Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az mit jelent ha egy nő azt...

Az mit jelent ha egy nő azt mondja a férfinak hogy nem tud rá támaszkodni? Miért akar mindig a nő egy férfira támaszkodni? Nem az a lényeg hogy két önálló ember legyen együtt? Miért a férfitól várja a csodát?

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Milyen szempontból? Mert én már jártam úgy, hogy a pasi azt kérdezgette, hogy X vagy Y kaját egye. Engem meg idegesített, hogy ennyire egyszerű döntést se tud meghozni...
2011. dec. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
de, ez lenne a lényeg, h két önálló ember jöjjön össze.a barátnőm ugyanígy járt.anyagi gondjai voltak, látástól mikulásig dolgozott, aztán a pasi odaköltözött egy szó nélkül, semmit nem segített neki se anyagilag se sehogy, mág a barátnőmnek kellett cigit venni neki meg fodrászra pénzt adni. sokan így értik, főleg a lányok.nem az kell h pénzelje őt,de a saját életét rendezze már el egyedül a pasi.nagyon sok olyan barátnőm van, aki arról panaszkodik h ő tartja el a barátját,plusz nem lehet velük érdemben beszélni komoly dolgokról,anyucijuk kinyalta a seggüket és most a barátnőtől is ezt várják
2011. dec. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 bánomisén ***** válasza:
96%

De, az a lényeg, hogy két önálló ember legyen együtt. Viszont mindenkinek vannak nehezebb időszakai, amikor jól jön, ha valaki ott van az ember mellett, akire számíthat, aki bátorítja vagy támogatja. Ez meg férfival és nővel is előfordulhat.

Nem tudom, az illető hölgy ilyen értelemben mondta-e, ha nem, hanem úgy értette, hogy valaki legyen helyette is erős, az ciki.

2011. dec. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Mit jelent, mit jelent??

Azt jelenti, hogy kevesli a zsetont!!

2011. dec. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Persze, hogy legyen önálló a nő is, de pl. akkor a pasi meg majd megszüli a gyereküket?

Ha egy nő hosszútávon gondolkodik, akkor teljesen természetes, hogy feljön szempontként az is, hogy a családalapítás kapcsán a férfinak képesnek kell lennie eltartani őt és a gyerek(ek)et is. Hogyan szüljön, gondozzon csecsemőt és keressen pénzt is egyszerre a nő azért, hogy a férfinak ne kelljen semmit tenni a családért?!

2011. dec. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Nálam a férfira való támaszkodás pontosan azt jelenti, amit a 00:9-es leírt. Senkitől nem várom, hogy eltartson, eltartom én magamat, de mivel nőből vagyok, hosszú távra csak olyannal tudok tervezni, aki megfelelő belátással bánik a pénzügyeivel, nem egyik napról a másikra él, felelőtlen stb. És ez bizony nagyon fontos szempont, hiszen egy dolgot nem lehet a szerepek között felcserélni: a gyerekszülést. A nő esik teherbe, neki kell vizsgálatokra járni, vigyázni magára, a fizetése is neki eshet ki már a terhesség alatt, ha esetleg táppénzre kényszerül idő előtt, utána meg akármennyire nem akar a férfira támaszkodni, fél évnél hamarabb bölcsibe se tudja betenni a gyerekét, és ez még csak a kezdet. Igenis egy férfi képes legyen ilyen helyzetben megfelelő támaszt nyújtani, mert ez a egyetlen olyan szituáció, amikor nincs más megoldás (anyagi és egyéb téren sem), és akkor még arról nem is szóltam, hogy a nő gyerekkel a munkaerőpiacon halmozottan hátrányos helyzetbe kerül, azt hiszem, nem kell részletezni, hogy miért. A természet rendje miatt ha a nő családban ér, igenis támaszkodnia kell a férfira. Ha ezt valaki pénzéhségnek nevezi, vagy kihasználásnak, az ne vállaljon családot.Jelzem: teljesen más a helyzet, ha szimplán élettársak gyerek nélkül. Akkor álljon meg mindenki a maga lábán, nincs annál undorítóbb, mikor egyik fél kihasználja a másikat.
2011. dec. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem csodát várok a férjemtől és még csak nem is pénzt, hanem lelkitámaszt. Te ilyenről még nem hallottál?
2011. dec. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%

Kövezzetek meg, de én olyan nő vagyok, aki igenis szeret a férfire támaszkodni.

Szeretem, ha lehet rá számítani, ha erős, ha mutatja az utat.

Cserébe átengedem neki a családban a vezető szerepet, és én vagyok az, aki a háztartással, az otthonnal foglalkozik. Szépíti a lakást, főz, szervezi a családi programokat, összetartja a családot.

Ez nem azt jelenti, hogy eltartatom magam, és nem keresek pénzt, hanem azt, hogy szeretem, ha a férfié a vezető szerep.

Én meg lehetek "gyenge nő."

Nagyon sok nő erre vágyik, akkor is, ha nem mondja ki.

2011. dec. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon sok nő erre vágyik, akkor is, ha nem mondja ki."


Tudod, nem lett volna semmi baj a kommenteddel, és annak ellenére, hogy nem értek veled egyet, korrekt volt.

De ezt miért kellett odabiggyeszteni a végére? Beszélgettél mondjuk 100 nővel, és 90 ezt mondta? Vagy csak szerinted vágynak erre a nők, és ha ezt elhiteted magaddal, neked is könnyebben megy a támaszkodás?

2011. dec. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az, hogy támaszkodni lehet egy férfira, azt jelenti, hogy lehet rá számítani, lehet rá családot alapozni, lehet vele tervezni, nem reszket állandóan az elköteleződéstől.
2011. dec. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!