Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Drágább az élet panelban?

Drágább az élet panelban?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 18:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%

A panelban általában távfűtés van, az mindenképpen drágább, mint a többi.

Jelen pillanatban egy 80 nm-es cirkós lakásra fizetünk annyi fűtést, mint a 36 nm-es panelra fizettünk anno...

2011. nov. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Az igen ! És van olyan tulajdonsága, hogy érdemes ott lakni?
2011. nov. 10. 18:53
 3/27 anonim ***** válasza:
96%

Hát, nézd, én 21 évig éltem panelban (többen is), egy ideje már régi téglaházban lakom (40 éves ház, nem számít öregnek és karban tartják), de őszintén nagy különbség nincs köztük. Már a fűtésen kívül. Meg mondjuk én azért szeretem jobban a téglát, mert legalább nem a nagy betonkocka, mint a panel :)

De én bírtam a panelt is.

2011. nov. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
92%

Nekünk a 2,5 szobás lakásra a III emeleten ami 64 m2 13450Ft fűtést fizettünk meleg vízzel együtt ami 4km3.

A közös költség az 2700 Ft van van hideg-meleg víz óra.És átalány díjas gáz ami negyed évente 2670 Ft plusz villany

A többi a luxus TV Internet egyéb.

Nem hinném,hogy drágább,ugyanis egy családi házba mindig van valami,,javítás tető eső csatorna stb. Ja és ha nem akarod ,hogy a szemed kilopják 1-3 nagy termetű kutya.

Ja és a mi házunk panelprogramos!! :) egyedi távfűtéssel(külön óra,hogy mennyi KJ használ valaki) fűtéssel!

2011. nov. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
78%

hadd válaszoljak: talán, ha nincs lehetőség máshol lakni...

én sem laknék panelban. Egy-két lakó nem fizet, aztán a többit is lekapcsolják a fűtésről. Hogy csak egy okot említsek.

Én családi házban lakom, állandóan viszi a pénzt, és még mindig van bőven mit csinálni az udvaron, kerítésen, de nem érdekel, inkább ez, mint a panel.

Bár valakinek kényelmesebb ott lakni, se fűnyírás, se kerítés-csináltatás, egy csomó pénz megmarad úgy is, hogy a fűtés és/ vagy közös klts kicsit húzósabb.

2011. nov. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ég és föld...a panelban hallani pl, mikor megy a szomszéd wc-re és ott éppen mit csinál. A panelre jellemző a magas közös költség, a nyári fűtésszámla is. Talán egyetlen előnye van szerintem: könnyebb tisztán tartani egy panellakást.
2011. nov. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

19:02 vagyok,

Szerintem attól függ melyik városba van az a panel,mert ha valaki nálunk nem fizet fűtést leszerelik és kész,mivel a panelprogram 2 csőrendszeres.

Amúgy ha meg közös költséget nem fizet akkor az ingatlanra terhelik.Nálunk is van egy két emberke aki semmit nem akar fizetni csak lakni :)

2011. nov. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
94%
Ez csupán pénzkérdés, ha van pénzed téglaépítésű lakásra vegyél azt, de ha nincs, akkor ez nem is kérdés tovább. A panel olcsóbb, azt a több millió pluszt, amit ráfizetsz a téglaépítésű lakás vásárlásakor, majd 10 év alatt spórolod le.
2011. nov. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
50%
Valamelyik panelb@zi lepontozott, de akkor is tartom...
2011. nov. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
85%

6. válaszoló: első vagyok, én a téglában is hallom a szomszédot... az oldalsót is, meg a felsőt is, aki néha egymagában elefántcsordásat játszik.

A penlprogramosok egyébként tényleg sokkal jobbak, nálunk mondjuk nem volt.

2011. nov. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!