Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnánk anyósnak segíteni...

Hogy tudnánk anyósnak segíteni, kilibbenteni ebből az állapotból, mert lassan körülötte lévő személyek (gyerekei és pár ember) mind tönkremennek?

Figyelt kérdés
Már az elején leszögezném, hogy imádom az anyósom. Na de. Mindig nagyon sokat segít nekünk, régen és most is! Azonban elvált, és nagyon megváltozott. Tönkrement idegileg és testileg is, sajnos. Most, hogy már nincs a férje, a gyerekein tölti ki minden mérgét! Mindenbe beleköt és semmi sem jó neki. Legutóbb az volt a baja, hogy neki nincs már senkije (a gyerekek is elköltöztek tőle – maga maradt - mert kibírhatatlan, a gyerekeit is tönkreteszi). És a fiának ott vagyok én és hogy neki (fiának) milyen jó. Éreztem én már ezt korábban is hogy gond lesz ez. De hát én most mit csináljak. Én nem tehetek róla, hogy az Ő házassága tönkrement. Próbálunk neki segíteni, sokat beszélgetni, találkozni vele, de amikor csak egyfolytában csak a problémát keresi, és hogy mibe kössön bele, akkor már egy idő után az ember már kerülni próbálja a társaságát!
2011. okt. 26. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem irod, hogy milyen idös, meg emmnyi ideig voltak összeházasodva.

De ettöl függetlenül jó lenne neki, ha hasznosnak érezné magát, lenne elfoglaltsága. Ha megbizol benne, ajd neki valami elvégzni valót, ami tényleg segitség nektek is, keressen valam hobbit (kézimunka, zene, akárni)

Ha végképp nem jut elöbbre, akkor megérné pszichológus segitségét kérni.

2011. okt. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mikor vált el,de a válásnak is van egy folyamata,gyászideje,ha azon túl jut,akkor rendbe fog jönni.Addig is kellene neki valami elfoglaltság,hogy hasznosnak érezze magát.

Ha tényleg semmi változás nem lesz,akkor a pszihologus,mert nem mindenki tudja a veszteségeit feldolgozni.

2011. okt. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

32 évig volt házas. Dolgozik, azzal elfoglalja magát, de sajnos a megaláztatást nem tudja elfogadni, feldolgozni. Volt már dokinál is, de nem igazán segít neki nagyon semmi.

Mit tegyünk?

2011. okt. 27. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!