Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák, milyen közös tevékeny...

Anyukák, milyen közös tevékenységet folytattok 5 év körüli gyereketekkel délután?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Érdekelne, hogy azok a szülők, akik pl du 5 körül érnek haza a munkából és hozzák el a gyerkőcöt az oviból, lefekvésig hogy töltik az időt?

Mit csináltok vacsi-fürdés-alvás előtt, együtt-e vagy külön-külön, főleg ha van egy kisebb is.

Hogy néz ki az altatás, stb és a hétvége?Nekem 5 és 1 éves fiaim vannak, kíváncsi vagyok ki hogyan tölti az idejét a munkából-oviból-bölcsiből hazajövet lefekvésig.


2011. nov. 10. 13:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem bár nincs gyerekem, így fogalmam sincs milyen minden nap vele lenni, de rengeteget szoktam az unokatesóimra vigyázni, szóval vannak jól bevált játékaink.

Az, hogy bepörög, szerintem bizonyos mértékben normális, a legtöbb gyerek ezt csinálja.

Ráadásul most, hogy a testvére is kezd már cseperedni, tudnak együtt is játszani, főleg hogy mindkettő fiú.

De ha mindenképpen vele szeretnél játszani, de nem azt, amit ő szeretne, akkor mindenképpen úgy kell előadnod az ötletedet, mintha az lenne a legjobb dolog ami történhet vele. Szóval tudod, ilyen nagyon lelkesen hogy "hűűűű, eszembe jutott valami, mi lenne ha mondjuk... SZÍNEZNÉNK? az annyira jóóó":D Szóval valami ilyesmire gondolok, sajnos a hangsúlyt itt nem tudom érzékeltetni. De tapasztalataim szerint olyan könnyen beveszik ezt egy ideig, hogy azonnal kedvet kapnak a színezéshez. De ösztönözheted is - maradjunk a színezésnél/rajzolásnál - hogy mondjuk a nagyinak születésnapja lesz a héten, és valami szép képet kéne neki rajzolni/ragasztgatni.

Mi szoktunk a törpékkel követ gyűjteni és arra festeni, vagy például elég nagy buli, amikor a kezet/lábat rajzoljuk körbe, esetleg festjük be, és lépünk rá a papírra.

A szerepjátékokat az "enyéim" is nagyon kedvelik, valamelyik mindig kutya akar lenni, valamelyik ló, attól függ milyen állatot kedvelnek. Persze ilyenkor az van, hogy ők mondják meg mit csináljon a másik, vagy mit mondjon, de apróbb eltéréseket elviselnek:)

A társasjátékot imádják, annyiféle társasjáték, meg kártya van, aminek könnyen megtanulják a szabályait, hogy néha dönteni sem tudnak. Az a baj, hogy általában ezt a kicsik mellett nehezen lehet megoldani, mert ők meg mindent szétrombolnak.

Bevonhatnád valahogy a házimunkába is, hogy azért megtanulja, hogy kell pakolni. Például versenyezni, hogy ki tud előbb több dolgot elpakolni. A kavicsok meg állandó sztárok nálunk, be lehet őket festeni mindenféle állatnak, vagy szalvétákat ragasztani rá stb, csak vigyázni kell, hogy a kicsi a szájába ne vegye őket. Aztán gyurmázni is lehet, az is lefoglalja szerintem őket jóideig.

2011. nov. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Mi az unokahúgommal mindig bújócskáztunk , de ő még kicsi volt és olyan helyekre bújt ami enyhén szólva látványos volt, és az volt a játék ( mindenkivel) hogy hol van a Zsani? Most mi lesz ha nem találom meg, ez ment jó hangosan mire megtaláltam az asztal alatt. Most már 10 éves és állandóan boltosat, vagy gyógyszertárosat kell játszani. Anya( aki a mamája) nagyon sokat játszik vele, de mikor megúnta akkor mondta hogy apeh ellenőrzés, na volt meglepetés. Nincsenek rokon gyerekek akikkel játszhatna , akik nagyobbak és nem engednek neki? Később ez az akaratosság nem lesz jó. Bár minden játéknál van egy irányító.
2011. nov. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Nálunk a legfőbb gond játéknál, h amikor azt játsszuk amit ő akar akkor szó szerint megmondja mit csinálhatok, mit mondhatok, stb amit ő elképzel.Meg se mozdulhatok h ne balhézzon. :S Ezt én nem élvezem és rövid úton vége.Ha én találok ki bármit, pl nézegessünk mesekönyvet, mesélek neki, legózzunk, rajzoljunk, stb akkor ahhoz neki nincs kedve..."

"semmi ötletem amivel érdemben több időt tölthetnénk együtt úgy h mindketten élvezzük"



Nekem meg kisebb a gyerekem, de ha elfogadod az eszrevetelemet: ugy veszem ki ebböl a kommentedböl (az egeszeböl), hogy Te nem azert jatszol, hogy ö jol erezze magat, nem ERTE teszed, es ez zavarhatja(?), es ha ezen valtoztatsz, szerintem csak ettöl jol erezheti magat. Lehet, hogy közben masok is irtak, de szerintem neked nem kell elvezni a jatekot, szerintem eleg, ha örömödet leled abban, hogy a gyereked jol erzi magat... vagy? Szerintem az ember a gyereke "erdekeben" jatszik a gyerekevel, tehat nem azert, hogy EN jol erezzem magamat. Emlekszem, amikor megtanultam sakkozni, persze, hogy apunak (aki versenyeket nyert) kicsit unalmas lehetett, de ezt sosem ereztem!! Es tudod, mennyire megszerettem a sakkot, az összes logikai jatekot?

Az is furcsa, hogy "többnyire összeveszés v bünti a birkozas vége", mert összeveszni a gyerekek szoktak, de lehet, hogy ebböl valamit felreertettem, ez masra is erthetö.

En a 3 evesemmel ugy jatszok, hogy többnyire hagyom, hogy ö iranyitsa, mivel-hogyan akar jatszani, es persze, ha veszelyes vagy nem megfelelö (ami a felnlött dolga megtanitani neki), akkor lepek közbe. Vagy amikor nincs ötlete, akkor adok egy ötletet, hogyan jatszunk, alt. 2 közül valaszthat. Azzal is iranyitom a figyelmet, hogy olyan jatekokat veszek, ami szerintem jobb neki, föleg fejlesztö jellegüeket, ezeket javasolnam Neked is. (Ma eppen lattam egy köfaragasra tanitot nagyobb gyerekeknek.)

2011. nov. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Nah, sikerélménnyel zártam a napot:)

Ma volt az első tévémentes nap, este megbeszéltük, h orvososat játszunk, apa is beszállt nagybetegnek:) Bejött.

Aztán bújócskáztunk, iszonyatosan élveztük mindhárman.Utána rajzolgattam neki tárgyakat, mindenből kettőt, meg kellett keresnie az egyformákat és összekötni.Ez is bejött:) Ezután annyira fellelkesült, h még ki kellett ilyesmit találnom.Rajzoltam kisfiút, kislányt, alájuk ruhadarabokat, játékokat és össze kellett kötnie melyik ruhadarab és melyik játék kihez tartozik.Ez is tetszett neki, ügyesen megoldotta.Aztán olvastam neki mondókákat képeskönyvből majd faggattam mesélje el mit lát a képen, kivel mi történik stb.Siker.Utána kérdeztem van-e kedve színezni.Természetese nem volt:D Bevonult a szobájába autózni, majd megjelent 5 perc múlva, h meggondolta magát és kér zsírkrétát.(Nagy szó, mindig utált színezni, ha nekilátott is katasztrófa volt).Most TÖKÉLETESEN kiszínezte a képeket, apával csak pislogtunk.Aztán én voltam a ló, ő a lovas, bohóckodtunk, végül kiskutya voltam aki a gazdinak (neki) visszahozza az eldobott csontot (ami jelen esetben egy kesztyű volt) és ő megdícsért, adott csontot, vizet és megvakargatta a fülem :D:D:D Ezután ő volt a kutyus én a gazdi.Fürdés, apa mesét olvasott neki és hiszti nélkül alszik.Hát enyhén szólva is meg vagyok döbbenve:))) Drukkoljatok, h továbbra is ilyen jól alakuljon és köszi mindenkinek az ötleteket:)

2011. nov. 10. 22:31
 15/15 anonim ***** válasza:

Ügyes vagy, es drukkolunk! :)

Ketsegkivül, ha nem gondolkodsz ilyeneken, akkor is felnö egy gyerek, annak viszont, aki "jol" akarja csinalni, annak eröfeszitesekbe kerül, ujabb es ujabb ötleteket kitalalni (de valoszinüleg meglesz az eredmenye).

Eszembe jutott meg egy ötlet. Deakne B. Katalin: Anya tanits engem c. könyveben iskolaskorig olvashatoak jatekos fejlesztesi ötletek. Nekem kisgyerek mellett most kevesebb idöm olvasgatni, de amiket eddig ebben olvastam, szerintem jo ötletek, es igy egyben fejleszö hatasu is a jatek! A googleba beirva lattam, hogy a hoxan is irtak tapasztalatokat a könyvröl, es persze legjobb szemelyesen belenezni egy könyvesboltban.

utolso

2011. nov. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!