Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Iskolai terror ellen semmit...

Iskolai terror ellen semmit nem lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 16 éves öcsém, visszahúzódó, félénk természetű (rossz családi háttér is szerepet játszik benne).

Középiskolába jár, kollégista. Van 2 osztálytársa, aki csúfolja, csizkáztatja őt. Ha van pénze, akkor elveszik, vagy maguknak vetetnek kaját belőle. Főnöknek kell őket szólítani.

Azt mondták a tesómnak, ha szól valakinek, akkor megverik.


Legszívesebben bemennék az iskolába, és "elbeszélgetnék" velük, de attól félek, hogy emiatt még jobban rászállnak a tesómra.

Nagyon bánt a dolog, mert a szívem szakad meg az öcsém miatt.

Gondolkoztam rajta, hogy a 2 gyerek szüleivel kellene beszélni, de nem ismerem őket.


Pont ma volt a híradóban, hogy Tiszaújvárosban 1 iskolás megkéselte 2 társát a mosdóban, az egyik életveszélyes állapotban van.

Egyre több az ilyen eset, s most én is átélem ezt.

A szülők vajon tudnak ezekről? Tudják, hogy milyen a gyerekük, arról amit iskolában csinál? Vagy nekik az a normális, hogy a gyengébbet ki kell használni, s elvenni minden pénzét?

Netán a gyerek ezt látja otthon?


2011. nov. 16. 19:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
95%

Elmúltak 14 évesek. Kéne egy tanú vagy egy másik sértett, és akkor fel is lehet őket jelenteni.

Vagy csak bemenni az iskolaigazgatóhoz, és megkérdezni tőle, hogy tesz-e ellenük valamit, vagy egy tévének kell odadobni a szaftos infót? Mostanában kapnak rá.

Az ilyen erőszaktevőknek abból áll ki a hatalmuk, hogy tudják, hogy nem mer senki szólni.

2011. nov. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
88%
MENJ CSAK BE ,VAGY VÁRJÁTOK MEG ŐKET KÉT NAGYDARAB PASIVAL AZ ISKOLÁNÁL IGEN CSAK MEGFOGNAK LEPŐDNI .ÜGYESEN MERT AZ ÖCSÉDNEK SEGÍTENED KELL BÁR MI ÁRON!
2011. nov. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

"Az ilyen erőszaktevőknek abból áll ki a hatalmuk, hogy tudják, hogy nem mer senki szólni."


Ez így van.

Egyik oka: Tipikus hozzáállás: Nem avatkozom bele, nem az én dolgom, van nekem is épp elég bajom.

Másik ok: Azért nem mer senki szólni, mert félnek, főleg a gyerekek olyan családból származnak, ahol a bűnözés jelen van.

2011. nov. 16. 19:46
 4/30 A kérdező kommentje:
2-es: Gondoltam én is arra, hogy elmesélem nekik, hogy mi lesz, ha nem hagyják abba. Csak még végén az lesz, hogy engem jelentenek fel az ő szüleik, hogy megfenyegettem a gyereküket.
2011. nov. 16. 19:48
 5/30 anonim válasza:
64%
Én valószínűleg fognám a rúgós zsebkésemet, megvárnám őket iskola után aztán pedig hason szúrnám őket... Mégiscsak az öcséd..
2011. nov. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
62%
szerintem ezt az igazgatóval és a tanárokkal kell megbeszélni! Menj be, mondd el, és mivel ők vannak jelen, ők tudnak tenni ellene. És kérd meg, hogy ez a beszélgetés ne derüljön ki, (ami egyébként amúgy is természetes a tanároknak). Lehet, hogy a kollégiumi nevelőtanárral is kell beszélni erről. Ott rend van?
2011. nov. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező te hány éves vagy?

Ugye, fiú vagy?


Nincsenek haverjaid akikkel együtt elbeszélgetnétek a két ganéval?

2011. nov. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

5-ös: Hidd el, az én agyam is elborult ma, amikor megtudtam.Csak próbálok olyan megoldást találni, amivel senkinek sem ártok. Tudom az ilyenekkel nem lehet normálisan beszélni, de nem akarok börtönbe se kerülni.


6-os: Egyszer voltam a koliba, a portán mondtam, hogy kit keresek. A pihenőbe küldtek, hogy várjak, amíg egy nevelőtanár arra jár. Fél óráig senki nem jött, csak a gyerekek járkáltak el-vissza.

2011. nov. 16. 19:57
 9/30 A kérdező kommentje:
27 éves lány vagyok.
2011. nov. 16. 19:57
 10/30 anonim ***** válasza:
0%

Az öcsédnek illene tudnia kiállni magáért.


Egész életében a te szoknyád mögé fog bújni?

2011. nov. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!