Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik ágat válasszam?

Melyik ágat válasszam?

Figyelt kérdés

Talán nem ide tartozik, de szerintem igen. Orvosnak készülök, de nem tudom melyik ágat válasszam: fogorvos vagy ált. orvos. Sokáig akartam fogorvos lenni, de álmom az volt,hogy sebész leszek. A fogorvosi ág mellett több időm lenne, mert magánpraxisban működnék, sebészként pedig mikor hívnak rohannék.Van egy nagyon komoly kapcsolatom, egy megértő párom, akit borzasztóan szeretek és aki mindenben támogat. Szeretnék kiváló orvos,feleség és anya is lenni. Ti melyik irányt választanátok?

köszönöm a válaszokat


2011. okt. 31. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:

A sebész izgalmasabb,a fogdoki nyugisabb és kiszámíthatóbb.

Így az anyaság mellett talán a fogdoki!

2011. okt. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Magánpraxishoz sok tőke kell. Amíg nincs kb. 6-10 millió forintod, addig nem fogsz magánpraxisban dolgozni, csak mint alkalmazott. Úgy meg hülyére fognak hajtani(a tulajdonos), hidd el, és nem túl sok fizetésért(bár egy sebész hivatalos bérénél többet fogsz keresni).

(ismerős)


Ilyen "hívnak, rohannék" gyakorlatilag csak az amcsi filmekben van, valóságban nincs. Aki szabadnapos(ritka), annak nem kell bemennie, akkor más dolgozik(max. sürgős, komplex esetben felhívják a főorvost, hogy adjon tanácsot). Aki meg dolgozik aznap, az meg ott van az osztályon. Ami a sebészetben rezidensként nehéz, és lányoknál nagyon megnehezíti a dolgot, az az ügyelet és a túlóra. Egy héten rengeteg munkaórát kell teljesíts. Ugyanis ott benn kell lenned este, nincs a nap végén hazamenetel, lehet, hogy még holnap sem. És ezt sokáig kell csináld(diploma után 6 évig).(mint ahogy én is azt csinálom jelenleg)


Ezért a rezidenslányoknak vagy férje, vagy gyereke nem szokott lenni, vagy egyik sem.


Stressz: Ja, ha elcseszed, akkor sebészetnél jellemzően igen nagy baj van, míg fogorvosként ritka az a hiba, ami a beteg halálához vezethet. Ami könnyebb, hogy a betegek el vannak altatva, a fogorvos pedig éber pácienseken dolgozik(pszichológiai faktor).


Mint mindennek az életben, vannak előnyei-hátrányai mindkét dolognak.

(sebész rezidens)

2011. nov. 1. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.
2011. nov. 1. 15:02
 4/4 anonim válasza:
szerintem is fogorvos mert legalab nem kelesz fizesd a gyerekeid fogorvosat :bocs hogy el hulyultem de ez van
2012. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!