Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mérgező apóssal mit lehet tenni?

Mérgező apóssal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Apósomat alapból nem kedvelem, "fogtechnikus", a férjemnek se volt jó apja és deklaráltan önző ember. Szerencsére nem szószátyár, így havi egy művigyorral elintézzük egymást, nem erőltetjük a mélyebb barátságot.


Anyósomnak jobb a természete, de valamiért nagyon erősen a férjéhez húz, csak neki lehet igaza bármiben.


Hétvégére a férjem szervezett a lányának névnapozást, tény, hogy hülyén lett megszervezve, mert két órával az államvizsgám után volt. Akkor már eléggé mosott kaka állapotban voltam, három kávé arra volt elég, hogy ne boruljak fel. Nem voltam túl kommunikatív meredtem magam elé nagyrészt a kimerültségtől.


A férjemmel vitatkoztam is az est előtt, hogy ez most a hátam közepére se, annyira fáradt vagyok, de aztán próbáltam jó képet vágni az egészhez.


Mivel a férjem próbált nekem és a szülőknek is megfelelni, két óra után megkérte őket, hogy vigyék haza a lányát (nekik unoka) és köszöni, hogy eljöttek. Akkor az anyukája fél szóból értve ugrott, a férjét is ösztökélve. Após finomkodás nélkül közölte, hogy az nekik plusz 10 km, nemááááá. Teszem hozzá, jó anyagi körülmények között élnek, így inkább nem minősítem, hogy apósnak fájt a 10 km benzinpénz, mert egy évben egyszer neki kell hazavinnie az unokáját...no comment.


Távozás után fél órával anyós magából kivetkőzve felhívta a férjemet és leordította a haját, hogy mekkora szemét, hogy alig értek ide, már ki lettek téve.


Elismerem, hogy nem volt túl szerencsés a dolog, én is jobban képben lehettem volna, hogy marasztalom őket, de nálam is győzött a fáradtság, már mindenhová ágyat vizionáltam.


Abban biztos vagyok, hogy após hergelte fel. A hivatalos álláspontjuk, hogy apósnak miattunk 180-as a vérnyomása (nem, saját maga miatt, mert tankolni kellett és fájt neki...), anyós pedig azóta sír.


Apósom nem érdekel, tényleg egy végletekig önző ember. Viszont anyósom már más tészta, rá nem jellemző az ilyen kirohanás.


férjemet is sajnálom, mert az egész az ő fejére borult. Próbáltam hívni anyósomat, apósom vette fel, mondta, hogy később fog csak felkelni. Elmondtam, hogy azért telefonálok, hogy elnézést kérjek. Szerinte ez nem jó ötlet, mert megint csak sírni fog.

Mondtam, hogy nem baj, pont emiatt fogom keresni, hogy ezt tisztázzuk.


A gondom az, hogy valóban elnézést szeretnék kérni abban, amiben mi hibáztunk, viszont kérdőjel van bennem, hogy após mit fog duruzsolni neki otthon.


A férjemet korábban számos esetben cserben hagyták, após volt az ötletgazda, anyós meg inkább mellé állt. Kicsit tartok attól, hogy ha most az egész felelősséget magamra vállalom, akkor azzal időlegesen a férjemet kihúzom a trutyiból, de esetleg após feljogosítva érzi magát, hogy nekik minden jár, de ők soha nem hibáznak.


Néhány gyors példa korábbról, ami miatt én is haragszom apósra, mert ilyeneket tett a férjemmel:

- férj 12 éves, szülinapja van. Após megjelenik egy magnóval, ami akkoriban X-box kategória volt. Férjemnek fülig szalad a szája, boldog. Após odaadja a nővérének, akinek se szülinapja, se semmi...

- férj 21 éves, besikerült gyerek miatt házasodik (nem velem), éheznek, fáznak. Kér pénzt tüzelőre, hat hónapos baba is van. Após közli, hogy most nincs rá keret, mert utaznak Indiába nyaralni.

- férj még mindig csóró, fűtés elromlott, apja megy szerelni. Összegányol mindent, kár az eredeti kétszerese. Após pénzt kér a benzinért és a munkájáért, amikor azért kértek segítséget tőle, mert nem volt pénz szerelőt hívni.



A férjem tudom, hogy az anyját szereti. Viszont ott van, hogy apósnak hatalmas befolyása van anyósra (fogalmam sincs, mit tud, hogy ennyire tud 40 év után is hatni rá), így nem tudom, hogyan segíthetnék az anyjával rendezni a kapcsolatot, após kihagyásával. Vele a férjem se szeretné, meg én se vagyok oda érte...


2011. nov. 29. 08:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%
olyan szőke nős ez az egész,már megbocsáss
2011. nov. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
19%
Na, ennek aztán semmi értelme nincs amit most össze írtál. Igazából mi bajod van?
2011. nov. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
46%

Hagyd ki az életedből az apóst, felnőtt vagy senki sem kényszeríthet olyanra, amit igazából nem szeretnél.

Tudod hogy milyen, visleje el az anyós, aki feltehetően a pénzért tűr el sok mindent, vagy szimplán fél tőle. Remélem jól fogtam fel....:)

2011. nov. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
73%

Én végig olvastam.

Kívülállóként azt mondom hogy az apósodnak igenis igaza van,hogy besértődött.Én is megsértődtem volna,ha elhívnak egy névnapi partira,én elmegyek,és fél óra múlva egyszerűen kidobnak mert álmosak..Ez nagyon bosszantó tud lenni még akkor is ha csak a szomszéd kert végéből sétálok át.

Ebben az esetben nem az após hanem a férjed a hibás.Már jóval korábban tudtátok hogy mikor lesz az államvizsga,csak a bolond szervez államvizsga napján is partit..

A másik.Leírod hogy a férjed gyerekkorában mi rosszat kapott az apjától..Végül is mit??

Oké a szülinapi ajándék egy kicsit erős volt..(de végül is ő is kapott valamit..nem?)

De a többit nem tartom jogosnak hogy a férjed panaszkodik.

Már ne haragudj,de nem az apja kényszerítette hogy a fia annyira bolond legyen hogy védekezés nélkül szexeljen..Azt hogy besikerült egy gyerek az a férjed problémája nem az apjáé..Miért is tartsa el ő??Ha valakinek gyereke születik akkor ne a nagyszülőktől várja el,hogy anyagilag támogassa,ha nem tegyen meg mindent hogy a gyermek ne szenvedjen hiányt semmiben.Azt hogy az após Indiába ment az miért baj?? Ezért dolgozott éveken át..A saját pénzét arra költi amire akarja..Miért kéne nekik újra felnevelni egy gyereket..Ők már felneveltek 2 gyereket (minimum)

A besikerült gyerek a férjed gondja.

Azt hogy ezek után az apját hívja meg fűtést szerelni,főleg hogy pontosan tudja milyen természete van,szintén a férjed butasága..Még is mit várt? HOgy az apja aki eddig önző és szívtelen volt majd pont egy fűtés javításnál lesz aranyos???

Kedves kérdező..Bizony a férjed a legnagyobb hibás ebben nem az anyós és após..

2011. nov. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
51%

Amilyen példákat felhoztál a férjed gyermekkorából az egyszerűen nevetséges.

1. Ezen is látszik, hogy nem kezeld a konfliktust, hanem regenerálod.

2. Szerintem semmi közöd hozzá hogy viselkedtek vele a szülei mert akkor még nem voltál, így nem élhetted meg az adott szituációt.

Az hogy a férjed szülei között ilyen nagy az egyetértés és összetartás az számotokra illetve minden házaspár számára példa értékűnek kéne lenni mert ez az egyik kulcsa a hosszú együttélésnek! És ha így folytatod akkor nem lesz hosszú életű a házasságotok.

Nehogy már ezeknek az idős embereknek kelljen hozzátok alkalmazkodni. Én biztos hogy annak ellenére is hogy úgy érzem nem kedvelnek a férjem szülei; minden erőmmel azon lennék, hogy megváltozzon a véleményük rólam.

20 éve élek házasságban. Ez idő alatt sok mindent másképp értelmezek mint amikor férjhez mentem. Ez idő alatt megtanultam elsajátítani az alkalmazkodás, az alázat a tisztelet és az elfogadás művészetét. Azóta mindent másképp látok.

2011. nov. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
11%

A stílusból ítélve (sajnos nem hallunk hangszínt és a hanglejtéseket) a kérdező egy "csöppet" ki van borulva.

Kérdező! Most hagyd őket egy picit. Igazuk is van, meg nektek is!

Kár a régi sebeket feltépni!

Anyósom elhagyta a férjemet 10 éves korában, utána félévente meglátogatta, elvitte pizzázni és közben az apját szidta.

Sok szart kevert, de már túltettük magunkat ezen.

Sőt, ha végignézzük az ok-okozat összefüggéseket, nem lennénk házasok, nem lenne gyerekünk, ha anyós nem jár el 15 éve az ország másik felébe pasizni.

2011. nov. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon jó önismereti témával foglalkozó könyvek, szerintem lapozgassátok otthon őket, hátha közelebb kerültök az igazsághoz.

A szorít a gyémántcipő esetét, és a tapintatlan vagyok, szinte már bunkó kategóriát kimerítő viselkedésért meg mást teszek felelőssé.

Legyen büszke a fiad az apjára, te meg az apósodra, mert azok után amit a férjed és Te tettél, én szóba nem állnék veletek.

A végtelenségig önző jelző ebbe a történetbe kizárólag rád és férjedre illik. Azt hiszitek nektek minden jár. Azt képzelitek, hogy a szülő feladata még felnőtt korotokba is felelősséget vállalni a tetteitekért.

Nem nőttetek még föl, kb egy 10 éves szintjén álltok.

Nem bántás, félre ne értsd, de vádaskodás helyett próbáljátok meg kinyitni a szemeteket. Nevetségessé teszed magad, az ilyen kérdések által.

2011. nov. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Mint írtam, elnézést szeretnék kérni anyóstól.


Aki kérdezte, nem a férjem nem kapott semmit arra a születésnapra. 16 évesen kitették otthonról, boldoguljon, ahogy tud. Gondolom ez is felelős szülői magatartás, hogy 16 éves gyereket kidobnak otthonról, mert nem tetszik a barátnője.


A szervezést eltoltuk, ezért szeretnék bocsánatot kérni.


Azt nem tudom, hogy após nem fogja-e tovább hergelni az anyóst később, okkal vagy ok nélkül, ugyanis ez volt a tendencia eddig is.


Akinek gondot okoz egy hosszabb szöveg abszolválása, azt kérem, hogy ne itt adja ki ebből fakadó mérgét, hanem inkább kattintson tovább egy rövidebb szövegű kérdésre. Köszönöm.

2011. nov. 29. 10:04
 9/22 anonim ***** válasza:
miért lettem lepontozva? Mert nem értettem egyet veled kérdező???
2011. nov. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
46%

"Mint írtam, elnézést szeretnék kérni anyóstól."

Apósodtól is kérjetek bocsánatot! Illő lenne!


"16 évesen kitették otthonról, boldoguljon, ahogy tud. Gondolom ez is felelős szülői magatartás, hogy 16 éves gyereket kidobnak otthonról, mert nem tetszik a barátnője."

Látszik, hogy nincs gyereked. Abból, ahogy most álltok, és az otthonról való kidobás után csak hazament az látszik, hogy azért küldte el az apja, mert kezelhetetlen volt, nem volt hajlandó betartani a szabályokat, amit nem is egyszerű betartatni egy kamasz fiúval. Nevelési módszer volt. Én is mondtam már a fiamnak, ha úgy érzi mindent megtehet, el lehet költözni, meg lehet próbálni egyedül. Mindíg meggondolja magát. Úgyhogy igen, felelős szülői magatartás. Sokkal inkább mint az lett volna, hogy ráhagyja a férjedre a baromságait.


"A szervezést eltoltuk, ezért szeretnék bocsánatot kérni."

Nem az a baj hogy eltoltátok a szervezést, mindenki követ el ilyen hibát. Azt viszont nem értem, hogy hogy volt képetek kidobni őket amíg nem akarnak indulni.

2011. nov. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!