Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi a helyzet? Volt...

Ilyenkor mi a helyzet? Volt valaki hasonlo cipoben?

Figyelt kérdés
Felszeretnem venni majd a leendo ferjem nevet, pont ma kaptam valaszt a konzulatustol, hogy az utlevelem cserejet kerhetem naluk,de a szemelyit nem. Kotelezo a szemelyi igazolvany,vagy eleg ha utlevelem lesz? Ezt nem akarom elhinni,hogy ezert hazarangatnak! Mikor konzulatuson keresztul az utlevel is egy vagyon, meg 1-2honap mire kesz,de kivarom! Viszont a szemelyi miben kulonbozik? Van valami torveny erre, hogy muszaj,hogy legyen szemelyim? Es egyebkent ez annyira fura nekem...ha az utlevelem megcsinaljak,ahhoz nekik el kell intezni-mart azt vallaljak,hogy megcsinaljak!- a hazai anyakonyvezeset is az eskuvomnek,mert anelkul ugye nem megy,de azt nem mondtak,hogy azt nekem kellene,csak hogy toltsem ki a papirokat es kesz. Kisse zavaros ez az egesz..Holott az maga egy kulon procedura a honosittatas,igy hallottam.
2011. nov. 30. 20:44
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyebkent Eu-n belul vagyunk(de nem a szomszedban),es a volegenyem kulfoldi.
2011. nov. 30. 20:45
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2009ben lejárt a személyim, azóta nem csináltattam meg, mivel van új típusú jogsim (ez itthon teljes mértékben kiváltja) és érvényes útlevelem is (külföldre ha még 1 okány kellene). Szóval nem, nem kell személyi igazolvány amennyiben van kártyás jogsid. Ha nincs, akkor viszont kell, mert 2 ilyen okmány szükséges...
2011. nov. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs semmilyen jogsom. De mi az,hogy 2 ilyen okmany szukseges? Eddig nekem csak egy volt szemelyi, most csinaltatok utlevelet,viszont most meg szemelyim nem lesz. Bar mintha azt olvastam volna,hogy az kotelezo. Viszont az utlevel a legmagasabb fokozat,afolott nincs, a jogsi messze alatt van,ha igazoltatasrol van szo. Peldaul repulesnel se hasznalhatod. Viszont az utlevel meg a szemelyi tok ugyanaz,csak az utlevelbe pecsetelhetnek is vizum miatt etc.
2011. nov. 30. 20:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Külföldre vagy személyi, vagy útlevél. De számos alkalommal kerültem már olyan helyzetbe (itthon), hogy 2 olyan okmányt is kellett mutatnom, ami engem igazol... Külföldön nem vágom hogy megy, de szerintem ott is kérhetnek útlevél mellé még valamit.
2011. nov. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2okmanyt? Ilyen nincs, akkor teged felrevezettek. Akinek nincs jogsija es sosem jar eu-n kivul,mint en,akkor azt a sajat hazajaban megbuntetik? Szep is volna,bar kinezem,hogy Magyarorszagon meg ez is elofordul. Elnezest,nem rad vagyok merges,csak eszmeletlen mik vannak.
2011. nov. 30. 21:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Meg nem mondom hol kértek tőlem 2 igazolványt is... és nem is értem miért, mert logikus amit mondasz, még bele sem gondoltam.

Mi lenne ha felhívnál egy okmányhivatalt? Biztos meg tudják mondani mit csinálj.

2011. nov. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen,az lesz,csak most epp egy hamardik orszagban tartozkodom a munkam miatt, hazatertem utan meg ra 1hetre eskuvo. Igazabol ez is total logikusnak tunt,hogy akkor elintezi a konzulatus,de hat ezt sem,es egy vicc az egesz,akarmivel fordul hozzajuk az ember,meg ok vannak felhaborodva,hogy dolgozni kell.
2011. nov. 30. 21:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez már csak így megy, de azért ne add fel és ne is bosszankodj miatta. El lesz intézve úgy, ahogyan kell. A házassághoz pedig sok boldogságot!
2011. nov. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!