Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közeli ismerőseink szerint...

Közeli ismerőseink szerint "ostoba, felelőtlen fiatalok" vagyunk, mert megtartjuk a babát és összeházasodunk? Más hogy látja a helyzetünket?

Figyelt kérdés

Barátnőm teherbe esett (gyógyszer mellett). Mivel stabil a kapcsolatunk úgy döntöttünk, megtartjuk a babát (szerettünk volna, csak 2-3-4 évvel későbbre) és össze is házasodunk. Úgy támadnak minket mintha 15 évesek lennénk 0 Ft jövedelemmel.

Párom 22 éves, én 26, mindketten dolgozunk, albérletben élünk, igaz, csak idén augusztusban költöztünk össze. De négy éve vagyunk együtt, és szerintünk ez számít.

Anyagilag tényleg nem mondom hogy olyan nagyon el vagyunk eresztve, de nem nélkülözünk, és ahogy meghoztuk a babával kapcsolatos döntésünket, arengeteget beszéltünk az anyagi részről is, és egyértelműen úgy látjuk, hogy menni fog.

A döntést már meghoztuk, csak az érdekelne, hogy így kívülálló szemmel más hogyan lát minket? Mert az utóbbi időben rengeteg bántást kaptunk sok rokontól, néhány baráttól is, hogy ilyen "felelőtlen, ostoba döntést" hoztunk.


2011. dec. 2. 12:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
96%

Lehet, hogy ők máshogy látják az anyagi helyzeteteket, vagy a kapcsolatotokat, vagy bármit....


A leírtak alapján nem hoztatok ostoba döntést. Mi is később szeretnénk babát a férjemmel, de ha most becsúszna, mi is megtartanánk.

Szóval ne aggódjatok, meg hát amúgy is, ne foglalkozzatok mással, ez a ti életetek! Legyetek nagyon boldogok és örüljetek a babának! :)

2011. dec. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%

Ne is foglalkozzatok velük! Én kívánok nektek még sok ilyen "felelőtlen, ostoba döntést" :)

Gratulálok a picihez :)

2011. dec. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
96%
semmi közük nincs hozzá
2011. dec. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
92%

Nem hoztatok rossz döntést.

Mással meg ne foglalkozzatok.:)

2011. dec. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim válasza:
90%
majd akkor kutassátok eszükbe ezeket a bántó szavakat ha az a pici megszületik és megakarják nézni dicsérni.
2011. dec. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez egyáltalán nem felelőtlen és ostoba döntés.

De ez ilyen tipikus sztereotipia ma, hogy csak az szülhet gyereket, annak megfelelőek a körülményei akinek már van saját lakása/háza, kocsija, minimum vezető beosztású állása és kb 40 éves.

(csak akikre ez illik azok általában meg nem akarnak gyereket)...

Ne foglalkozzatok mások döntésével, mert nem ők fogják a ti életeteket élni!

Ha nektek ezt sikerült megbeszélni egymás közt, hogy akarjátok és úgy érzitek menni fog, akkor igenis, vágjatok bele.

És úgy mellékesen megjegyzem, hogy egy igazi barát... nem mond ilyet, nem hurrog le!

2011. dec. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem meg épp dicséretre méltó, bátor és helyes döntést hoztatok! Le a kalappal előttetek!


Szörnyű, hogy az emberek nagy része ma inkább megfutamodik a problémák elől (és még a gyilkosságtól sem riad vissza), csak hogy neki kényelmesebb élete legyen.


Sok boldogságot, erőt, kitartást és örömöt kívánok Nektek!

2011. dec. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 bánomisén ***** válasza:
77%

Ebben az esetben sem számít, hogy mások mit mondanak. Ha ti úgy látjátok, hogy jó döntést hoztatok, akkor az a ti dolgotok, mondjon bárki bármit.

Azt viszont tudni kell, hogy ha gyógyszer mellett esett teherbe a barátnőd, akkor érdemes nagyon alaposan kivizsgáltatni a magzatot, mert a gyógyszer a fogantatásától kezdve már a babára is hat és nem feltétlenül kedvezően. Szóval erre tessék szíves lenni odafigyelni.

Egyébként meg gratula a babához és sok boldogságot a házassághoz! :-)

2011. dec. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagytok ostobák és felelőtlenek! Egyáltalán nem vagytok már gyerekek, jöhet a baba. Régen az emberek 18-20 éves korukban szültek, nem úgy, mint most 30 körül...

Talán az bántja a szemüket, hogy albérletben éltek. Sajnos az emberek nagy része él albérletben, s mégis meg tudnak élni. Ha nem albérletre fizet valaki, akkor a hitelét nyögi, amiből "saját" háza lett. Csak a magyarok ragaszkodnak ám ennyire a saját házhoz, tőlünk nyugatabbra sokkal többen élnek albérletben.

Boldog babavárást kívánok nektek! :)

2011. dec. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
93%

Uramisten, már mért lennétek felelőtlenek?! Van munkátok, stabil a kapcsolatotok, sőt Te már 26 vagy, mit akarnak hogy nagypapa-apuka legyél?? -.^

De mégis kik támadnak?? Már nem azért, de ha szülők-nagyszülők, akkor azért én megkérdezném, hogy aha, náluk hogy is volt?

Én is 22 vagyok, de anyu még valamilyen szinten szerintem azt hiszi hogy még mindig kamasz vagyok, pedig egyedül élek, stabil munkahelyem van már évek óta, a múltkor pedig kiborult amikor azt mondtam, hogy lassan már szeretnék babát, mire közöltem vele, hogy annyi idős vagyok, mint amikor ő szült engem, leesett az álla. Valahogy a szüleink nehezebben fogják fel hogy felnövünk vagy nemtudom..:S

Mi mindenesetre kívánunk nektek nagyon sok sikert és jót és boldogságot!:)

2011. dec. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!