Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családtól való elköltözéses...

Családtól való elköltözéses történetben van tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, még másfél évem van a suli végéig. Nem akarok tovább itthon maradni. Nincsenek barátaim akikkel közös lakást bérelhetnék. Kollégium nem megoldás, mert inkább az éhhalál mint a sulim kolija.

Arra gondoltam albérletbe költözöm, tanulok és dolgozok, mondjuk éjszakás műszakban, hogy tudjam fizetni a kiadásokat.


Ez épkézláb ötlet, vagy halva született?


2011. nov. 23. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik osztálytársam pont ezt csinálta amit te szeretnél. Hát mit ne mondjak...nem sokáig bírta. 1 hétig bírta valahogy, utána már kezdett fáradni, nem tudott a suliban koncentrálni, kimaradt mert inkább a munka meg minden....szóval én nem ajánlanám, mert ez hosszú távon rettentően fárasztó.
2011. nov. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül ne menj albérletbe, a legkisebb is annyiba kerül, hogy teljes munkaidő kell a fenntartásához. Mi ketten vagyunk, csak dolgozunk és úgy fizetjük.
2011. nov. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, az utolsónak iagza van. Ráadásul ha tanulsz akkor szerintem csak diákmunkát fogsz kapni, és amit ott kapsz abból nem lehet valami jól kijönni, közbe meg dolgozol mint állat....:S
2011. nov. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van valami ötletetek, hogy mégis hova mehetnék, vagy mit csináljak?
2011. nov. 23. 10:22
 5/7 bánomisén ***** válasza:
Nem mondtad, miért akarsz otthonról elköltözni, de nem lenne jobb, ha ezt a másfél évet kibírnád és utána költöznél el, amikor már keresel és tudod finanszírozni az életed? Mert most, így nem nagyon van arra reális lehetőség, hogy tanulj is és még annyit is tudj keresni, hogy fenntartsd magad, főleg egyedül.
2011. nov. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elég sokan hirdetnek, hogy lakótársat keresnek. Esetleg azt megpróbálhatnád, legalább osztodni a rezsi és a lakbér.Tudom, senki se szeret idegenekkel összeköltözni.
2011. nov. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Állandó éjszakás műszakot akarsz? Hát maximum őrként, az meg nem épp egy 20 éves lánynak való... De ahhoz is tanfolyamot kéne végezni, ami több hónap.

Én nemrég költöztem el otthonról, albérletbe, de a párommal. Meg aztán meg is volt hozzá az anyagi alapom. Még ha bútorozott albérletbe mész, akkor is kell, hogy legyen kezdőtőkéd. Elkérnek néhol 3 havi kauciót is, ez minimum 30ezres lakbérrel számolva 90ezer.

Nem olyan egyszerű a dolog, egymagad nem fogsz tudni fenntartani albérletet, ahhoz igen jól kéne keresned.

Menj koleszba, legfeljebb nem kérsz menzát. Majd megoldod máshogy. De suli és meló mellett te magad sem tudnál főzni, ha albiban laknál, akkor is kénytelen lennél valahol menüt enni.

Akkor már hirdess, hogy albérletbe betársulnál.

2011. nov. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!