Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám a szüleimet...

Hogyan tudnám a szüleimet megtanítani spórolni?

Figyelt kérdés
Elég sok elmegy a számlákra, főleg azért, mert nem figyelnek oda pl. arra, hogy lekapcsolják a villanyt ott, ahol éppen senki sincs, a tv is éjszakákon át megy, pedig senki sem nézi... A számlákat látva anyukám már többször kért, hogy segítsek nekik ebben, csak nem tudom, hogyan tudnék. Az izzókat már energiatakarékosra cseréltük, illetve többször végigjárom a házat és kapcsolgatom le a lámpákat, csukom az ajtót, ablakot, hogy ne az udvart fűtsük, de ez nem megoldás. Nem jöttem még rá, hogyan tudnám ezt nekik természetessé tenni.
2011. okt. 23. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha esetleg van bevételed, amiből ki tudod őket segíteni, akkor szabj feltételeket: ne hagyjanak bekapcsolva tévét, felkapcsolva villany, kinyitva ajtót, ha fűtötök.

Valahányszor elszörnyülködnek a számlákon, kérdezd meg tőlük határozottan, hogy szerintük miért ennyi. Nem tudom, hány éves vagy, de nem árt néha kicsit rápirítani a szülőkre, mert sokszor ők is épp olyan gyerekek, mint mi, vagy még jobban.


Sok sikert, alacsony költségeket! :)

2011. okt. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
ha valaki nem ezt tanulta a szüleitől és nem ezt szokta meg az még akkor se fogja máshogy csinálni ha az élete függne rajta
2011. okt. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hm.. :) Hát úgy, hogy ezt folytatod, és nekik is szólsz rendszeresen.. a gyakori emlékeztetés segíthet.

Készíthetsz esetleg vicces emlékeztető feliratokat ide-oda.


Elég furcsa, hogy csak úgy otthagyják a TVt, meg ajtó-ablak nyitva, mikörzben megy a fűtés..

2011. okt. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
12:37 ez hülyeség. Ha te ilyen vagy, akkor semmi önfegyelmed, és tanulásra se vagy képes.
2011. okt. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
12:39 nekünk furcsa, nekik ez a természetes és nem látnak benne semmi különöset, ezzel van a baj
2011. okt. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
12:40 sajnos nem hülyeség, az ilyen dolgok a neveléstől függnek
2011. okt. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, még eszembejutott pár dolog... Mondd nekik, hogy mostantól te leszel a szellőztetésfelelős: csinálsz egy kereszthuzatot, pár perc alatt kiszellőzik a lakás, az ablak meg nem lesz nyitvahagyva.

A mások meg az, hogy a tévéket általában be lehet állítani, hogy magától kikapcsolódjanak.


Esetleg ha túl nagy a házatok, és feleslegesen fűtötök nagy teret, érdemesebb lenne kisebb ház után nézni.

Vagy más helyről(ruházkodás, élelmiszer) átcsoportosítani pénzt a számlákra végső esetben.

2011. okt. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
első 12:42-es vagyok vagy neveléstől vagy megszokástól
2011. okt. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egy családi házon belül 2 külön lakásban élünk, így még látványosabb a különbség a rezsiben, mert ők ketten sokszor jóval többet fizetnek, mint mi hárman (pedig a kicsi miatt most én is "pazarlóbb" vagyok pl. fűtés és vízfogyasztás terén). Szerencsére ott még nem tartunk, hogy ne tudnák kifizetni a számlákat, csak valóban bosszantó dolog, hogy a semmire (mert haszna nincs) megy el a sok pénz, amit egy kis odafigyeléssel költhetnének akár magukra is. Próbálok szólni és segíteni nekik, de nem tudok a nap 24 órájában "őrjáratozni" náluk. A tréfás felirat jó ötlet, kipróbálom!

2011. okt. 23. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!