Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen gyakran találkoztok,...

Milyen gyakran találkoztok, beszéltek a szülőkkel? Mennyi a "normális" arány?

Figyelt kérdés
Anyukám egyedül van, a család többi tagja már nincs velünk... Emiatt gyakran, van, hogy naponta többször beszélünk, hétvégente igyekszem menni hozzá, néha kimarad egy-egy hétvége. Szerintetek ez sok? Ha a párotoknál mások az igények, mondjuk ott csak havonta találkoznak a szülőkkel, hogy tudjátok ezt kezelni? Nincs vita az eltérő igényekből?
2011. dec. 6. 13:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nálunk különbözőek az igények ilyen téren. Nekem elég az, ha hetente egyszer találkozom a szüleimmel, telefonon 2-3 naponta beszélünk, de van úgy, hogy egy héten csak egyszer. Pedig közel lakunk egymáshoz, gyalog 5 perc, de nekem már nincs igényem rá, és a szüleimnek sem, hogy mindent tudjunk egymás napjairól. Nyilván, ha valamit meg kell beszélni, vagy valami különös történt, akkor beszélünk, látogatunk "soron kívül" :)


A férjem teljesen más, majd 40 éves koráig az édesanyjával lakott. Ők minden nap beszélnek telefonon, van, hogy naponta többször is, régebben naponta hazajárt, most már csak heti 1-2 alkalommal. Nekem ez a kezdettől nagyon furcsa (nem beteges anyós, egészséges), valószínűleg azért, mert engem gyerekkoromtól önállóságra szoktattak, de ez nem ment a kapcsolatunk rovására, csak tiszteljük egymás magánéletét, és nem akarunk mindig mindent tudni a másikról. El sem tudom képzelni, miről beszélgethetnénk minden nap :)

2011. dec. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Anyukám velünk lakik, és a munkából naponta 1-2 alkalommal felhívom, mi van vele, minden oké-e? (ilyenkor nyugszom meg, hogy jól van, nem esett el, ...), anyósékhoz heti 1-szer mindenképp megyünk, férjem többször, mert közel laknak a munkahelyéhez.
2011. dec. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 habibi ***** válasza:
Külföldön élek, szüleim 800 km-re laknak tőlem, párom szülei 7800-8000 km-re. Haza havonta-kéthavonta járok egy hétre vagy 3 napra (mikor hogy jön ki) és a szüleimmel úgy hetente egyszer-kétszer beszélek. Párom évente egyszer jár haza, akkor ott van két hónapot, és a szüleivel hetente 1-2 alkalommal beszél.
2011. dec. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Párom szüleivel egy városban élünk, így hozzájuk jobban eltudunk menni, olyan heti 2 alkalommal mindig benézünk hozzájuk.

Az én szüleim 40 km-re laknak tőlünk, hozzájuk 2 hetente járunk, általában vasárnapi ebédre mivel ilyenkor mindenki otthon van. Telefonon 2-3 naponta beszélünk!

Amúgy meg nincs vita ebből.

2011. dec. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én mindennap beszélek a szüleimmel (aputól 6-8km-re lakunk, anyutól 20-25km-re), és heti egyszer találkozunk is.

a párom hetente egyszer beszél az anyukájával és 2 havonta az apukájával. Előbbivel fél évente találkozik, messze lakunk, drága az utazás.

23N

2011. dec. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!