Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell feldolgozni egy...

Hogyan kell feldolgozni egy édesanya elvesztését évekkel késöbb?

Figyelt kérdés
16 éves voltam mikor elvesztettem az édesanyámat én akkor könnyedén tovább léptem és nem zökentett ki de most hosszú évekkel késöbb kezdek rájönni hogy nagy bajt csináltam azzal hogy kimaradt a gyász időszak ugymond..tud valaki jó tanáccsal szolgálni ez ügyben? mert elég sok kapcsolatomat teszi tönkre ez a lezáratlan érzés...
2011. nov. 11. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Én felkeresnék egy pszichológust.

Rengeteget tanulnak a gyászról, ő jobban tud segíteni, mint itt bárki.

2011. nov. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 20 voltam, akkor is gyászoltam, de most, hogy lett egy kisbabám, megint sokszor rám jön a sírhatnék, hogy nincs velem.
2011. nov. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én most 54 éves vagyok és 23 évesen vesztettem el az édesanyámat. Mivel két pici gyerekem volt (2 éves és 4 hónapos) nagyon sok dolgom volt, és igy kevés időm jutott arra hogy gászoljam édesanyámat. Még a mai mai napig nagyon sokszor eszembe jut, hogy milyen jó lenne megbeszélni anyukámmal dolgokat. Nagyon szerettem, és mióta édesapámat is elvesztettem még rosszabb ez az érzés. De azért a mindennapjaimat nem ezek alapján élem.

Azt az azért nem értem, hogy a kapcsolataidat miért befolyásolja ez az érzés.

2011. nov. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, én is sokáig elzárkóztam, csak felszínesen ismerkedtem, nyugodtan gyászold most, menj ki a temetőbe és sírd ki magad.
2011. nov. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a lezáratlan érzés az értetlenség és a düh. Hogy itthagyott,és nem fejezett be valamit. A düh,hogy ezt merte tenni Veled. Ha egyedül nem megy,akkor tényleg pszichológus. De magad is megoldhatod.Menj ki a temetőbe egyedül.Vigyél egy szál virágot és mondd el neki, hangosan,hogy miből maradt ki,hogy mit csináltál azóta,és ezt nem látta.Hogy hiányzik,de ember lettél.Sírd ki magad.Gyászolni sosem késő.
2011. nov. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
megfogadtam a tanácsokat! hát lehet nem épp jó dokit választottam vagy nem tudom de még nem érzem hogy segitett volna valamivel jobb de azthiszem ujra csak félre tettem..most kiprobálom a temetős dolgot remélem sikerülni fog...köszönöm a válaszokat mindenkinek
2011. nov. 30. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!