Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, mit tennétek a...

Anyukák, mit tennétek a felnőtt lányotokkal?

Figyelt kérdés

Egyedül nevel anyukám, nyugdíjas. Én lisztérzékeny vagyok, ami nagyon erős anyagi megterhelést jelent. (1 kg kenyér a legolcsóbb is 1000Ft)

Eddig helyben jártam bscre (volt itt az egyetemnek kihelyezett képzése, nem volt gond) de most eljött az msc felvételi. Szívesen mennék Pestre (innen 200km)de nem tudunk megélni 2 helyen:( Ha szüneteltetem a tanulást nem kapom az árvasági segélyemet, így nem tudom megtenni hogy dolgozom és utána tanulok.

De ha nem mennék tanulni tudnék végre segíteni itthon, pénzt keresni és talán nem kéne szegénynek lenni ennyire:(

Nagyon jó tanuló vagyok, szeretem is.

Mit tegyek? :(


2011. nov. 2. 22:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád jobban örülne, mint te, ha megcsinálnád az msc-t.
2011. nov. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Felvételizz,passziváltass egyből és menj ki a passzív féléved alatt(vagy akár 2 passzív félév)külföldre melózni,gyűjts egy csomó pénzt.Majd hazajössz folytatod a sulit stb.
2011. nov. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 yuda ***** válasza:
79%

Azt tanácsolom és tényleg szívből :)

-hogy érdeklődd azért meg a mérnökképzősök közül hányan dolgoznak és meg fogsz lepődni :)

Sokan végeztek már úgy iskolát, hogy dolgoztak mellette. . .nehezebb, de kibírták.

2011. nov. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szerintem meg igazságtalan, amit az édesanyáddal teszel. Az alapod megvan, miért akarod még mindig őt terhelni?


Jelentkezz levelezőre és dolgozz mellette. Keresd meg az árát, felnőtt vagy.


Én ugyanebben a cipőben járok. Marha nehéz, de a pofám leszakadna, ha még mindig a nyugdíjas anyám nyakán lógnék. Kimaradt 2 évem, mert pénzt kellett szerenem, most jogi egyetem mellett dolgozom, és képzeld el, lehet.


Szóval vegyél erőt végre magadon és szakadj le a szerencsétlen anyukádról!


22!L

2011. nov. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Dolgozz! Majd ha lesz biztos állásod, tanulsz abból!
2011. nov. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
80%

bme-s bsc-s doplomával el tudsz helyezkedni.

Keresel melót,cég fizeti az msc-t levelezőn,igy köv 4 évre fix melód van a tanulmányi szerződés miatt,kweresel annyit hogy anyukád is tudod támogatni,msc-d is meglesz.pont.

2011. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy lehet dolgozni egyetem mellett, ahogyan ezt már le is írták. Külföldön csináltam végig úgy az msc-t, hogy dolgoztam, pedig nem volt könnyű, a nyelv miatt sem, 2x annyit kellett tanulnom mint azoknak akiknek anyanyelvük. Anyukád szerintem a nyugdíjából egyedül kijön. Ha valamit el akarsz érni, tenni is kell érte. Lehet, hogy nehéz lesz az az 1-2 év, de hosszútávon megéri! Az égből nem fog soha pénz potyogni. Nem ismerem édesanyádat, de szerintem neki is jobb, ha a gyerekét boldognak látja, főleg, ha jó tanuló vagy. Ne azt keresd, hogy mit mire tudsz ráfogni: pl lisztérzékenység, jaj az élet megfosztott a továbbtanulástól. Hát nem! Korrepetálj iskolásokat - mint ahogyan már írták, vagy találj 4-5 órás diákmunkát. Mellé jön az ösztöndíj vagy diákhitel, ki lehet abból jönni. Ne külső tényezőre fogd az életed szétcsúszását, próbáld meg, és akkor legalább 20 év múlva nem azért fogsz bánkódni, hogy lám, legalább megpróbálhattam volna...
2011. nov. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Hosszútávon szerintem megéri tanulni. Gondold el, magasabb végzettséggel jobb álláslehetőségeid lesznek, akár külföldön is, ami hosszútávon magasabb bevételt jelenthet. Szerintem menj, ha nehezen is, de mehetsz. Esetleg nem költözhettek mindketten Pestre?
2011. nov. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Vagy levelezőn ott is szokott lenni államin,igaz ritka.És dolgozz mellette,megéri.
2011. nov. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!