Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Dédi tatám meghalt és az...

Dédi tatám meghalt és az összes vagyonát idegen emberekre íratta. Meg lehet támadni a végrendeletet?

Figyelt kérdés

Nagyon sok pénze volt tatámnak,több háza és sok félretett pénze. Nem vagyok pénzéhes,most nehogy azt gondoljátok,de élnek az unokái és a dédunokái, akiket meg se említ a végrendeletében. Halála előtt 2 héttel elkezdett egy ápolónő járni hozzá,mert előtte kórházban volt és felfogadta tatám. Persze,hogy a nő jó pénzért vállalta a gondoskodását. Nekünk senki nem szólt(több 100km-re lakik tőlünk),hogy beteg volt. Az összes vagyonát az ápolónőre íratta.

Mit lehet tenni ilyenkor? Mi már nem is számítunk? Még a temetésről is egy ismerősünk szólt,hogy mikor lesz,mi még azt se tudtuk,hogy elhalálozott...:(

A temetésre a legújabb autókkal jöttek a fiai,és mikor bemutatkoztunk még fel volt háborodva,hogy hogy kerültünk oda a temetésre és ki szólt nekünk. Rákérdeztünk,hogy mi lett tatám vagyonával és csak vigyorogva a képünkbe mondta,hogy az nem minket illet,nem voltunk vele az utolsó napjain meg ilyenek...:S

Érdemes utánajárni? Ügyvédet fogadni? Vagy hagyjuk inkább az egészet?


2011. nov. 4. 16:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
67%
Nem azért, de azt sem tudtátok, hogy beteg, azt sem tudtátok, hogy meghalt, maga gondoskodott a saját ellátásáról is.. Komolyan vártátok, hogy beleír Titeket az örökségbe?
2011. nov. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
63%
nem zarhat ki torveny szerint ,de erdemes utanajarni, ugyvedet fogadni szerintem
2011. nov. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
63%
nem hiszem ,hogy kizarhatna az oroksegbol
2011. nov. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
51%

Nem vagyok jogász, se ügyvéd, de ilyenkor nézik, hogy beszámítható volt-e a bácsi, vagy nem, illetve külső hatásra döntött-e így. Hagyni semmiképp nem hagynám, mert ha jól tudom van olyan is, hogy köteles rész, bár ez lehet, hogy csak gyerek/szülő esetében működik. Igen, a végrendeletet meg lehet támadni, ha csak nem volt annyi esze ennek a nőnek, hogy olyan végrendeletet készíttetett a bácsival, aminél nincs meg ez a lehetőség.

De mindenféleképpen érdemes ügyvéd véleményét kikérni, mert itt nem biztos, hogy van jogi ügyekben jártas válaszadó.:)

De szerintem, nem esélytelen!

2011. nov. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
23%
Volt egy ilyen film Michael J. Fox-szal, nem?
2011. nov. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
81%
A köteles rész jár, többet én a helyetekben nem is próbálnék elszerezni (beszámíthatatlanságra hivatkozni orvosi papírokkal alátámasztva lehet), hiszen tényleg nem gondoskodtatok róla, nem is látogathattátok túl sűrűn. Ha kitagadott esetleg, vagy eltartási szerződést kötött, akkor hoppon maradhattok!
2011. nov. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
74%

"nem minket illet,nem voltunk vele az utolsó napjain meg ilyenek...:S "


Most ez egy teljesen helytálló érvelés. Én se íratnák a végrendeletembe olyan rokonokat akiket nem láttam 10-20 éve, mert le se szarnak.

Lehet beperelni őket, de biztos hogy vesztenétek, sőt nektek kell fizetni pluszba vesztett per esetén + a saját ügyvéd díja.

Mennyi pénzéhes ember van..

2011. nov. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom gyakran érdeklődtetek felőle, ha nem tűnt fel, hogy meghalt. Ne haragudj, nem hiszem, hogy jogosan követelőztök, de persze a törvény adta jogotok megvan rá.
2011. nov. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
50%
A dédunokák,unokák csak akkor örökölnek ha a "dédi tatád" (elég paraszt kifejezés,már bocs!) fia(i)meghalt-ő neked a papád- Ha sima papád is mehal akkor örököl apukád,ha apukád is akkor jössz te.
2011. nov. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
81%
A tata nem paraszt kifejezés, az alföldi térségben nagyon sok ismerősöm használja mindenféle lenéző, vagy gonoszkodó jelentés nélkül. Csak hogy ma is tanulj valamit.
2011. nov. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!