sokat kiabál magának, akkor is ha nincs ott senki de ez nem normális. Öcsém már többször mondta h csicskák vagyunk, a kussolj napi szinten többször elhangzik a szájából. Anyám nem akarja nevelőintézetbe adni, mert elcseszné mégjobban az életét, meghát a fia. Férfi ugye nincs a háznál sajnos ő a legerősebb. Ha a barátom átjön, és épp akkor kell átmennem, nagyon kínos, mert kérdezte már h segítsen e, de minél távolabb iygekszem tartani ettől. Nem tudom mi lenne a teendő, van az öcsémnek magántanára több tárgyből, szerinte az öcsém egy zseni, fényezi összevissza, érdekes a tanulmányi eredménye ezt nem mutatja. Nem tudom mit kéne tennem, mert anyám nem képes semmit, de most is akkora balhé volt, hogy szerintem addig kell valamit csinálni, amíg nem nagykorú, mert ilyenért simán börtönbe kerülne..


2011. okt. 22. 17:45
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Utánaolvastam a pszichopatának és a szociopatának, de mivel másoknak nem igyekszik megfelelni, tetszelegni, nemhiszem, hogy valamelyik lenne. Szocio főleg nem mert egész gyerekkorában babusgatták, a válás meg nemhiszem hogy hatalmas trauma lenne.
2011. okt. 22. 19:15
 22/47 anonim ***** válasza:
83%
Egyértelmű, hogy súlyos önbizalomhiányban szenved. Mindenféleképpen orvosi segítséget kéne igénybe vennetek. De az is lehet, hogy csak egy barátnő kéne neki és az is megoldaná a helyzetet. Amúgy nagyon sajnállak kérdező, átérzem a helyzetedet.
2011. okt. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:

Barátnő nem kell neki, mikor megváltozott külsőleg, és még jóban voltunk az első egykét hétben, mutogatott lányokat myvipen, mind ilyen kis ribanc volt, miniruhában, szolizva, erőssminkben, és mikor kérdeztem, hogy szerinte normális kapcsolatot lehet e kialakítani ilyen lányokkal, aztmondta, hogy "nem feleséget keresek".


Egy pár hónapja pedig megkérdezte h ciki e urológiára menni, mint kiderült anyámat már hetek óta nyúzta hogy csináljon valamit, mert valamit elkaphatott, de bemenni kínos neki az orvoshoz..

2011. okt. 22. 19:19
 24/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog megváltozni, tapasztalat.Csak akkor fog leállni,(egy időre)ha valaki megfenyegeti,vagy megveri.
2011. okt. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
80%

Előző vagyok.

Anyudnak nincs egy erős ffi rokona? Vagy barát...

2011. okt. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:
Anyám nem bírja az erőszakot, nagy részben ezért is váltak el apával. Már attól is tart, hogy nevelőintézetbe küldje, nemhogy megveretni..
2011. okt. 22. 19:45
 27/47 anonim ***** válasza:
85%

Ha nekem flegmázná oda, hogy kussolj, úgy szájon vágnám, hogy csak lesne.


Nem félni kell tőle, hanem tenni ellene. Azért felsőbb rendűsködik, mert élvezi, h paráztok tőle. Szerintem, ha odaállnál, és egy kuss, v ilyesmi után jól pofán b.sznád, rájönne, h nem ő az úr a háznál.


Nekem is volt ilyen osztálytársam. Folyton terrorizált mindenkit (lökdösött, fenyegetett, ütött is), főleg egy lányra szállt rá nagyon durván, aki félt is tőle. A srác élvezte a játszmákat, a hatalmát. Egyszer aztán a csaj rossz passzban volt, és egy újabb fenyegetés-ütés után "kicsit" megrugdosta a srácot. Na, rögtön leszállt róla.

Engem is fenyegetett, egyszer ökölbe szorított kézzel jött felém, h bemos egyet, én meg megfogtam és lenyomtam a kezét. Mit ne mondjak, eléggé meglepődött. :)

2011. okt. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
88%
Én általánosban mindíg is tartottam az aggresszív gyerekektől, egyszer egy ilyen újgazdaz szülőkkel rendelkező 4.-es elkezdett kötekedni én meg úgy szájbavágtam, hogy 4 fog kitörött. Azóta nem tartok tőlük.
2011. okt. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
96%

Szia,


Mintha a bátyámról írtál volna, komolyan.. Másfél évvel idősebb nálam és kicsi korunk óta voltak ilyen kirohanásai neki is.

Én 15 évesen Pestre mentem iskolába és akkor kezdek el ritkulni a dolgok, mert ő otthon maradt. Aztán mikor leérettségizett, nem vették fel sehova, csak pótfelvételivel, majd egy közeli városba járt át az órákra, ott megismert egy lányt, akibe haálosan belezúgott, de elcseszte, mert a csaj nem viselte el a bunk beszólásait és a többit. Szakítottak és a tesómat nnyira megviselte, hogy elkezdett drogozni. Na akkor lettek ilyen balhék otthon, hogy nem volt otthon sajt, anyámat a nyekánál fogva betette a hűtőbe ezért.. meg a nemtom hány darab ekit a redőnytokból szedette vele elő anyám, mert megfenyegette, ha nem mondja meg hol a cucc kihívja a rendőrséget.. Már oda jutottunk, hogy kiköltöztünk a nyaralónkba, mert nem lehetett elviselni. Apám nem sokat foglalkozott ezzel, bár nem is tudott, mert a tesóm rajta is túlnőtt, volt, hogy ököllel mentek egymásnak.. nyár végén, hazamentünk, hát az a lakás egy igazi bűnbarlang volt. Na, akkor dobta ki anyám a tesómat. Ultimátumot kapott, hogy vagy elmegy dolgozni, vagy egyetemre, pótfelvételivel, vagy ahova akar de ott nem marad. 1 hétig nem láttuk, majd visszajött és bevállalta az egyetemet. A második félévet már államilagfinanszírozottan csinálta és most amerikában dolgozik.

Csak és kizárólag a szigor vagy az ultimátum az, ami ebből kimozdíthatná.

Egyetértek azzal a válaszolóval, aki azt írta, hogy minden luxus meg kell tőle vonni, csak az alapok!!!

Semmilyen körülmények között nincs kibúvó, különben mehetdolgozni, anyudat meg próbáld meg ráébreszteni arra, hogy amihez asszisztál, az nem vezet sehova, csak, hogy egy lecsúszott, csöves börtöntöltelék legyen a fiából! Talán még nincs késő, de ehhez keménynek kell lenni és leszarni az álkönnyeket, meg zsarolásokat. írj még!

2011. okt. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:

Nálunk közben lenyugodtak a kedélyek, anya most azt fontolgatja, hogy olcsóbban, és nyugodtabban kijönne az egészből, ha albérletbe menne az öcsém a cuccaival, és anya adna neki kajapénzt havonta, azon felül h fizeti az albit..


Az ultimátum a veszekedés durva része előtt mindig elhangzik, hogy költözhetsz el, mehetsz nevelőintézetbe, menj apádhoz meg ilyesmi, de ezek csak üres fenyegetések mert kiskorú, nem dobhatja csak úgy ki. Iskolaváltással nem tudja fenyegetni, mert jár és még négy éve van a gimiből annak ellenére, hogy 17 éves.. viszont a bátyádé egy sikertörténet, örülök, hogy nálatok összejöttek a dolgok:)

2011. okt. 22. 21:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!