Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Éreztél olyat, hogy nem...

Éreztél olyat, hogy nem akarsz elmenni a nagymamád/nagyapád temetésére mert a koporsó látványa, a sírgödör, a sírásók, a síró család látványa elrontaná az utolsó emléket nagymamádról?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy az a 13 eves lany akinek a mamaja nemreg kapott agyverzest? szerintem menj el... rossz lesz de menj csak el. a szep emlekek orokre megmaradnak, hidd el.
2011. okt. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Később azt bánnád meg, hogy nem mentél el. Hidd el!
2011. okt. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudtam elmenni Nagypapám temetésére, mert nemsokkal előtte szültem. Megmondom őszintén, hogy nem bánom, mert így csak a szép dolgokra emlékszem, és nem arra, hogy ott fekszik holtan egy koporsóban. Ha Rá gondolok, olyan, mintha élne, számomra felfoghatatlan, hogy már nincs köztünk, szerintem azért, mert nem voltam ott a temetésén. Ha nem így alakult volna, akkor biztos, hogy elmentem volna, de lehet, hogy a sors akarta, hogy így alakuljon. Csak a szépre emlékszem, de ugyanakkor tudom, hogy nem tudtam volna elmenni a temetésre, így nekem anélkül adatott meg ez a "felmentés", hogy örök életemre lekiismeret-furdalásom lenne.
2011. okt. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudja elrontani!

Nekem is meghalt pár éve a nagyim, a legjobb barátom volt, mindent neki mondtam el, a suliból is hozzá lógtam el. Mindig megértett... az a sok emlék, az a sok szép dolog ami rá emlékeztet nem romolhat el a temetéstől, viszont jobban le tudod zárni ha elmész. Ez valahogy hozzátartozik a gyászhoz.

Én végig ordítottam/bőgtem az egészet, jobban zokogtam mint a saját gyerekei, és mivel utána ők képesek voltak egymással harcolni, ezért úgy gondolom nekem is fájt a legjobban a halála.Kitartás, nekem mind a mai napig benne van a telefonomba a neve és a száma... illetve egy közös képünk mindig velem van...

Részvétem! és kitartás!

2011. okt. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk újabban nem divat a temetés. Mostanság a családtagokat hamvasztották és a legközelebbi hozzátartozójuk döntött a hamvak sorsáról. Valaki el lett temetve, valakit folyóba szórtak, valaki meg még otthon van egy szekrénykében. Személy szerint nekem könnyebb ezt elfogadni, kevésbé érint fájdalmasan, mint valóban ott állni a gödör szélén, feketébe öltözve a zokogó rokonság előtt. Ez sokkal jobban megvisel és nehezebben tudom feldolgozni, pláne, ha még nyitott koporsóval is sokkolnak. Nekem már az alternatív megoldások jobban tetszenek, mert a gyász is jelentősen lerövidül és könnyebb az elhunytról a szép emlékeket felidézni.
2011. okt. 25. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ronthatja el. A halál, a temetés, a koszorúk, a búcsúzás az élet része, hozzátartozik. Nélküle olyan, mintha félbehagynál valamit, mintha nem akarnál lezárni valamit, mintha nem akarmál tudomást venni arról, hogy a halál létezik, van, és előbb-utóbb mind meghalunk.


Jómagam - önhibámon kívül -, sok szeretett családtagom temetéséről maradtam le, már gyerekként is. Nagyon fájdalmas érzés, hogy nemcsak, hogy nem tudtam elbúcsúzni tőlük, de azt sem tudom, hol vannak eltemetve.


Később, amikor a gyász feloldódik, feldolgzódik benned, úgysem a koszorúk látványa marad meg, hanem a szeretett nagymama alakja, a tettei, az a szeretet, ami köztetek volt.


Gondolj csak Szent Pál levelére, amit a korinthusziaknak írt! "A szeretet soha el nem múlik." És menj szépen el a temetésre. Sírd ki magad, gyászold meg, és minden könnyebb lesz.

2011. okt. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19%
04.55: A gyász soha nem rövidül le attól, hogy koporsós, hagyományos temetés helyett elszórják a hamvakat, vagy felteszik azokat a polcra. Sőt! Torzul, rögzül, elfojtódik, és a feldolgozatlan gyász később az itt maradottakban hatalmas lelki károkat okoz.
2011. okt. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!