Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Biológus szeretnék lenni, de...

Biológus szeretnék lenni, de a szüleim azt akarják, hogy orvos legyek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem, biológiára fogok jelentkezni, de a szüleim azt mondják, hogy "kár volt a belém fektetett energia", ha nem leszek orvos, vagy esetleg jogász. Engem kimondottan a biosz érdekel, szeretnék majd tudományos kutatásokban részt venni, de nem orvosként. Tényleg sokat kiabálnak velem itthon emiatt, de én úgy vagyok vele, hogy egyszer élünk, hadd tanuljam már azt, amit szeretnék. Hogyan bírjam őket jobb belátásra?
2011. okt. 28. 12:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos valószínűleg sehogy. Az én szüleim is ilyenek voltak, hidd el ők tényleg jót akarnak, azt szeretnék, hogy sokat keress, menő szakmád legyen. Pedig egyébként nem feltétlenül keresnek nagyon jól sem az ügyvédek, sem az orvosok. Én azt csináltam, hogy beadtam oda is, ahova ők szerették volna, utolsó helyre tettem. Nem mondom, hogy utána aztán minden szép, és jó volt, de én azért kibírtam. Aztán egyetemre mentem, nem lakom velük. Azóta egyébként megbékültek vele... :D
2011. okt. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem semmi baj nem lesz, ha azt csinálod, amit szeretnél... A legjobbat szeretnék neked, és valószínűleg az az elképzelésük, hogy az orvosok és ügyvédek keresnek a legjobban, és így szerettek volna "biztosítani"... Viszont szerintem az is szép "szakma", amit te választottál, szóval egy szavuk nem lehet, ehhez is nagyon keményen kell tanulni, és biztos vagyok benne, hogy lesz jövőd vele... El fogják fogadni, csak még fura nekik, hogy ők eltervezték, hogy orvos lesz a kicsi fiúk/lányuk, ő pedig máshogy dönt...
2011. okt. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
94%
Egész életedben bánni fogod, ha nem azt csinálod minden nap, amit szeretsz és a szüleid felé valahogy el tüske lesz a szívedben amiatt, ha mégis az ő javukra döntesz, ami valljuk be, nagyon nem jó!! Valahogy próbáld meg elmagyarázni nekik, de ne veszekedve, erőszakosan, csak tudatosítsd bennük-nekik azt, hogy érted miről beszélnek, tiszteletbe tartod az ő véleményüket, de te így döntöttél és ők is tartsák ezt tiszteletben. Csak kedvesen és szépen.
2011. okt. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
Legyél orvos. Az orvos, ha nem akar gyógyítani, elmehet biológiai témában kutatni, a biológussal meg vagy a szerencsés 5 %-ba tartozol, vagy kitörölheted...Vedd komolyan, felejtsd el a biológusit.Én ugyanígy voltam, nem és nem és nem akartam orvosira menni, lettem biológus, diploma szerint, amúgy munkanélküli. (Évi 500 körüli biológus szabadul az egyetemekről, állás meg van vagy évi 100, de abból 80 orvoslátogató (gyógyszerekkel porszívóügynök :D)ÉSSZEL, ne naívan!
2011. okt. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%
Tudod mit csinál egy biológus? Munkanélküli, esetleg adminisztrátor/ügyfélszolgálatos, stb. Magyarországon nem sok kell belőle, orvosból annál inkább. Mondjuk ahhoz kell hivatástudat is.
2011. okt. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
94%
Kedves kérdező, ne jelentkezz orvosira. Ez egy olyan képzés, amit úgy is nagyon nehéz elvégezni, hogy az ember ténylegesen orvos akar lenni, és lelkesedik iránta. Elég szánalmasnak találom a szüleidet, mert eszerint, nekik csak a Dr. számít a név előtt, ezt egyébként biológusként is el lehet érni, csak pár év plussz tanulás kell, és egy PhD.
2011. okt. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%
A biológus szakmának jelenleg nincs jövője. Kevés esély vanrá, hogy lesz munkád. Viszont, ha nem érzel kedvet az orvosihoz, ne légy orvos, mert sok beteggel teszel rosszat. Válassz egy harmadik alternatívát.
2011. okt. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%
Barátnőm bilológus végzettségű. Jelenleg au pair Svájcban, mert sehol nem tudott elhelyezkedni. Szóval...fontold meg!
2011. okt. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Az igazi jó orvosok elhivatottak, te nyilván ez a szakma felé nem vagy az, hisz nem akarsz ez lenni, ezt mondd el a szüleidnek is. Kérdezd meg tőlük szivesen járnának e olyan orvoshoz, aki csak azért ezt választotta, hogy Dr legyen. Biztos nem... Vagy vesd fel, hogy manapság külföldön mennyivel jobban fizetnek az orvosoknak, biztos itt hagynád az országot... gondolom hiányoznál nekik és nem szeretnék ezt ,szóval talán ez is motiválná őket :)

Meg nyilván mondd el nekik részletesen, hogy hogy látod a jövőd biológusként, gyűjts állásajánlatokat, mutasd meg nekik, hogy igenis el lehet vele helyezkedni, ha valaki tényleg jó benne, és mondd nekik, hogy márpedig te biztosan nagyon jó szakember leszel, mert ez a vágyad! Ez meg kell, hogy győzze őket, ha látják milyen lelkes és határozott vagy.

Egyébként van egy másik javaslatom, biomérnökin nem gondolkoztál? Én a műszaki egyetemen járok erre a szakra, elég kemény, az első kb másfél évben kevés a biosz (bár már itt is van labor belőle meg ilyenek), van matek, sok kémia, meg nyilván műszaki dolgok... de utána később sok érdekes bioszos tárgy van, főleg gyakorlati órák, itt is ugyanúgy részt vehetsz tudományos kutatásokban majd később.

Mindenesetre semmiképp se legyél orvos, ne hagyd magad, csináld azt, amit szeretnél!

és ezt egyébként mire értették, hogy kár volt a beléd fektetett energia? Ezt nem nagyon értem, hisz nem azt mondtad nekik hogy nem akarsz tovább tanulni vagy ilyesmi...

2011. okt. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék orvos lenni, nem lennék elég elhivatott. A biológia érdekel, alapképzés után mesterképzés, aztán talán PhD. Nem szeretnék az országban maradni örökre és én úgy gondolom, hogy biológusként lenne rám igény külföldön. Sok energiát fektetnék be, én úgy gondolom, ha valaki jó abban, amit csinál és szereti is, akkor nincs gondja az elhelyezkedéssel. Amúgy meg minden szakmánál ott van már a rizikó, hogy talán túl sok van belőle és nem pont őt akarják a jobb munkahelyeken, ha gazdaságra mennék, vagy jogra, szintén benne lenne ez a pakliban.
2011. okt. 28. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!