Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Au pair leszek Angliában...

Au pair leszek Angliában febuártól 1 évig, ezért nagyon meg szeretném fontolni milyen családhoz kerülök! Arab családnál volt már valaki aupair? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Hosszú ideje levelezünk, a fizetés jó, 2 éves kislányra kell majd vigyáznom, de engem főleg az érdekel hogy arab/angol család között mik a lényeges különbségek? Előre is köszi.
2011. dec. 20. 11:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Óriási kulturális különbségek vannak. Au pair körökben azt szokás mondani: zsidó, arab, néger családhoz nem megyünk! Nagyon ajánlom neked, hogy európai családot válassz. Hisz nem egyszerűen munkaidőben kell elviselned őket, velük fogsz lakni 1 évig, ők lesznek a családod...én semmiképp nem mennék arabokhoz, és bár nagyon sok au pair csajjal barátkoztam, míg kint voltam, nem volt olyan, hogy arab/zsidó/néger családnál valaki végig maradt volna.


Ettől még persze BIZTOS van olyan, hogy egy ilyen családdal tök jól kijön valaki, de ugye kivétel erősíti a szabályt, én biztosan nem mennék hozzájuk.

2011. dec. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Arab csaladhoz nem megyunk! Ez szabaly. Olyan kulturalis kulonbsegek vannak, hogy 2 hetet se birnal ki, hiaba gondolod, hogy milyen eros vagy. Egyebkent ha elsore mesz, ne menj kozvetito nelkul. Inkabb varj meg 1-2 honapot, de kozvetitsen valaki! (ebben tudok segiteni, ha gondolod, es ingyenes!)
2011. dec. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 LadyLee ***** válasza:
38%
Kockázatos döntés az biztos.
2011. dec. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, én is a kulturális különbségek miatt aggódok. Én eléggé kijövök mindenkivel, plusz olyan szakon tanulok ahol rengeteg külföldi évfolyamtársam van, de persze együtt lakni valakivel teljesen más! A család amúgy külön városban lakik, így ingázni fogok, hétköznap az anya házában leszünk, hétvégén az apánál, de ettől függetlenül együtt vannak. Az anya nagyrészt nem is lesz otthon, szinte egész nap dolgozik. Van egy másik család Londonba aki érdeklődik, és én vagyok az egyik "kedvenc" au pair lányuk, ezért gondolkodtam el..:S
2011. dec. 20. 11:15
 5/14 A kérdező kommentje:
A segítséget szívesen fogadnám! Minden családnál kockázatos sajnos, annyira szerencsén múlik az egész, van akinek bejön, van akinek nem!
2011. dec. 20. 11:17
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Arab családhoz én sem mennék.Nehéz dönteni,az biztos.
2011. dec. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Én is Angliában élek évek óta,és a szomszédomék arabok..(szintén 2 gyerek van) Nekik lengyel babysitterük van,és bizony én nem lennék a helyében.Szegénykém sokat dolgozik,vannak dolgok amik tiltottak..Arról nem is beszélve,hogy az arabok olyan utálattal tudják lenézni a külföldieket(mintha ők nem lennének azok) hogy szó szoros értelemben kínosnak érzed magad..A kisfiú hasonló mint az apja.Még csak 7 éves,de az utálat az arcán van már..

Ha van lehetőséged,akkor arab családokhoz ne menj..(mondjuk az angol családok sem jobbak)

2011. dec. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mindketten orvosak, nekem sem maradt más mint a spekuláció, hogy remélem "jobb" családok közé tartoznak! Próbálok minél többet megtudni róluk, közben a másik családdal is levelezek, de azt sem akarom hogy végül mindkét családot elszalasszam!
2011. dec. 20. 11:21
 9/14 A kérdező kommentje:
Angol családról is olvastam nem egy rém sztorit, úgyhogy tényleg két esélyes a dolog mindenhol!:S
2011. dec. 20. 11:27
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Én nem mondom így 100%-ra a körülmények ismerete nélkül, hogy ne menj arab családhoz a kulturális különbségek miatt. Nyilván ők is tudják, hogy te máshonnan jöttél, máshogy neveltek, és segíteni fognak, hogy minél otthonosabban érezd magad, miközben megismerkedsz az ő kultúrájukkal, szokásaikkal is. Nyilván ha hosszú ideje leveleztek, akkor alaposan kitárgyaltátok már a szokásaikat, a hétköznapjikat stb. Innentől kezdve csak rajtad áll, hogy szerinted tudsz-e ehhez hosszú távon alkalmazkodni. A kultúrájuk egyébként se minden. Persze sokat számít, de nem ez az elsődleges, amikor családot választasz. Én pl. egyszer egy spanyol családnál nem bírtam ki egy hónapot se, annyira szörnyű volt, pedig előtte is laktam már spanyoloknál. Még csak rosszul se bántak velem, egyszerűen csak olyan emberek voltak, akikkel nem találtuk meg az összhangot. Sajnos ez úgy történt, hogy hirtelen kellett váltanom, nem volt időnk előtte hosszasan levelezni. Neked ilyen szempontból kedvezőbb a helyzeted :)
2011. dec. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!