Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Bocsánatot kérjek, csak...

Bocsánatot kérjek, csak békesség kedvéért? Vagy mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés
Anyósommal sajnos nagyon rossz a viszonyom, sosem rajongtunk különösebben egymásért. Májusban együtt voltunk nyaralni velük, tudtam, hogy nem lesz fáklyás menet, de gondoltam kibírom, férjemnek fontos volt az együtt nyaralás a kisfiunk miatt. Mi pár nappal előbb utaztunk haza, és utolsó nap 3-man maradtunk a házban. Anyós, kisfiunk, meg én. Lényeg, hogy meg akarta ütni a kisfiamat, és én nem hagytam. Összevesztünk. Erre szabályosan kidobott minket a házból, bőröndöstül, mindenestül, és a férjem mikor hazaért a boltból már csak elköszönni vihette be a gyereket, és étlen-szomjan el kellett indulnunk haza. Ráadásul azt hazudta, hogy én le vénk.rváztam, ami egyáltalán nem igaz, sosem mondanék ilyet a párom édesanyjára. Azóta (lassan 4 hónapja) ki vagyok tiltva a házukból, nem mehetek közös ünnepekre (szülinapok, névnapok, gondolom karácsonyra sem, ha addig nem változik a helyzet), nem ejthetik ki a nevem, és anyósom minden alkalommal, ha a férjem felviszi a kisfiunkat, akkor kiselőadást tart neki, hogy én milyen nőszemély vagyok, szétbomlasztom a családot, váljon el. Ezt csak onnan tudom, hogy egyszer nagyon kiakadva jött haza a férjem, és kibukott belőle. Szóval most az van, hogy vagy bocsánatot kérek nyilvánosan az egész család előtt, amit nyilván nem szeretnék, mert nem követtem el amit állít, és akkor legközelebb talán még hajmeresztőbb dologgal állna elő, ha valami nem úgy történik, ahogy ő akarja. Vagy végignézem, hogy szegény férjem szenved mint a kutya, hogy őrlődnie kell köztem, és az anyja között. Hozzáteszem soha, egy szóval sem kérte, hogy kérjek bocsánatot, hisz nekem, próbált is beszélni az anyukájával erről, de az hajthatatlan. Szóba is csak akkor egyszer került ez a téma köztünk, amikor nagyon kibukott, akkor is az én unszolásomra. Nem veszekszünk emiatt, de nem akarom, hogy a férjem szenvedjen az én büszkeségem miatt. Ti mit tennétek a helyembe?
2011. okt. 26. 19:32
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
93%
Hát szerintem eszedbe ne jusson bocsánatot kérni! Akkor anyósod azt hinné, hogy "padlóra küldött", azontúl teljesen vérszemet kapna... és egyszer csak azt vennéd észre, hogy tényleg váltok. Nem egyedi történet.
2011. okt. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
91%
A gyereketekért csak szenvedhet annyit, hogy hátat fordítson az anyjának. Lehet, hogy ez elég is lesz az anyósodnak.
2011. okt. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
95%
Én nem kérnék bocsánatot.
2011. okt. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a férjednek kéne kiállnia melletted az anyjával szemben.

(És úgy nézem, hogy nem te, hanem anyós az, aki szétbomlasztja a családot. )

2011. okt. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kérnék bocsánatot olyasmiért, amit nem követtem el. Ne törődj anyósoddal. A férjed úgyis megértő.
2011. okt. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
94%
Kérjen ö bocsánatot ne te,ismerös a helyzet nagyon.csak nálunk a férjem inkább az anyjának hisz.
2011. okt. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
32%
Én félretenném a büszkeségemet, már csak a férjed kedvéért is. Ha nagyon nem érzed igazságosnak a dolgot(amit persze meg értek), gondolj a férjedre.De nem akarok befolyásoló kommentet írni. Nem kell vele túl jóban lenned ha meg is bocsát, de legalább a párodnak nem kell majd vívódnia. És a feszültség is enyhülne mindenkiben. Ha nem bocsájt meg, az már szerintem őt minősíti. Bár a leírtak alapján, a közös nyaraláson már minősítette magát.
2011. okt. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
95%
Eszedbe se jusson bocsánatot kérni,mert így bármikor megcsinálhat veled bármit.Ha bocsánatot kérsz, az olyan,mintha beismernéd,hogy hibáztál.Hát a férjednek pedig a sarkára kell állnia,és kiállni melletted.
2011. okt. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
94%
Ha tiszta a lekiismereted,akkor nincs miért bocsànatot kérned.
2011. okt. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Kiáll mellettem, többször monda már neki, hogy ezzel a viselkedésével csak tönkretesz mindenkit. De én meg azt nem szeretném, hogy miattam a férjemnek meg a kisfiamnak meg kelljen szakítania a kapcsolatot velük. Mert őket szeretik, az unokájukért élnek-halnak, csak velem ilyenek, főleg anyósom. Én is attól félek, hogy vérszemet kapna, ez tart vissza. :(
2011. okt. 26. 19:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!