Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség. Anyám 2x éves...

Segítség. Anyám 2x éves létemre nem akar hagyni élni, érzelmileg zsarol, amit törekszem fel sem venni, de tönkretesz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2x éves lány vagyok, idén lettem kollegista, ugyanabban a városban, ahol lakom. Amikor anyám kinyomozta (!! a leveleimet olvasta el , hobbiból , mint kiderült), hogy jelentkeztem kollégiumba, egész nyáron kikészített. Öngyilkossággal!!! fenyegetőzött, hálátlannak nevezett, hogy én tönkretettem az életét (egyke vagyok, mama pici szeme fényének neveltek, nem jött össze). Hogy én milyen szemét vagyok, hogy ezt teszem VELE, és most is ezt csinálja. Bőgött, amikor mondtam neki, hogy a téli szünetben a koliban leszek továbbra is hetente pár napot. Nem szeretek otthon lenni, kikészít a légkör, apám üvöltözik állandóan hülyeségekért, anya meg engem talál be ezzel a konstans érzelmi zsarolással. Szerinte csak akkor költözzek el otthonról, ha férjhez megyek. Ezek után mondtam neki, hogy arra várhat, sosem fog megtörténni. Ha otthon vagyok, állandóan sír, hogy miért megyek el, hogy sose menjek el otthonról.

Én ezt nem bírom elviselni, ha ez folytatódni fog, egyszer csak többé nem megyek haza soha, és nem fogok velük foglalkozni. Adjatok kérlek tanácsot.


(hetente hétvégén otthon vagyok a családi békéért vagy miért, meg hét közben néha egy napot, ugyanezért.)


2011. nov. 14. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Minél távolabbról szeresd őket.
2011. nov. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Nekem is van mérgező családtagom, ha gondolod mesélek. De amit még javaslok:

Susan Foward-Mérgező Szülők

Nekem ez a könyv sokat segített, megértettem vele édesapámat, tudtam tenni, hogy elfogadható kapcsolatunk legyn. Neked is ajánlom!

2011. nov. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mikhal válasza:

Szia .

Nagyon sok szülő ,főként az anyák tesznek ilyet . én 23 évesen elváltam , majd mikor észrevettem hasonló jeleket , munkát vállaltam kb 60 km re a falutól . igaz azóta ugy hozta asors hogy le is ültünk és megbeszéltük miért is mentem el és megértette , azóta -kb 20 éve nem szól soha bele , nem akar állandóan tanácsokkal ellátni .

próbáld meg egy ilyen kirohanása alkalmával hogy -persze tisztelettel ,mert mégis csak az édesanyád - :

akkor adjon tanácsot ha kérsz , mondd el ,ha pontosan azt amit leírtál ,hogy az érzelmi zsarolással csak eltávolodtok egymástól . a végső megoldás- persze ,egy szimpatikus társ kell hozzá- menj férjhez , egyszer ugyis megteszed , és ha nem is tart sokáig , legalább lesz egy kis tapasztalatod abból is .

mindenképpen gondold végig -esetleg jegyzeteld le - mit akarsz mondani . és légy nagyon határozott . ha nem tudod határozottan ezt tenni akkor megérzi rajtad , és Ő ebből merít energiát hogy neked büntudatot ébreszt, Te eljátszod a "szegény én" játékot , az anyukádé a "fenyítő " szerep , az apudé meg a "kérdező".

ki kell lépni ebből ,mert csak a Te életed megy tönkre .

a pc-n meg csinálj többfunkciós bejelentkezést , asaját részed meg védd le egy kemény jelszóval

2012. ápr. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szó szerint ugyanez a szitu. Anyám érzelmileg zsarol, mióta elköltöztem. Azóta folyamatosan játszmázik..el képzelni nem tudom, hogy egy felnőtt ember, hogy lehet ilyen gyerekes és önző. Ha olvasod még kérdező, írj, hogy mi a helyzet..
2012. máj. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!