Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Találkozásokkor miért érez...

Találkozásokkor miért érez arra mindig mindenki késztetést, hogy megkérdezzék van-e barátom?

Figyelt kérdés

Tegnap ünnepeltük az egyik nagynénémet, ott voltak a velem egykorú gyerekei. Ritkán találkozunk, de mindig megkérdezik van-e pasim. Mondom nincs....Persze nekik mindig van, volt már nekik több éves is, de soha sincsenek egyedül.

Ma is találkoztam egy ismerőssel, próbálom terelni a beszélgetést hogy ne kerüljön szóba a pasi téma, de persze ő is megkérdezte. Mondom nincs. Erre ő: "Vársz még?" Na persze, mire várnék bazze, egyszerűen nem jön össze soha, és már elegem van...Mit mondjak ilyenkor?


22/L


2011. nov. 28. 15:26
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
De ő azért elmondta (bár nem kérdeztem) hogy 4 éve együtt van a pasijával és már el is jegyezte. Nem mintha én is menyasszony akarnék lenni, meg nem is vagyok rá irigy, csak idegesít hogy mindig meg kell kérdezni, engem pont nem érdekel van-e neki pasija...
2011. nov. 28. 15:28
 2/26 Antimod ***** válasza:
57%
Talán mert ez az egyetlen fontos dolog az életükben. És lehet, hogy baromi rossz kapcsolataik vannak (esetleg az eljegyzéses nem az, bár ki tudja, mi lesz még belőle), mert rettegnek egyedül maradni.
2011. nov. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 tekike99 ***** válasza:
88%

mert az embereknek nincs jobb témája. ha lesz barátod, akkor azt kérdezik majd, mikor mész férjhez. ha férjhez mész, akkor azt, hogy mikor jön a baba. iszonyatosan fárasztóak, tudom... :)


egyébként mondd azt, h épp most van alakulóban valami...

2011. nov. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

De annyira idegesítő, olyan érzésem van mintha én egy vesztes lennék, mert nincs senkim, nekik meg van. Mármint amúgy nem szoktam annyit ezen agyalni, csak ilyenkor jön bennem elő ez az érzés....

Szóval kb mindig csak lejjebb megy az önbecsülésem.

2011. nov. 28. 15:35
 5/26 anonim ***** válasza:
84%

régen ha nem volt semmi téma akkor az időjárásról beszélgettek az emberek, most pedig a fiúzásról és csajozásról


ha lenne párod akkor észre se vennéd, hogy megkérdezik

2011. nov. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Hát lehet tényleg máskor már azt fogom mondani, csak ugye ezek az ismerősök ismerik a szüleimet/tesómat stb és ugye akkor az kiderül hogy hazudtam.

Meg amilyen kíváncsiak, akkor meg majd részletekre lesznek kíváncsiak, mesét kitalálni meg nem akarok. De már lehet tényleg az lesz.

2011. nov. 28. 15:37
 7/26 anonim ***** válasza:
82%

Esetleg mondj rá valami frappánsat. "Nem, a lányokat/birkákat/bikákat szeretem." :)


Komolyra fordítva: szerintem ne találj ki mesét... csak rosszabb lesz, ha kiderül, mert amellett, hogy "szánakoznak", hogy nincs pasid, még azon is csámcsoghatnak, hogy "hazudtál" magadnak egyet.

2011. nov. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Antimod ***** válasza:
100%

A párkapcsolat nem lóverseny.

Van akinek előbb jönne össze, van, akinek csak később. Van akinek jó jön össze, van, akinek rossz.

2011. nov. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 bánomisén ***** válasza:
67%

Hát ettől ne menjen lejjebb az önbecsülésed, az ember értékét nem az határozza meg, hogy van-e fiúja vagy nincs. Lehet, hogy a notórius kérdezők számára fontos, hogy különbnek érezhessék magukat, de elég sajnálatos, hogy csak ezzel tudnak kitűnni. Vagyis ezzel sem, mert százmillió másik embernek is van fiúja, házastársa, családja...


Ne foglalkozz velük, és ne kerüld a témát, inkább azonnal számolj be nekik kérdés nélkül a családi állapotodról rögtön köszönés után, akkor talán majd észhez kapnak és leszoknak a kérdezősködésről ;-))

2011. nov. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
21%

Miért, ha lesz@rnának, és nem kérdeznének tőled semmit, az jobb lenne? Egyszerűen csak érdeklődnek utánad. Természetes, hogy ha eljön az idő, akkor az ember párkapcsolatot alakít ki, és mindenki érdeklődik, hogy vajon nálad eljött e már az idő.


Nincs ebben semmi rossz. Ilyenkor mond azt, amit fönt leírtál. Hogy nem jön össze, és kész.


24/n

2011. nov. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!