Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A rokonokhoz a temetőbe mikor...

A rokonokhoz a temetőbe mikor mentek ki az ünnepek alatt?

Figyelt kérdés
Az apukámhoz nem tudom mikor menjek ki a temetőbe. Tény, hogy régen voltam kint (nyár elején) de az mondta valaki hogy menjek ki holnap is, és kedden is. Holnap azért hogy megnézzem rendben van-e, és ha nincs rendbe tegyem, kedden meg hogy kivigyem a virágot meg a mécsest. De kedden a buszos közlekedés sem tudom milyen lesz + millióan vannak. Én hétfőn mennék ki szívem szerint, de erre meg azt mondák hogy az olyan semmilyen nap. Mert akkor vagy vasárnap vagy kedden kellene. Ti mikor mentek?
2011. okt. 27. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Én hétfőn mennék, azt hiszem az a halottak napja (de nem tudom pontosan javítsatok ki, ha tévedek) és hétfőn is megyek. Szerintem nem kell többször, mármint nem kell előtte, aznap rendbe rakod a sírt és ráteszed a virágot. Nekem hála istennek csak két hozzám közeli halottam van, a dédipapám, akit 4 évesen veszítettem el és az egyik dédimamám, akit viszont 8 éve veszítettem el. Hála istennek mind a négy nagyszülőm és egy dédszülőm, valamint a szüleim élnek.

Akik még hozzám tartoznak és sajnos már nincsenek az élők sorában, őket nem ismertem,vagy csak egyszer kétszer láttam életemben.


22/L

2011. okt. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Anyai dédimamám sírjánál tegnap voltunk, mert ő Csokonyavisontán van eltemetve, plusz akkor elmentünk Darányba is nagybátyám sírjához. Ők vannak a legtávolabb. Anyai dédipapámhoz, illetve anyai nagymamám ikertestvérének a sírjához pedig valószínűleg kedden fogunk elmenni.

19L

2011. okt. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
tudod nem csak a mindenszentek, és vagy a halottaknapján kell megemlékezni. Mindig lehet és kell is. Van aki mindig megy, van aki csak akkor. Mi a helyes? Nincs helyes lehetőség. Mindenki akkor jár a szerettei sírjához amikor tud. Ha te hétfőn, hát akkor. Ez nem jelenti azt hogy kevésbé fontos. Nem a napról szól ez az ünnep, nem időhöz kötött a megemlékezés. Ne fpglalkozz másokkal. Ha te akkor akarsz, tudsz menni mert úgy jó akkor akkor menj.
2011. okt. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi mindig nov. 1-jén szoktunk általában, mert mégiscsak az a halottak napja... esetleg előtte, utána levő nap, ha nem minden sírhoz sikerül kijutnunk, mert elég nagy tumultus szokott lenni, dugók, és elég sok helyet kell meglátogatnunk sajnos :(.
2011. okt. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, majd még átgondolom mikor megyek ki. Egyébként nekem apum lassan 4 éve halt meg, de nincs olyan nap hogy ne beszéljek róla, ne gondoljak rá. Meg ő oda van eltemetve ahova az ő édesapja, és apu is csak évente 1-2 alkalommal ment ki, azt mondta mindig hogy nem ezen múlik, meg hogy én se menjek ki majd hozzá szomorkodni, "ő nem várja el". De persze kimegyek.


Amúgy nov 1 mindenszentek, és nov 2 halottak napja. Ezt sokan összekeverik, összemossák.

2011. okt. 27. 22:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi két hete vasárnap voltunk kint. Budapest, Új köztemető, és már iszonyat dugó volt akkor is. El nem tudom képzelni, mi lesz most...
2011. okt. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen mindegy, hogy ki mikor megy. A páromnak például nincs szabadsága, tehát akkor tud menni, amikor éppen nincs műszakban. Én megyek vele majd, azt hiszem 31-én. De egyébként én úgy vagyok vele, hogy ha lesz rá lehetőség (beleegyeznek és nem áll az elveikkel szemben) minden szerettemet hamvasztatom és egy szép helyen végső búcsút veszek poraiktól. Nem szeretem azt a gondolkodást, hogy kötelező sírhoz járni, mert mégiscsak a dédi...nem, az csak egy kő, és én akkor gondolok a dédimre, amikor csak szeretnék. De ha már van sír, akkor kell gondozni, mert hát na.

Amúgy nekem ezeken a napokon az a fő, hogy gyújtok egy gyertyát, leülök és sorra veszem azokat, akik már nincsenek velem (emberek és állatok egyaránt), elképzelem a legkedvesebb emlékeim velük és kívánok nekik mindenjót odafenn.

Amúgy ha kitérő nélküli választ kérsz, mi 31-én megyünk. :)

23N

2011. okt. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A párom részéről szombat délután megyünk, az én részemről majd csak hétfőn, mert ő vidéken van és utazni kell.

Elsején nem mennénk, millióan lesznek, és párom élő rokonságával nem szívesen találkoznék.

2011. okt. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!