Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor mondjam meg a szüleimnek...

Mikor mondjam meg a szüleimnek, hogy 2 hét múlva elköltözök az ország másik felébe?

Figyelt kérdés

Elég összetett a dolog.

Először is, már felnőtt vagyok, feleségem van, de a szüleimnél élünk a feleségemmel 2 éve (előtte albérletben éltünk, a közelben a munkám miatt).

A szüleim borzasztó régimódiak...


1 éve felvetettük nekik a dolgot, hogy tervezzük a költözést, de nagyon nagy veszekedés volt belőle. Mondván, "miért nem jó nektek itt velünk? Elég nagy a ház..minek különköltözni??" Borzasztóan ragaszkodnak hozzám, egyetlen gyerekük vagyok. Mióta felvetettem a különköltözést, manipulálni akarnak, lelkiismeretfurdalást okoznak, és mindent megtesznek, hogy úgy érezzem, rám vannak utalva. (ami nincs így, mert, amit én csinálok/segítek nekik otthon, azt ők is könnyedén meg tudnák csinálni, csak nem akarják) Így emaiatt úgymond "elhitettük" velük, hogy ez a költözés csak egy ötlet volt, de nem költözünk.


Igazából, engem nem érdekelt, hogy mi a véleményük,(akárják e, hogy költözzünk vagy sem, hisz nem nagyon van hozzá közük) így idő közben egy igen távoli kisvárosban vettünk egy kertes házat a feleségemmel, felújítottuk, és már be is költözhetnénk. Munkát is találtam ott, 2 hét múlva fogok kezdeni. (előző munkahelyemen már felmondtam, felmondási időmet töltöm)

A szüleim mindenrről mit sem tudnak, ami eddig nekünk tök jó volt, mert így nem kellett nap mint nap feszültségben élnünk, és a veszekedéseiket hallgatnunk.


Mikor mondjam el nekik, hogy költözünk? Várjak az utolsó pillanatig, és előtte egy két nappal szóljak, vagy mondjam el nekik most? Mit tanácsoltok?

Feleségem azt mondja, hogy mondjuk el most, mert annyit megérdemelnek, h ne előtte levő napon jelentsük be, hogy költözünk, de bennem meg van egy rossz érzés ezzel kapcsolatban..

Már előre feszült vagyok az egész tortúrától.

(28/F)


2011. nov. 8. 13:24
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mondjátok meg nekik most, hátha megbékélnek, s nem kell az utolsó napjaitokat veszekedéssel tölteni. Lehet, hogy ha az utolsó pillanatra hagyjátok, akkor úgy meg fognak sértődni, hogy az utolsó nap hozzátok se szólnak. Azt pedig te sem akarhatod, hogy az "utolsó" együttéléssel töltött nap rossz emlékű legyen.
2011. nov. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
97%

Minél hamarabb mondjátok el, legyen idejük elfogadni a döntéseteket.

Arra készüljetek fel, hogy minden létezőt be fognak vetni, hogy lebeszéljenek. Talán még betegséget is szimulálhatnak. Van ilyen ismerős család, borzasztó.

2011. nov. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Sajnos én is kinézném ezt a szüleimből.

Attól félek, hogy ha most elmondjuk nekik, akkor pokollá teszik az elkövetkező 2 hetünket..

2011. nov. 8. 13:42
 4/43 anonim ***** válasza:
74%
Nem lenne most problema, ha megosztottatok volna a jo hirt, hazvetelt, annak felujitasat, stb. Egy kicsit morogtak volna, de mamar egyutt orulnenek veletek.
2011. nov. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is minél hamarabb mondjátok el. Most már úgyis minden le van zsírozva nektek a költözéshez, nem fogják meghiúsítani. Ha meg lelkiismeret-furdalást okoznak, hát ez van, ezt mindenki átéli, aki le akar válni a szüleiről.
2011. nov. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

FromOz!


Nem ismered a szüleimet. Ők soha nem örülnek olyan dolgoknak, ami azt teszi lehetővé, hogy teljesen önálló legyek tőlük. Ez van már gyerekkorom őta.

Anyám még azért is megsértődik, hogy nem fizetheti Ő be a számláimat 8mert szerinte én gyerek vagyok, és nem tudom ezeket a dolgokat elintézni)

2011. nov. 8. 13:52
 7/43 anonim ***** válasza:
36%

Szépen leülteted a szüleidet és elmondasz nekik õszintén mindent. Ne hagyjàtok az utolsó napokra. A szüleidnek örûlni kellene, hogy haladsz az életben és lakàst is tudtàl vennni. Vigyétek el magatokkal öket, hogy meglàssàk hol fogtok élni. Arra is megkérheted, hogy segitsenek a költözésben és elmondani nekik türelemmel,szeretettel, hogy nagyon szereted õket,de te akottàl egy csalàdot és szeretnéd külön élni az életed, de nem felejtkezel meg róluk.

Egyébként egyrészrõl örûlnöd kellene, hogy ilyen szüleid vannak, mert van aki kidobja a gyerkeit.

2011. nov. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor elmondom nekik.

Köszönöm a válaszokat!!

2011. nov. 8. 14:10
 9/43 anonim ***** válasza:
81%

Ha a szüleid ennyire durvák és várhatóan hatalmas cirkusz lesz az egészből, ami pokollá teszi a költözködést - ami egyébként is nagy stressz -, akkor bizony érdemes a lehető legutolsó időpontra halasztani, mondjuk két nappal indulás előttre. Ha a szülők annyira durvák, hogy kinézhető belőlük az, hogy képesek akár törvényellenes cselekedetet is elkövetni, csak hogy röghöz kössenek (pl. indulás előtti éjszaka a kocsitok összes kerekét kiszúrják - hallottam ilyenről sajna), akkor kb. aznap, 1 órával érdemes közölni, hogy "kötözünk, sziasztok, MOST. Pá."


Tudom, hogy ez nagyon durvának hangzik, de van, amikor nincs más megoldás. Ún. ragasztó szülőknél bizony sokszor a durvulás a szaggatás az egyetlen megoldás - és ne legyen emiatt semmiféle bűntudatod! Ők akarták. Ha ők normális szülők volnának, akkor szó sem lenne ilyenről.


Minden tiszteletem a tiéd. Ilyen szülőktől csak fizikailag is leválni, nagyon sok erő kell. Kapaszkodjatok nagyon erősen egymásba a feleségeddel és ne engedjétek, hogy szétszedjenek titeket.


Költözés után érdemes jó ideig hanyagolni a szülőket, mert BIZTOSAN meg a sértődős-hisztis, bűntudatkeltő, manipilatív játszma a részükről tovább. Arra is lehet számolni, hogy jön a klasszikus "betegségesdi", amikor csakis te, és te tudod megtalálni a tökéletes orvost, gyógymódot, kiváltani a gyógyszert. Az apám életéte így tették tönkre. Anyódom annyira nbemengedte el a "kisfiát" (majdnem harminc volt), hogy addig hergelte magát, amíg belehergelte magát egy májrákba. Nem szabad hagyni!


Ez ellen a legjobb orvosság az, hogy hagyod egy kicsit kifutni belőlük a gőzt. Eszedbe se jusson megadni a számodat, pláne, hogy hol dolgozol, amíg el nem csitulnak a vihar nagyjai, és legalább egy kicsit bele nem törődnek abba, hogy ez van, nem tudnak semmit sem tenni. Ők sértődnek meg, nem nektek kell bocsántaot kérni - nincs is miért! -, sem a kegyeiket keresni, hanem szépen megvárni, amíg ők rájönnek, hogy mi a helyzet és vagy változtatnak az eddigi visesekedésükön, vagy tudomásul veszik, hogy maguk zavarták el maguktól az egytelen gyereküket.


Ha mégis el akarod mondani most, akkor nagyon jól gondolj át mindent előre, azt, amit te válaszolsz. Röviden, velősen és tömören közöld, hogy ezt döntöttétek, kéretik tudomásul venni.


Amit elindul a hisztiroham, a veszekedés, a manipulásás, a jajveszékelés stb. akkor AZONNAL elköszönni és távozni. Épp ezért az volna a jó, ha úgy mennél ezt bejelenteni, hogy az ajtó a hátad mögött nyitva, és ha kitör a vihar, azt már rendezzék le egymás között.


Azt is megteheted - a szüleid habitusától függ -, hogy felhívod őket, vagy egy szép levelet írsz nekik, amelyben elmondod, hogy mi az ábra. (ezt megteheted utána is, ha elköltöztetetek és megy a hisztizés) Arra figyelj, hogy ne védekezz, ne keveredj bele semmiféle bűntudatkeltő játszmákba. Ragaszkodj a véleményedhez, és állj ki a feleséged mellett - mert az ilyen szülők következő húzása az szokott lenni, hogy elkezdik bántani a házastársat ("az a büdös kis k..va ha nem lenne, az fordította el a fejedet tőlünk, te mindig a jó fiunk voltál..." stb. Mi már megjártuk ezt, mindkét részről.)


Sok erőt és kitartást! Ja van még egy ötletem, ami általában nem szokott népszerű lenni, de aki megfontolja, annak nagyon sokat segít. Magánpszichológus vagy pszichiáter, egy-két alkalom, sürgősséggel, konfliktustanácsadás. (hosszabb terápiát akkor érdmees vállani, és már az új helyen, ha nagyon eldurvul a helyzet, és tényleg elkezdődik a hazarángatósdi, betegséggel, durva manipulálással. Akkor az egyéni és a családterápia - a feleségedre gondolok - is jó.)


Nem kell odajárni, nem kell terápiát vállalni, mert nincs is rá szükség. Ez csak amolyan gyógytámasz kívülről. Ugyanezt megteheti egy igen jó haverod, akiben megbízol, vagy egy rendőrsrác ismerős. Nem akarlak ijesztgetni, de sok mocskos dolgot láttam már életemben, és sok szemét, a végletekig önző és birtokló szülőt. A lehető legtöbb külső védelemre érdemes felkészülni.


És csak kitartást, és sok-sok erőt! :) Szurkolok nektek. Nem könnyű, de utána sokkal jobb lesz. Mi már végigcsináltuk ezt - mi külföldöre jöttünk - és mondhatom, hogy azóta béke és nyugalom van itthon.

2011. nov. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
66%
Sorry. Nem az anyósom volt, hanem a nagyanyám, de az anyósom a párja volt szemétségben. Bocs, az elütésekért, és hogy kicsit hosszúra sikerült, remélem, egy kicsit tudtam neked segíteni.
2011. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!