Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha süketek és...

Jaqueline kérdése:

Mit tegyek, ha süketek és vakok vesznek körül, akik nem akarnak látni és hallani? A saját hiedelemvilágukat akarják fenntartani, és ezért támadóak is, nem hajlanak konszenzusra.

Figyelt kérdés
2011. dec. 21. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez így elég zavaros :)

De gondolj bele, hogy ők a másik oldalról valószínűleg ugyanezt gondolják rólad. Több tolerancia kell, és elfogadni a másikat.

Írsz konkrétat is?

2011. dec. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Apám 15 éve egy kisvallás elvakult követője, anyám pedig se igen, se nem, de én szívtam meg mindent tiltást.

Most 29 éves vok, ők már öregek, és mindent letagadnak...

2011. dec. 22. 12:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Mit tagadnak le?


ui: 29 évesen ciki a "vok" használata....

2011. dec. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A szabályok kihatottak az étkezés, társas érintkezés, szórakozás, munka, tanulás, jövőkép minden területére.


Vagyis, minden bűnös kaja, amire ő nem mondja hogy nem az, és minden kajálásnál ezt oda is mondogatta, miközben, anyám keresetéből éltünk. Végül ő vegán lett, szerinte az a jó. Ám legyen, de ő másokat is erre akart kényszeríteni, mert a hitéből ered, hogy ez a "missziója" - ez apám és az adventista hit.



Elvették az életemet!

2011. dec. 22. 12:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Velük élsz még mindig? Ha igen, itt az ideje a saját lábadra állni!

(Nem tudtam, hogy az adventistáknál ilyen szigorúak az étkezési szabályok.)

2011. dec. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ő belebetegedett, kórházba került, és a több mint egy évtizedig szidott kajákból most sokat megeszik.


Miközben folyamatosan mi voltunk a rosszak a teljesen szimpla életvitelért.


NO tv, no mozi, számítógép, szépirodalom, társak, barátok, mind világi, mind rossz.

JOgsi eszembe se juthatott, nem volt szavam, semmiben.


18 évesen azt zengedezte nekem az apám, hogy most már nemcsak jogaim vannak, hanem kötelességeim is. Eddig pont ő volt az aki minden jogomtól megfosztott.


A továbbtanulásnál az lett amit ők akartak, és most ezt is letagadják, miattuk vagyok munkanélküli, holott kitűnő tanuló voltam.


Elvették az életemet.


Anyám meg olyan, mint Frau "Amstetteni rém" - ő nem tudta, nem látott, nem hallott, nem érzékelt semmit, különben is rengeteg a dolga, önző vagyok, hagyjam.


És különben is hogy mertem megszólalni

2011. dec. 22. 13:01
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem voltak már szakaszok, amikor nem éltem velük, és most is költözés előtt állok, de lelkileg nagyon megterhelő ez nekem, mint ahogy mindig is az volt.


JA, és Karácsony sincs!!!!

2011. dec. 22. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!